» «Посада голови ФФЧО не є самоціллю – це моє бажання зупинити падіння престижу футболу в області»

 
 
 
Найближчі матчі:
ФІНАЛ КУБКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 28 травня. 16-00. Стадіон "Уманьферммаш". "Базис" - "ЛНЗ-Лебедин"

Книгу "Історія футболу Уманщини. Книга перша. Від "Маккабі" до "УТК-Ятрань" бажаючі можуть придбати в Умані: в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни) а також у "ВІЗАВІ" (вулиця Тищика). Книга там присутня в твердій та мякій обкладинках. Бажаючі з інших міст можуть придбати звернувшись до автора (можна і укрпоштою і новою поштою).
У ПРОДАЖУ унікальний для нашої області довідник для уболівальника - "Гід по чемпіонату Черкаської області 2017". В ньому представлено всі команди, що планували грати в цьогорічному чемпіонаті (тобто з ватутінцями і командою Городища) - їх історію, статистику, історію і статистику зустрічей з усіма трьома командами Уманщини. Тобто прийшовши на будь-який матч чемпіонату області в Умані, Паланці чи Городецькому, ви будете максимально озброєні інформацією! Придбати можна буде лише в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни). Саме "SOCCER.BIZ.UA" надрукував перший тираж видання. Наклад обмежений, поспішайте придбати. На матчах в Городецькому 9 та 12 травня запитуйте у Олександра Клімова
«Посада голови ФФЧО не є самоціллю – це моє бажання зупинити падіння престижу футболу в області»

Автор: Sobolenko від 7-12-2017, 19:56, подивилося: 804

0
30 листопада в Умані відбулася зустріч з кандидатом на посаду голови ФФЧО. Тоді з десяток бажаючих протягом двох годин мали можливість спілкуватися з Юрієм Гончаровим. Цікаво, що були присутні бажаючі з Маньківки, Христинівки, але більшість футбольної спільноти Умані і Уманського району не зацікавилися такою можливістю поспілкуватися, задати питання претенденту на посаду очільника обласної організації. Чи то вже визначилися з своїм вибором, чи то їм взагалі байдуже все. Характерним було те, що більше ЖОДЕН З КАНДИДАТІВ НЕ УДОСУЖИВСЯ ДО СПІЛКУВАННЯ У ВІДКРИТОМУ ФОРМАТІ З УСІМА БАЖАЮЧИМИ (максимум - "пройтися" конкретно по делегатам, список яких так би хотілось би побачити у відкритому доступі). Як би там не було спілкування тоді вийшло жвавим і "не прилизаним". Подекуди гостю задавали "не дипломатичні" питання і він відкрито висловлював свою точку зору. Часу детально написати про ту зустріч в мене не вистачало. Мабуть, не відпрацював оплату від того таки Ю.Гончарова (цілеспрямовано і з активністю заслуговуючою кращого застосування такі плітки розповсюджував інший кандидат на посаду - кожен же про інших судить по собі). Але сьогодні на сайті "Черкаський спорт" було опубліковано розлоге інтервью, в якому було розкрито більшість питань піднятих і на зустрічі 30 листопада в Умані.
На думку кандидата на посаду голови Федерації футболу Черкащини Ю. Гончарова в області є багато актуальних футбольних питань, які потребують термінового вирішення


На відміну від передвиборчої боротьби кандидатів на посаду голови Федерації футболу Черкаської області, яка відбувалася майже два роки тому, нинішня проходить спокійно. За поясненням ми звернулися до кандидата на посаду голови Федерації футболу Черкащини Юрія Гончарова, який у попередніх виборах брав участь і ледь не досяг мети:

- Юрію Андрійовичу, вам не здається, що для любителів «смаженого» якось не цікаво проходить ця передвиборча кампанія?

- Після того як головою Федерації футболу Черкаської області обрали Владислава Голуба я і мої товариші до цього часу чекали пропозиції, щодо співпраці у розвитку та популяризації футболу області. Ми готові були взятися хоча б за один з напрямків роботи ФФЧО, щоб реалізувати те, що декларували перед попередніми виборами. Ми налаштовувалися на конструктивне вирішення проблем. Також два роки чекали від новообраного голови змін, але, напевне, у зв’язку з тим, що В.Голуб весь цей час був зайнятий законотворчою роботою у Верховній Раді, часу на роботу в обласній федерації не вистачало. Справами займалася «стара» команда, тож змін ніяких не відбувалося. На жаль, футбол на Черкащині, як вид спорту, як втрачав свої позиції так і продовжує втрачати далі.

- Невже така катастрофічна ситуація: чемпіонат області у двох лігах проводиться з пристойною кількістю команда. Не всі області можуть цим похвалитися?


- Так і виходить, що наша обласна федерація у своїй діяльності основний свій акцент і робить лише на проведенні чемпіонату області серед дорослих команд. Але при цьому геть зовсім не приділяє уваги футзалу (дитячо-юнацькому, чоловічому і жіночому), пляжному футболу. Йдеться не про надання якоїсь фінансової допомоги, а про проявлення звичайної уваги. При цьому катастрофічно падає рівень дитячо-юнацького футболу і змагання, які проводить серед цієї категорії футболістів, здається носять формальний характер. При цьому мало хто знає, що у нас проводиться чемпіонат області серед дитячо-юнацьких команд з футболу, а це вже стосується іншого питання – інформованості і популяризації футболу з боку ФФЧО. На жаль, цим питанням наша обласна федерація футболу практично не займається. Достатньо подивитися на сайт федерації і його наповнення і все стане зрозуміло.

- Напевне ФФЧО краще займатися тим, що дає якісь фінансові надходження?

- Якщо Ви говорите про чемпіонат Черкаської області у двох лігах, то зверніть увагу на регламент проведення змагань і чи був у 2017 році дотриманий спортивний принцип у турнірах? Згідно регламенту, змагання проводилися у вищій лізі чемпіонату області з футболу серед 14 команд вищої ліги. По факту було 12 команд. Згідно регламенту вищу лігу мали залишати 13 та 14 команди, тобто виходить ніхто. Відповідно боротьба велася лише за верхні сходинки турнірної таблиці. Тож виникає питання, а чи якісно ФФЧО виконала хоча б цю функцію? На моє глибоке переконання проведенням чемпіонату області повинен займатися окремий комітет ФФЧО, у який повинні входити усі представники команд. Спільно розробляти усі документи і нести разом відповідальність. Федерація області з футболу має бути федерацією не однією особи, а у її роботі мають брати участь представники усіх учасників змагань з усіх регіонів області. По можливості представники усіх районних федерацій також повинні бути у керівних органах ФФЧО. Якщо зараз подивитися на склад виконкому чи комітетів обласної федерації, то там переважно представники Черкас. Це не є правильним. На вулиці зараз XXI століття і сучасні засоби зв’зку дозволяють проводити наради оперативно і у відеорежимі, незалежно від місця проживання чи знаходження учасників. І знову ж повертаємося до інформованості громади області про діяльність ФФЧО: все по максимуму має бути прозорим і висвітлюватися оперативно на своєму офіційному сайту. Підсумовуючи відповідь на це питання наголошую, що Федерація футболу Черкаської області має змінювати акценти у своїй діяльності і займатися більше розитком дитячо-юнацького футболу, популяризацією футболу, розвитком матеріально-технічної бази. Проведенням чемпіонату повинен займатися відповідний структурний комітет.

- Ви торкнулися невисокого рівня інформованості громади області про свою діяльність з боку ФФЧО.

- Якщо на створення сучасного офіційного сайту обласної федерації не вистачає коштів, то хоча б про наповнення різноманітними матеріалами і про їхню якість подбали. А те, що багато чого цікавого відбувається у футболі Черкащини на усіх рівнях, і не лише у дні проведення змагань, ми могли пересвідчитися по публікаціях, які сестиматично розміщуються, на сайті «Черкаський спорт». Таким чином у ФФЧО має бути новий і сучасний сайт, який займатиметься не лише іноформованістю та популяризацією, а й має бути корисним, як для уболівальників, так і для учасників змагань. Якщо глобально підходити до вирішення питання інформативності та популяризації футболу в області, то ФФЧО має ще й випускати свій інформаційний бюлетень Як показала практика випуску інформаційного бюлетня («Черкаський спорт»), який здійснювала Асоціації футзалу Черкаської області з матеріалами переважно про обласні змагання з великого футболу, то потреба у цьому серед вболівальників, які відвідують матчі, велика. Якщо далі розвивати цю тему, то зараз є фахівці, які готові після кожного туру чемпіонату області готувати телевізійну передачу. При цьому у роботі ФФЧО у приорітеті також має бути зв’язок з іншими засобами масової інформації і не лише Черкас, а й усієї області.

- Щодо районних федерацій футболу. Розкажіть про Ваше бачення того, якими мають бути їхні стосунки із ФФЧО?

- Переконаний, що має бути тісний зв’язок і взаємопорузуміння між Федерацією футболу Черкаської області та районними федераціями. Зараз є певна проблема з фінансуванням футболу. Так от, обласна федерація має допомогти районним у складанні дієвих програм розвитку футболу на місцях. Такі програми, які мають бути розрахованими на кілька років, потім виносити на затвердження на сесії сільських, селищних і міських рад, ОТГ. Йдемо далі. В області проводяться районні чемпіонати. В обласній федерації протягом змагального періоду до них немає діла. Лише у кінці року приймають формальні звіти. При цьому в одних районах проводяться потужні районні чемпіонати у кілька ліг, а у інших взагалі нічого не відбувається. А у деяких районах змагання починаються, але чомусь не дограються. Можлив керівництву ФФЧО потрібно вникати у такі проблеми. Якщо не можуть у кількох районах провести чемпіонат, то об’єднайте кілька сусідніх районів в один і проведіть відкритий чемпіонат. Не може такого бути, шоб зовсім не знайшлося команд для участі у таких змаганнях. А то виходить тісний зв’язок між Федерацією футболу Черкаської області і районними федераціями налагоджється перед черговими виборами голови цієї громадської організації. Тут склалася така ситуація – куди не подивися скрізь проблеми, які реально вирішувати - головне мати бажання.

- Юрію Андрійовичу, а питання судівства матчів чемпіонату області серед дорослих аматорських команд можна зробити прозорим?

- Так дійсно багато питань у великому обласному футболі до арбітражу. До вирішення цієї проблеми потрібно підходити системно і виважено. Наприклад, арбітри мають отримувати вищу оплату своєї праці, ніж та що є зараз. Відповідно покарання за допущені помилки мають бути суворішими. Обов’язково господарі матчів мають надавати у ФФЧО відео з гри, яке викладатиметься у мережі інтернет. І це лише першочергові кроки.

- Щодо підняття рівня дитячо-юнацького футболу в області, яке у Вас бачення вирішення цього питання?

- Це питання має вирішувкатися комплексно. Але я хочу зупинитися на збірних командах Черкаської області. На зустрічах у регіонах з футбольним активом області у мене часто запитують, щодо таких команд. Тут виходить так, що у нас тисячі дітей в області займаються футболом, але стимулу для спортивного росту у них не багато. Хіба, що хтось потрапить на «карандаш» до якось відомої в Україні футбольної школи. Я переконаний, що створення збірних команд, наприклад, у таких вікових категорій як U-14, U-15, U-16, U-17, то це буде стимулом для занять футболом ще більшої кількості юнаків. З іншого боку такі збірні матимуть змогу отримувати фінансування з державного бюджету, а це дасть змогу виступати у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Відповідно це престиж кожного окремого села, селища чи міста звідки родом буде футболіст, який гратиму у збірній. Щодо бази для проведення зборів, то з появою Академії футболу у Білозір’ї та футбольних полів у Черкасах, це все можна вирішувати. Є ще одне питання – а ініціатором проведення скількох товариських дитячо-юнацьких турнірів в області стала ФФЧО? Можливо щось і було проведено, але тоді хто про це знає? Я переконаний, ФФЧО повинна органузовувати турніри сестиматично і вони мають бути всеукраїнськими, а можливо й міжнародними, а чому б і ні.

- Юрію Андрійовичу, все таки мало звучить критики на адресу Федерації футболу Черкаської області.

- У своїй перевиборчій програмі окреслені основні напрямки розвитку футболу у Черкаській області і шляхи виконання поставлених питань. Відповідно у програмі зроблено акцент на те, чим Федерація футболу Черкської області переважно зараз чомусь не займається і те, що потрібно зробити для виправленя ситуації. От вам і вся критика. Знаєте, для мене посада голови Федерації футболу Черкаської області не є якоюсь самоціллю – це особисте і моєї команди бажання зупинити падіння престижу футболу в нашій області. Футбол Черкащини потребує негайного «перезавантаження». Тим паче є очевидні реальні шляхи вирішення проблем. При цьому хочу зазначити, що має бути конструктивне партнерство, співробітництво, діалог між Федераціє футболу Черкаської області і обласною владою та Управлінням молоді та спорту ЧОДА. Знаєте, якщо я і не стану головою Федерації футболу Черкаської області на виборах, які відбудуться 12 грудня 2017 року, то готовий йти на діалог не залежно від того, хто з інших трьох кандидатів переможе, але при єдиній умові що голова Федерації футболу Черкаської області підтримуватиме зміни, які мають відбутися у виді спорту, який повинен бути №1 у нашому регіоні.

http://cherkassy-sport.com

Категорія: ---

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.