» Обласна федерація назвала кращих в сезоні 2015 року. ЧИ НЕ ПРИЙШОВ ЧАС РЕАЛЬНИХ ЗМІН В ФІЗКУЛЬТУРІ І СПОРТІ УМАНІ?!

 
 
 
Найближчі матчі:
ФІНАЛ КУБКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 28 травня. 16-00. Стадіон "Уманьферммаш". "Базис" - "ЛНЗ-Лебедин"

Книгу "Історія футболу Уманщини. Книга перша. Від "Маккабі" до "УТК-Ятрань" бажаючі можуть придбати в Умані: в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни) а також у "ВІЗАВІ" (вулиця Тищика). Книга там присутня в твердій та мякій обкладинках. Бажаючі з інших міст можуть придбати звернувшись до автора (можна і укрпоштою і новою поштою).
У ПРОДАЖУ унікальний для нашої області довідник для уболівальника - "Гід по чемпіонату Черкаської області 2017". В ньому представлено всі команди, що планували грати в цьогорічному чемпіонаті (тобто з ватутінцями і командою Городища) - їх історію, статистику, історію і статистику зустрічей з усіма трьома командами Уманщини. Тобто прийшовши на будь-який матч чемпіонату області в Умані, Паланці чи Городецькому, ви будете максимально озброєні інформацією! Придбати можна буде лише в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни). Саме "SOCCER.BIZ.UA" надрукував перший тираж видання. Наклад обмежений, поспішайте придбати. На матчах в Городецькому 9 та 12 травня запитуйте у Олександра Клімова
Обласна федерація назвала кращих в сезоні 2015 року. ЧИ НЕ ПРИЙШОВ ЧАС РЕАЛЬНИХ ЗМІН В ФІЗКУЛЬТУРІ І СПОРТІ УМАНІ?!

Автор: Sobolenko від 15-01-2016, 14:19, подивилося: 2078

0 Обласна федерація футболу назвала кращих у минулому сезоні. Вашій увазі власне самі результати опитування і короткі коментарі по ним. Нажаль традиційно проігноровано можливість сам по собі цікавий захід перетворити на потужний піар-інструмент футболу в області. Цілком очевидно, що до статутних вимог ФФЧО (як і будь-якої подібної організації) входить популяризація свого виду спорту (в даному випадку - футболу). І не менш очевидно, що в футболі завжди всі полюбляють поговорити, обсудити. Навіть інколи цілком очевидні речі можуть викликати різні погляди і оцінки. Що ж тоді говорити про речі суб’єктивні. Отож всілякі референдуми, конкурси, "золоті м’ячі" і т.п. у всьому світі використовують задля заповнення інформаційної ніші в міжсезоння. Але у нас все робиться з точністю до навпаки. Замість того, щоб всі могли познайомитися з оцінками спеціалістів, знавців футболу області, щоб обговорити, навіть посперечатися - все тихо як у танкові. З року в рік. Зима, свята, діди Морози - футболу місця немає? І саме головне - сама по собі ідея таких конкурсів, опитувань - чудова. Минулого року і нагородження пройшло урочисто. Залишається лише сподіватися, що наступного року хоч щось зрушиться в інформаційній політиці обласної федерації.

Й так перейдемо конкретно до оголошених результатів. Власне саму новину з сайту ФФЧО подаватиму червоним кольором (виділятиму наших земляків).

За підсумками роботи в 2015 році з розвитку футболу районних та міських спортивних організацій і федерацій футболу, участі команд в обласних та національних змаганнях, висвітлення футбольної тематики в ЗМІ визнано кращими:

Міські та районні спортивні організації і федерації футболу

1. м. Умань (начальник відділу у справах фізичної культури та спорту Ольга Ремез, голова федерації футболу Володимир Віблий)

2. Уманський район (начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Станіславчук, голова федерації футболу Ігор Соболенко)


3. м. Ватутіне (завідувач сектору у справах сім'ї,дітей молоді та спорту Валентина Дроздова, голова федерації футболу Олександр Ткаченко)


Ось тут вже накипіло й надалі мовчати вважаю зрадою перед футболом рідної Умані.

Питання не в тому, що федерація футболу Уманського району не перша (як це люблять подавати й будуть це робити знову ті, кому правда очі коле). Для простої констатації факту, щоб закрити цю тему, - минулого 2014 року особисто я взагалі звіту не подавав, а в 2015-му я його подавав задля не роздмухування якогось непотрібного конфлікту з ФФЧО. Подав той звіт і в принципі його долею взагалі не цікавився а для відкритості традиційно оприлюднив на сайті - чого так не робиться із звітами усіх інших регіональних федерації в здоровому глузді не зрозуміло. Питання навіть не в тому кого і як в результаті оцінила ФФЧО (там, наскільки розумію, тепер цим оглядом-конкурсом займається зовсім інша людина, яка особисто мною не помічена в чомусь крамольному тут) - подивимося підсумкову розшифровку-таблицю (її завжди, віддати належне, ФФЧО надсилає, минулого року і на сайті була доступна), тоді можливо і обсудимо окремо.

Головне абсолютно в іншому. Для мене, як корінного уманчанина, головне в тому, що при нинішньому керівництві так званої міської федерації футболу і спорту міста взагалі чекати адекватного розвитку футболу в м. Умані НЕ ДОВОДИТЬСЯ! Для керівників міського спорту футбол давно (і це не є секретом ні для кого) є обузою, він їх дратує, вони його відверто зневажають і про нього згадують під черговий звіт (агов - і чого це ерзац-чемпіонат міста розродилися розпочати під кінець листопада? Характерно, що ні керівника "федерації" ні спорту там днем з вогнем не розшукати було! Зате роздали медалі з написом "чемпіонат Умані з міні-футболу" з відповідним фото - цей "турнір" 8 на 8 одночасно собі зарахують як футбол і як міні-футбол? Це ноу-хау чи такий фаховий рівень керівників? Ні - це просто показник написаного мною - їм що футбол, що міні-футбол до одного місця і для галочки!). Для цих керівників спорту Умані футбол не просто не відноситься до приорітетних видів спорту - він там взагалі немов більмо на оці! А тому можна констатувати не просто відсутність прогресу а відвертий регрес (це не замилять очі успіхи "Уманьферммашу", які тримаються на бажаннях і ентузіазмі однієї людини, якій уболівальники мають завдячити, - Анатолія Васильовича Ліпкана). А незмінний керівник міської "федерації" мовчки на це споглядає і ніколи поперек слова не скаже. Раніше ця "федерація" переймалася проблемами суто однієї ветеранської команди. А тепер, після природніх процесів (люди з віком, нажаль, не молодшають), та команда відійшла в тінь (навіть забули про Кубок Дідоренка, який проводився з десяток років, - самі не граємо, то можна і не проводити!). І на авансцену вийшов жіночий футбол, яким можна поприкривати все (характерно, що до цього він не переймався ним і близько). Виходить, що керівник міської федерації виконує роль суто весільного генерала, виїжджаючи раз на рік задля отриманняя «заробленого» трофею.

І саме прикре – ці керівники дійсно щиро й абсолютно переконанні в цілковитій справедливості такого "визнання"! Тобто вони так переконанні, що футбол Умані розвивається найкраще в області! А потім втюхають цей трофей задля замулення очей що керівників міста, що необізнаної і далекої від футболу громадськості (не секрет, що у нашому "футбольному" місті 95 відсотків населення не переймаються і близько тим футболом) – «Дивіться які ми молодці! Ми найкращі!». І опля - опладисменти, грамоти і радість! А головне - ще на рік індульгенція на все, що зроблять або навапаки не зроблять для футболу ці діячі.

І хто ще при всьому цьому має хоч якийсь мізер надії на те, що футбол в Умані не загнеться остаточно? Клуб «Іллічівець-Умань» благополучно практично врізав дуба. Зал відібрали. Вважаєте, що той зал в центрі міста краще підходить для занять боксом ? Важко з цим сперечатися! Можна в підсумку лише порадіти за юних боксерів міста! Але чомусь в тіні тихо так залишається той факт, що по суті на вулицю виперли тих же юних футболістів! Про це мовчать. Що пан голова федерації , що очільник міського спорту (цікаво почути було б їх точку зору через якісь ЗМІ а ще краще - на прес-конференції - нехай відкрито в очі висловялться!). Вам не подобається робота Лейбовичів? Тоді зустрічне питання - а це нічого, що це "джерело" наповнювалося дітлахами в футбольних групах більше 40 років! Цікаво ще, доречі, а чи виділялися колись на розвиток футболу кошти з міського бюджету співставимі зі коштами на реконструкцію того спортзалу? Тепер на колись запасному футбольному полі стадіону «Сокіл» облаштували чудовий майданчик для легкоатлетів (тих, що займаються метанням молота і ядра). Лише можна привітати легендарного тренера Тихомирова А.М.! Вже й так забули всі, що колись там було футбольне поле. Але ж сектор для метання оперативно облаштували і на основному футбольному полі… Тимчасово? Саме такі плітки бродять містом. Хотілось би вірити. Але тут теж хотілось би почути інформацію від офіційних представників влади по цьому питанню, щоб не було потім пізно. Щоб потім, раптом не "тимчасовий" стане той сектор, було з кого спитати. Ато в "найкращому футбольному місті області" майже на сотню тисяч населення залишиться лише одне футбольне поле зелене і одне штучне (прийдіть туди безкоштовно пограти). Так от при цьому нехай м. Умань похвалиться збудованим футбольним полем чи стадіоном (Про будівництво центрального стадіону (той, що наразі носить назву «Уманьферммаш») без Бойка В.С., маріупольського комбінату ім.Ілліча будемо щось згадувати і фантазувати?). Нехай керівники похваляться тим, що команда ДЮСШ кращого футбольного міста області не могла пограти в ДЮФЛ України десятками років і жевріла за остатковим принципом. І лише при сприянні УТК це трапилося. Нехай похваляться тим як дивно грають для галочки в дитячих "шкіряних мячах" (головне заявитися і зіграти вдома. На виїзд їхати? сам шукай кошти. Ми вже галочку поставили). І взагалі - занадто багато питань ще в сфері спорту накопилося! Зверніть увагу - не в сфері футболу а в сфері СПОРТУ ВЗАГАЛІ! А чи не прийшов час всі рішенні приймати прозоро, щоб громада міста мала офіційну інформацію. Інформацію про бюджет на фізкультуру і спорт в місті. Про те як він використовується. Хто визначає які приорітетні види спорту в тій же ДЮСШ. Якщо тепер це все фінансується за кошти громади, то можа громада буде визнчати чим їх діти хочуть займатися а не якісь дяді і тьоті щось собі там крутять-вертять. Ато як вулицю десь перейменувати - то і громадські слухання і резонанс в місті. А хтось задумувався над тим, що в цивілізованому суспільстві галузь фізичної культури на одному з провідних місць? А чому в нас в Умані все "тишком-нишком", десятками років все без змін?! Ось такі реалії і такі «без надії сподіваємося». Буде дуже прикро, якщо і новому меру Умані діячам від спорту, що роками понагрівали насиджені місця, вдасться замилити очі привезеною з Черкас «заслуженою» нагородою. Якщо і це нове керівництво Умані залишить все як є – ставте крапку на тому, що наше місто хоча б почне рухатися до справжнього футбольного майбутнього. Та і не тільки футбольного майбутнього. Болото воно затягує.

Наскільки відомо, то наразі в царині фізкультури і спорту міста мають відбутися реформи. Когось звільнять. Потім конкурс оголосять. Але ми далеко не діти, щоб вірити в українські казки. Я знаю про українські реалії і чудово знаю як проводяться такі "конкурси". Якщо точно так трапиться і з виборами керівників фізкультури і спорту в Умані, то у нас ніколи не зміниться цей "комсомольський стиль" керівництва ! Великі надії на новобране керівництво міста, на нововбраний депутатський корпус, що нарешті і ця надважлива сфера життя нашого чудового міста вийде з тіні і отримає адекватне керівництво, яке буде підконтрольне інтересам громади а не окремо взятих "діячів".


Обласна федерація назвала кращих в сезоні 2015 року. ЧИ НЕ ПРИЙШОВ ЧАС РЕАЛЬНИХ ЗМІН В ФІЗКУЛЬТУРІ І СПОРТІ УМАНІ?!
Доживемо до часу, коли уманські керівники самостійно і футболістам достойне збудують?

Обласна федерація назвала кращих в сезоні 2015 року. ЧИ НЕ ПРИЙШОВ ЧАС РЕАЛЬНИХ ЗМІН В ФІЗКУЛЬТУРІ І СПОРТІ УМАНІ?!
Тимчасово сектор замість футбольних воріт? Якщо так, то знову ж таки хотілось би дожити до часу, коли спортивні функціонери Умані так же будуть лобіювати інтереси і футболу як своїх "наближених" видів спорту. Якщо сектор не тимчасовий - то це злочин! Вимагаю офіційної інформації!
Дитячо-юнацькі спортивні заклади1. ДЮСШ № 1 м. Умань (директор Владислав Грязнов)
2. ДЮСШ "Дніпро-80" м. Черкаси (директор Олександр Бойко)
3. СДЮСШОР м. Черкаси (директор Леонід Сіренко)

Важко було б прокоментувати. Але жіночий футбол тут позакривав всі можливі «діри». Зібрано максимальний врожай звезеними до Умані з усіх усюд України дівчатами. Але факт є фактом. Тому напевне – саме такий розподіл і є справедливим.Футболісти

1. Олександр Казанюк – "УТК-Ятрань" , Уманський р-н
2. Сергій Янчук – "Базис" Кочубіївка

3. Євген Гуд – ФК "Ретро" Ватутіне


Обласна федерація назвала кращих в сезоні 2015 року. ЧИ НЕ ПРИЙШОВ ЧАС РЕАЛЬНИХ ЗМІН В ФІЗКУЛЬТУРІ І СПОРТІ УМАНІ?!
О.Казанюк

Особисто я згоден із таким розподілом місць. Олександр Казанюк третій рік поспіль отримує заслужено таке визнання. Визнання без сумнівів що від суперників, що від симпатиків його нинішньої команди. Неодноразово доводилося це чути від безпосередньо прямих конкурентів. Стабільно демонструє клас і Сергій Янчук. А Євген Гуд – один із лідерів ( а може і просто лідер) ще одного тріумфатора сезону – «Ретро» з Ватутіно.

Воротарі
1. Віктор Єрошов – "УТК-Ятрань" Уманський р-н.
2. Євген Дейнеко – "ЛНЗ-Лебедин" Лебедин
3. Володимир Щербина – ФК "Уманьферммаш" Умань


Обласна федерація назвала кращих в сезоні 2015 року. ЧИ НЕ ПРИЙШОВ ЧАС РЕАЛЬНИХ ЗМІН В ФІЗКУЛЬТУРІ І СПОРТІ УМАНІ?!
В.Єрошов

Віктор Єрошов також не відпускає зі свої рук цю номінацію. Не посперечаєшся. Цікавий факт. Віктор - володар унікального досягнення – він четвертий рік поспіль виграє що чемпіонат області, що обласний кубок! Цього року він спочатку виграв кубок з «Ретро», а потім чемпіонат – з «УТК-Ятрань». Наостанок він же і Суперкубок ще й здобув з тепличниками!
Дейнеко справедливо вважається одним з перспективніших воротарів області. Щербина – навпаки підтверджує не перший рік клас.Захисники
1. Андрій Калініч – "ЛНЗ-Лебедин" Лебедин
2. Дмитро Казанюк – "УТК-Ятрань" Уманський р-н
3. Роман Коломієць – ФК "Ретро" Ватутіне


Обласна федерація назвала кращих в сезоні 2015 року. ЧИ НЕ ПРИЙШОВ ЧАС РЕАЛЬНИХ ЗМІН В ФІЗКУЛЬТУРІ І СПОРТІ УМАНІ?!
Д.Казанюк

Теж – все по ділу напевне. Дмитро Казанюк зокрема провів чудовий сезон і заслужив на визнання і право як капітан підняти чемпіонський кубок (бонус – суперкубок)


Напівзахисники


1. Олександр Казанюк – "УТК-Ятрань" ,Уманський р-н
2. Євген Гуд – ФК "Ретро" Ватутіне
3. Олександр Колос – "Зоря-Черкаський Дніпро-2" Білозір’я


Номінація по двом позиціям повторила номінацію просто кращого гравця сезону. Додамо лише слушне визнання лідера перспективного покоління фарм-клубу єдиної професійної команди області.


Нападники
1. Сергій Янчук – "Базис" Кочубіївка
2. Олег Гопка – ФК "Уманьферммаш" Умань
3. Денис Бреус – ФК "Спартак" Золотоноша


Все по ділу.


Бомбардир Чемпіонату області (вища ліга)
Олег Гопка – ФК "Уманьферммаш" Умань – 20 м’ячів


Бомбардир Першості області (1 ліга)
Віталій Грицай – "Колос" Вільшана – 20 м’ячів


Цифри – на табло.Тренери аматорських команд

1. Олександр Єжаченко –"УТК-Ятрань", Уманський р-н
2. Микола Артюх – ФК «Ретро» Ватутіне
3. Анатолій Дегтярьов – ФК «Уманьферммаш» Умань


Тренери основних тріумфаторів сезону. Додати нічого.

Обласна федерація назвала кращих в сезоні 2015 року. ЧИ НЕ ПРИЙШОВ ЧАС РЕАЛЬНИХ ЗМІН В ФІЗКУЛЬТУРІ І СПОРТІ УМАНІ?!
На першому плані - О.Єжаченко. За ним - М.Артюх.Тренери дитячо-юнацьких спортивних закладів
1. Юрій Деренюк – ДЮСШ № 1 м. Умань
2. Євген Борисюк – СДЮСШОР м. Черкаси
3. Андрій Фощій – ДЮСШ "Дніпро-80" м. Черкаси


Перекликається із номінацією «Дитячо-юнацькі спортивні заклади». Повторюватися немає сенсу.


Вчителі-тренери з футболу загальноосвітніх шкіл
1. Сергій Маленький – Монастирищенський НВК "Ліцей-ЗОШ Ерудит"
2. Роман Басанський – ЗОШ № 32 м. Черкаси
3. Олена Ємельянова – ЗОШ № 3 м. ТальнеНе настільки глибоко орієнтуюся. Тому без коментарів. Лише привітання.


Арбітри обласних змагань

1. Микола Погорілий м. Кам’янка
2. Володимир Шланчак м. Городище
3. Михайло Білорус м. Черкаси
4. Сергій Цибулько Канівський р-н
5. Євгеній Цибулько Канівський р-н


Без коментарів по іншій причині. Відразу закинуть заангажованість чи то мою чи то арбітра. Відтак – лише привітання.

Меценати футболу
1. Володимир Лашкул – голова правління ПРАТ "Україна футбол інтернешнл"
2. Петро Євич – директор ТОВ «АгроРось» , м. Корсунь-Шевченківський
3. Микола Гордій – директор ПОСП "Уманський тепличний комбінат"


Обласна федерація назвала кращих в сезоні 2015 року. ЧИ НЕ ПРИЙШОВ ЧАС РЕАЛЬНИХ ЗМІН В ФІЗКУЛЬТУРІ І СПОРТІ УМАНІ?!
М.В.Гордій


Мабуть, теж по ділу.

Районні і міські ЗМІ
1. "Шполянські вісті" (редактор Анатолій Вікторук)
2. "Вісник Городищини" (редактор Ольга Дяглюк)
3. "Шполяночка +" (редактор Наталія Сторчак)
Обласні засоби масової інформації

1. не визначено (відсутність належного матеріалу про розвиток масового футболу)
2. "Вечірні Черкаси" (редактор Станіслав Журило)
3. "Черкаський край" (редактор Тетяна Калиновська), "Нова Доба" (редактор Тетяна Очеретяна)


Тут прикрість в тому, що обласна федерація так і не позбудеться якого незрозумілого якоря, який не дає перейти часовий поріг і опинитися в 21-му столітті. Ніяк не второпають, що НЕ ГАЗЕТИ ТЕПЕР Є ГОЛОВНИМ ЗМІ… Так і не появиться ще одна-дві відповідаючі часу номінації. Але повторюся – будемо сподіватися, що зміни в інформацій політиці федерації області таки стануться. Ну інше просто не може бути. Потрібно відповідати вимогам часу.

Категорія: ---

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.