» Роздуми про «анонімних» і «замаскованих» гостей на трибунах і про боротьбу за чистоту нашого футболу.

 
 
 
Найближчі матчі:
ФІНАЛ КУБКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 28 травня. 16-00. Стадіон "Уманьферммаш". "Базис" - "ЛНЗ-Лебедин"

Книгу "Історія футболу Уманщини. Книга перша. Від "Маккабі" до "УТК-Ятрань" бажаючі можуть придбати в Умані: в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни) а також у "ВІЗАВІ" (вулиця Тищика). Книга там присутня в твердій та мякій обкладинках. Бажаючі з інших міст можуть придбати звернувшись до автора (можна і укрпоштою і новою поштою).
У ПРОДАЖУ унікальний для нашої області довідник для уболівальника - "Гід по чемпіонату Черкаської області 2017". В ньому представлено всі команди, що планували грати в цьогорічному чемпіонаті (тобто з ватутінцями і командою Городища) - їх історію, статистику, історію і статистику зустрічей з усіма трьома командами Уманщини. Тобто прийшовши на будь-який матч чемпіонату області в Умані, Паланці чи Городецькому, ви будете максимально озброєні інформацією! Придбати можна буде лише в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни). Саме "SOCCER.BIZ.UA" надрукував перший тираж видання. Наклад обмежений, поспішайте придбати. На матчах в Городецькому 9 та 12 травня запитуйте у Олександра Клімова
Роздуми про «анонімних» і «замаскованих» гостей на трибунах і про боротьбу за чистоту нашого футболу.

Автор: Sobolenko від 27-09-2017, 00:02, подивилося: 1308

0

Роздуми про «анонімних» і «замаскованих» гостей на трибунах і про боротьбу за чистоту нашого футболу.

Черговий матч чемпіонату України серед жіночих команд знову пройшов за майже цілковитої тиші на трибунах. Ну що ти зробиш – не йде уболівальник. В Україні зараз толком і на чоловічі команди не ходять. А тут жіночі, п’ятниця, 14-00, стадіон за містом… Але якщо прислухатися, то далеко не тихо було навколо матчу «Ятрані-Берестівець» проти дніпропетровської «Злагоди». Навіть навпаки – шум і гамір ще той зчинився!

В день гри головному тренерові «Ятрані-Берестівець» Володимиру Пею зателефонували з ФФУ. І попередили щодо неабиякої активності у букмекерів щодо відповідного матчу. Хто ставить, на що ставить, скільки ставить не повідомлялося. Зрозуміло, що тренера впав у паніку. Знервованими були і гравці «Ятрані-Берестівець» після відповідної профілактичної бесіди. За «Злагоду» говорити нічого не буду – не знаю. Цілком припускаю, що все це вплинуло на підсумковий результат. В попередніх матчах якраз за рахунок впевненості у власних силах, завдяки колективним діям «Ятрань-Берестівець» холоднокровно дотискала суперниць. Тепер же було багато метушні. Замість командних дій збивалися часто на невиправдані індивідуальні дії – кожен самотужки намагався «врятувати Батьківщину». .. Знаю, що по завершенні матчу був скандал у роздягальні – Володимир Пею не стримався і наговорив команді. Як кажуть – «у страху очі великі». Ще й очки втратили. Хоча цілком і сліпому було видно, що якраз «Ятрань-Берестівець» важко було у чомусь запідозрити (розкажіть мені яким же треба бути холоднокровним «гравцем на контору», поцілюючи у поперечину воріт на заключних секундах). Але тренерові вже все виділося у темних кольорах…

Так от у мене назріли ряд питань. Питань до борців і до «борців» з різними проявами нечесної гри.

У нас не таке велике провінційне містечко. Навіть при тому, що останніми роками значно зріс рівень інтересу до місцевого футболу (подекуди на матчі чемпіонату області у нас ходять більше глядачів ніж на «профі» з УПЛ), різні матчі відвідує практично одна і та сама аудиторія чисельністю від 500 до 1000 чоловік. На матчах же жіночих команд це коло звужується вже до сотні. Максимум. Ато і менше. Чужа людина тут практично немає шансів залишитися непоміченою. Тим паче, якщо вона, ця людина, поводиться доволі специфічно. Весь ігровий час не вилазить з телефону чи іншого гаджету (в перерві матчу втрачає інтерес до нього і явно відпочиває, «перекурюючи»). При цьому ця людина явно намагається не привертати увагу. Інколи так, що викликає сміх у ничеслених місцевих, які вже второпали що й до чого. То, наприклад, в спеку за тридцять «інкогніто» ховається (і телефон ховає) під капюшоном кофти, то озирається на всі боки і віддаляється, коли хтось випадково всядеться поряд (місцеві було навіть розважалися – підсідали ближче до такого персонажу і тим «совали» його по трибунах). Коротше – і сліпому видно і зрозуміло чим займається той «анонім». Доходить до смішного. Смішного крізь сльози. Приходиш на стадіон і не цікавишся складам команд чи т.п. А першим ділом вираховуєш такого «аноніма». Якщо не бачиш його, сідаєш і дивишся просто футбол. А коли бачиш такого «гостя» - починаєш вираховувати щось «цікаве» у подіях на полі. І буває кидаються в очі деякі речі. І зрозумій потім – чи то дійсно було щось із розряду смердючого чи то так просто склалося….

Роздуми про «анонімних» і «замаскованих» гостей на трибунах і про боротьбу за чистоту нашого футболу.

Роздуми про «анонімних» і «замаскованих» гостей на трибунах і про боротьбу за чистоту нашого футболу.
Ілюстрація написаного. Матч "Ятрань-Берестівець" - "Пантери". Працює собі вчергове людина так весь ігровий час. Нічого не маю в принципі проти букмекерських контор.чи проти цієї людини. Не розумію - чого все через одне місце у нас? Чому анонімно? Чому не представиться людина - хто він, кого він представляє? В чому тут проблема?

Так от питання на логіку. До борців і до «борців» за чистоту нашого футболу. Нібито ніхто не визнає, що гра у букмекерській конторі є злом. От достатньо глянути на титульних спонсорів УПЛ, національної збірної, ПФЛ - в різні часи були і «Марафон», і «Парі-Матч», і «Фаворит» … То чому тоді той, хто працює чесно на «контору», ховається? Чому він не заявиться відкрито? Щоб працювати сьогодні і тут, на тій чи іншій грі. Чому не ввести певну акредитацію? Тоді було б відомо кого він представляє. Тоді можна було б налагодити співпрацю з тією конторою і мати від неї ту чи іншу відповідну інформацію. Інформацію по ВСІХ ставках, ВСІХ матчів. А не вибірково, коли комусь на те виникає якесь бажання. За логікою простої людини то в такій співпраці мали б бути зацікавлені і контори і організація, що проводить турнір (в даному випадку – ФФУ). Логічно? Не використовую якусь вищу математику чи теоретичну фізику? Якщо цього не робиться, ТО ЧОМУ??? Якщо букмекерська контора не хоче працювати відкрито, акредитуватися – то гнати всіх цих «інкогніто», «анонімів» і подібних «діячів»! Максимально перешкоджати їх роботі! Якщо цього не робить головний футбольний орган, то хотілось би почути пояснення – ЧОМУ?

Раз пішла така розмова, то є ще ряд питань до борців і до «борців». Доводилося читати від авторитетного автора, тоді члена Виконкому ФФУ, члена відповідного комітету, що ведеться робота по розслідуванню ряду підозрілих матчів. Зокрема і в жіночому нашому футболі. Ну як успіхи? Скільки чекати результатів? Більше класичних трьох років (як у приказці про «обіцяного три роки чекають»)? В принципі складається враження, яке можна охарактеризувати класичним афоризмом: «хто хоче – той шукає можливості, хто не хоче – шукає причини». Дуже хотілось би, що велася реальна боротьба за чистоту у нашому футболі. Ато часто-густо то руки розводять «а що ми можемо зробити?!». Ато чути гучні гасла і за ними слідують майже нульові результати. І ще дуже не хотілось би, що під шумок «боротьби» чи боротьби хтось ще й свої інтереси переслідував – комусь палки в колеса вставити, когось заплямувати і т.п.

П.С. Просто інформація. Цього року був не на всіх матчах жіночого чемпіонату в нашому регіоні. З тих, що я відвідав, «інкогніто» був на матчах «Пантери» - «Житлобуд-1» і «Ятрань-Берестівець» - «Пантери». На перший матч навіть в конторі, що представлена в Україні, онлайн можна було ставки зробити. Наприклад на «тотал» (сума забитих в матчі м’ячів). Після першого тайму було 0:3. «Контора» приймала на тотали від 4,5 до 8,5. Зрозуміло, що після першого тайму найвищий коефіцієнт був на тотал менше 4,5. Логічний коефіцієнт. Томущо зазвичай в других таймах забивають більше за перший (поцікавтесь коефіцієнтами на тотали в перших і других таймах)… В другому ж матчі логічно зріс коефіцієнт на перемогу господарів, коли номінальні гості повели в рахунку. В першому матчі завершили 1:3 (тобто «зіграв» тотал менше 4,5). В другому 3:1 (зіграв вищий коефіцієнт на команду, що програвала по ходу матчу). От не сидів би той «анонім», не приймай ставки контора – то взагалі нічого дивного. Ну то футбол. А так сиди і думай що то було. Чи то була гра чи була «гра». Цікаво чи були там якісь аномальні ставки? Чому там не попереджали завчасно чи оперативно, якщо були? Нічого не хочу сказати. Просто привів факти, які мені особисто були відомі. На матчах же «Ятрані-Берестівець» у Паланці проти «Атекса», «Житлобуда-2», «Злагоди» не було помічено «чужих». Тому й спостерігався той футбол саме як боротьба, як гра. Нічого не мерещилося.

А я взагалі вже давно перестав дивитися український футбол і обмежуюся обласним футболом. Здогадайтесь чому…

Категорія: ---

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.