» » » Дисциплінарні правила ФФУР 2012

 
 
 
Найближчі матчі:
ФІНАЛ КУБКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 28 травня. 16-00. Стадіон "Уманьферммаш". "Базис" - "ЛНЗ-Лебедин"

Книгу "Історія футболу Уманщини. Книга перша. Від "Маккабі" до "УТК-Ятрань" бажаючі можуть придбати в Умані: в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни) а також у "ВІЗАВІ" (вулиця Тищика). Книга там присутня в твердій та мякій обкладинках. Бажаючі з інших міст можуть придбати звернувшись до автора (можна і укрпоштою і новою поштою).
У ПРОДАЖУ унікальний для нашої області довідник для уболівальника - "Гід по чемпіонату Черкаської області 2017". В ньому представлено всі команди, що планували грати в цьогорічному чемпіонаті (тобто з ватутінцями і командою Городища) - їх історію, статистику, історію і статистику зустрічей з усіма трьома командами Уманщини. Тобто прийшовши на будь-який матч чемпіонату області в Умані, Паланці чи Городецькому, ви будете максимально озброєні інформацією! Придбати можна буде лише в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни). Саме "SOCCER.BIZ.UA" надрукував перший тираж видання. Наклад обмежений, поспішайте придбати. На матчах в Городецькому 9 та 12 травня запитуйте у Олександра Клімова
Дисциплінарні правила ФФУР 2012

Автор: Sobolenko від 25-03-2012, 13:15, подивилося: 1756

0 Дисциплінарні правила
I Вступ
Стаття 1. Загальні положення
1. Дисциплінарні правила ФФУР (далі - Правила ) розроблені на основі статутних і регламентних документів ФФЧО, ФФУ та законодавства України.
2. Дія Правил розповсюджується на всі випадки дисциплінарних порушень.
3. Правила є обов'язковими для виконання всіма членами ФФУР
4. Всі особи, які задіяні або працюють у футболі, зобов'язані виконувати рішення Органів здійснення футбольного правосуддя ФФУР.
Стаття 2. Мета та завдання
1. Метою Правил є впровадження єдиних справедливих і загальнозрозумілих принципів відповідальності за діяльність у сфері футболу.
2. Завданням Правил є - реалізація мети ФФУР щодо впровадження єдиних принципів дисциплінарної практики у сфері футболу на основі визначення відповідних санкції за порушення вимог Статуту ФФУР та інших регламентних документів (регламентів змагань, правил, інструкцій, рішень, директив та ін.) ФФУР.
Стаття 3. Дисциплінарні повноваження
Колективні члени ФФУР, клуби, команди, футболісти, офіційні особи усвідомлюють, що ФФУР має виключні дисциплінарні повноваження та юрисдикцію, визнають і беруть зобов 'язання виконувати Статут ФФУР, а також усі правила та рішення ФФУР, дотримуватися принципів Чесної гри, Правил гри, які видані Радою Міжнародних футбольних асоціацій.
Стаття 4. Обсяг застосування
Правила застосовуються при розгляді всіх справ про порушення норм статутних і регламентних документів.

Стаття 5. Виняткові положення застосування
Якщо відповідні положення відсутні в Правилах та інших регламентних документах, Органи здійснення футбольного правосуддя ФФУР прийматимуть рішення відповідно до загальновизнаних норм та згідно з принципами законності та справедливості.

II Принципи поведінки. Відповідальність

Стаття 6. Принципи поведінки
1. Клуби (команди) ФФУР несуть відповідальність за поведінку футболістів, тренерів, фахівців та офіційних осіб які входять до їх складу.
2. Колективні члени ФФУР, клуби, футболісти, тренери, офіційні особи, арбітри та делегати (інспектори) зобов'язані дотримуватись Правил, вести себе відповідно до принципів лояльності, чесності, порядності та спортивної етики.
3. Кожний, хто своєю поведінкою і/або висловами завдає шкоди репутації футболу та його органів управління, може бути притягнутий до відповідальності.
Стаття 7. Відповідальність
1. Колективні члени ФФУР, клуби (команди) несуть відповідальність за поведінку своїх футболістів, офіційних осіб, уболівальників та будь-яких інших осіб, які працюють до, під час та після проведення матчу за дорученням колективного члена чи клубу (команди).
2. Клуби (команди) господарі несуть відповідальність за порядок і безпеку на стадіоні та прилеглій до нього території (визначається відстанню від периметру стадіону до 100 метрів), до, під час та після матчу і зобов'язані виконувати регламентні норми проведення змагань, відповідні правила, інструкції, директиви, та ін. Вони несуть відповідальність за будь-які інциденти, що можуть підлягати дисциплінарним санкціям.
3. За інциденти пов’язані з уболівальниками команди гостей в разі встановлення такого факту несе відповідальність команда гостей.
III. Дисциплінарний проступок. Дисциплінарна санкція (стягнення)

Стаття 8. Дисциплінарний проступок
1. Дисциплінарним проступком визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на норми Статуту, регламентів, Правил ФФУР, Правил гри, затверджених Міжнародною радою футбольних асоціацій та встановлений ФФУР порядок управління футболом.
2. Суб'єктами дисциплінарного проступку є юридичні або фізичні особи:
а) офіційні особи ФФУР;
б) клуби (команди) та їх футболісти, тренери, офіційні особи і співробітники;
в) арбітри, делегати, інспектори.
3. Часом вчинення дисциплінарного проступку є безпосередній час вчинення порушення Статуту, регламентних норм і Правил ФФУР або Правил гри.
Стаття 9. Дисциплінарна санкція та її застосування
1. Випадки недотримання (порушення) вимог та положень Статуту ФФУР або Регламентів розглядаються Органами здійснення футбольного правосуддя ФФУР, оскільки тільки вони можуть застосовувати дисциплінарні санкції.
2. Дисциплінарна санкція є стягненням за вчинений дисциплінарний проступок. Санкція може застосовуватися за сукупністю дисциплінарних стягнень, але лише в межах, установлених відповідною статтею Правил.
3. Дисциплінарна санкція повинна застосовуватися з урахуванням усіх обставин справи, зважаючи на факти порушень та факти, що звільняють від відповідальності, характеристики особи на яку накладається санкція, бути спільномірною протиправному вчинку та мірою запобігання порушенням у майбутньому.
4. Дисциплінарна санкція може бути заходом фінансового впливу за скоєні порушення у вигляді обов'язкового грошового внеску.
5. Застосування дисциплінарних санкцій відносно юридичної і/або фізичної особи забороняється якщо:
а) така особа вже притягнута до відповідальності за цей же дисциплінарний вчинок;
б) минуло більше 6-ти місяців з часу здійснення вчинку;
в) минуло більше 60 днів з часу, коли стало відомо про вчинок
6. Такими що не мають стягнення у вигляді дисциплінарних санкцій визнаються юридичні і/або фізичні особи якщо:
а) повністю відбули призначене стягнення за дисциплінарний вчинок або дія санкції припинена;
б) закінчився змагальний сезон в якому вони були покарані якщо дисциплінарна санкція або рішення відповідного органу не встановлює інше.
7. Повторністю дисциплінарного проступку є здійснення такого ж і/або іншого вчинку за який до особи застосовувалися дисциплінарні санкції на протязі одного змагального сезону.
IV. Відповідальність колективних членів ФФУР і дисциплінарні санкції за допущені порушення

Стаття 10. Відповідальність футболістів
1. У контексті матчів усіх змагань під юрисдикцією ФФУР можливе застосування дисциплінарних санкцій до футболістів:
а) попередження;
б) вилучення;
в) відсторонення (дискваліфікація) та обов'язковий грошовий внесок, який сплачує
футбольний клуб (команда) за який виступає футболіст.
1.1. За кожні 3 (чотири) жовті картки, отримані футболістом у матчах чемпіонату, першості та Кубку області, здійснюється відсторонення на 1 (один) матч
1.2. Відсторонення на 1 (один) матч за:
а) друге попередження в одному й тому ж матчі;
б) фол "останньої надії";
в) систематичні апеляції до арбітра,глядачів,офіційної особи матчу:
г) за удар суперника ногою в боротьбі за мяч.
1.3. Відсторонення на 2 (два) матчі
а) грубий поштовх суперника руками після зупинки гри;
б) небезпечний напад на суперника, який володіє м'ячем, з вірогідністю нанесення травми;
в) удар суперника рукою в боротьбі за м'яч;
г) систематичне, демонстративне непогодження з рішенням арбітра.
1.4. Відсторонення на 3-5 (три-пять ) матчі
а) навмисний удар суперника, який не володіє м'ячем, під час матчу, або після його зупинки;
б) нецензурні та інші образливі висловлювання, жести на адресу партнера, суперника,арбітрів, офіційної особи або глядачів;
1.5. Відсторонення на 4 (чотири) матчі:
а) за спробу застосувати фізичну силу до офіційних осіб:
б) публічні неетичні образливі вчинки, що принижують честь, гідність учасників змагань, офіційних осіб ФФУР.
1.6. Відсторонення на 5 (п'ять):
а) небезпечний напад на суперника, який володіє м'ячем, з нанесенням травми;
б) за спробу застосувати або погрози застосування фізичної сили і погрозу фізичної розправи до офіційних осіб до або після закінчення матчу.
1.7. Відсторонення на 6 (шість) матчів:
а) плювок в гравця, представника команди або офіційну(неофіційну) особу
б) бійку до, під час та після матчу або після його зупинки;
1.8.Відсторонення на 8 (вісім) матчів
1. за застосування фізичної сили до офіційних осіб під час матчу;
2. Відсторонення довічно та за навмисне нанесення тяжкої травми суперникові, що призвело до втрати ним працездатності;
1. 1.10. Відсторонення на визначений термін згідно окремого рішення КДК за удар арбітра, інспектора та інших офіційних осіб ФФУР.

2. Дисциплінарні санкції можуть бути застосовані також у тому випадку, коли арбітр не бачив грубого прояву або неспортивної поведінки і тому не прийняв ніякого рішення з цього інциденту.
3. Якщо матч відмінено або автоматично зараховано перемогу на користь однієї з команд, особи, які скоїли зазначені вище порушення, все одно підлягають дисциплінарним санкціям.

Стаття 11. Жовті картки, отримані у змаганнях
1. Попередження та майбутнє відсторонення за отримані жовті картки в матчах втрачають силу після завершення відповідного сезону.
2. Жовті картки, отримані у ході одного сезону переносяться з одних змагань до інших, а також з одного кола змагань до іншого.
3. Облік жовтих карток та інших дисциплінарних санкцій, застосованих арбітром ведеться у порядку, визначеному Регламентами змагань з футболу
Стаття 12. Відповідальність клубу (команди)
1. Порушення, за які застосовуються дисциплінарні санкції до клубу (команди):
1. Відмова від участі в змаганнях, на які клуб був заявлений;
2. Неявка команди на матч;
3. Повторна неявка команди на матч;
4. Самовільне залишення поля командою під час матчу або відмова починати чи продовжити матч;
5. Провокаційні дії футболістів, офіційних осіб клубу (команди), що викликали безладдя на футбольному полі, стадіоні або прилеглій території або прояви расизму чи незабезпечення заходів боротьби з ними;
6. Неетична, некоректна, неспортивна поведінка футболістів, керівників команди та інших посадових і офіційних осіб клубу (команди) до, під час та після матчу;
7. Незабезпечення прийому, відправки команди гостей, делегата, інспектора і арбітрів;
8.Незабезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні або прилеглій до нього території до, під час та після матчу
9 .Внесення до рапорту арбітра незаявленого або відстороненого від участі в матчах
футболіста/тренера/офіційної особи клубу;
10. Недисциплінована (груба) поведінка футболіста до або після матчу;
11. Невиконання умов та вимог, що пред'являються до стадіонів;
12. Проведення матчу з порушенням норм спортивної етики;
13. Порушення вимог Регламентів та Положень ФФУР або рішень органів управління ФФУР;
14. Незабезпечення участі футболістів в планових заходах збірних команд області;
15. Порушення термінів перерахування членських, заявкових та інших обов'язкових внесків;
16. Порушення встановлених термінів заявки (дозаявки) команд для участі в змаганнях;
17. Запізнення команди на матч без поважних причин;
18. Участь команди у будь-яких змаганнях чи матчах без дозволу ФФУР;
19. Невиконання рішень Органів здійснення футбольного правосуддя ФФУР;
20. Вилучення футболістів до, під час та після матчу;
21. Навмисне зруйнування або пошкодження футболістами, офіційними особами, вболівальниками та будь-якими іншими особами, які працюють (або присутні) до під час та після проведення матчу, майна та обладнання стадіону і прилеглої території;
22. Групові чи масові дії, які порушують установлені на стадіоні, прилеглій до нього території, правила до, під час та після матчу;
23. Несанкціоноване вторгнення до ігрової зони будь-якої сторонньої особи;
Стаття 14. Санкції, що застосовуються до клубу (команди):
1. Попередження.
2. Зауваження.
3. Обов'язковий грошовий внесок.
4. Обов'язковий грошовий внесок за вилучення футболістів, що зазначено у статті 10.
5. Анулювання результату матчу. ,
6. Рішення про перегравання матчу.
7. Зняття турнірних очок.
8. Присудження перемоги команді - суперниці.
9. Присудження перемоги команді - суперниці без проведення матчу.
10. Проведення матчу без присутності глядачів.
11. Рішення про заборону використання стадіону.
12. Рішення про проведення матчу на іншому стадіоні.
13. Переведення до ліги нижчої за рангом.
14. Виключення зі складу учасників змагань, які проводяться, або виключення із майбутніх змагань.
Стаття 15. Відповідальність офіційних осіб та фахівців клубу (команди) районної федерації футболу.

1. Порушення за які застосовуються дисциплінарні санкції до офіційних осіб та фахівців клубу (команди), районної федерації футболу:
1. Грубий вислів або некоректне звинувачення на адресу ФФУР, асоціацій, клубів, команд та їх офіційних представників;
2. Агресивна, неетична, некоректна поведінка до, під час та після матчу;
3. Неетичні випади на адресу делегата, інспектора та арбітрів;
4. Порушення вимог та умов проведення змагань, що визначені Регламентами;
1.5. Невиконання або неналежне виконання вимог Регламентів щодо оформлення
документації з проведення змагань;
1. Ухилення від виконання або неналежне виконання рішень і постанов ФФУР;
2. Незабезпечення участі футболістів у заходах в складі збірних команд району;
3. Невиконання вимог Статутів та регламентів ФФУР.
2. Санкції, що застосовуються до офіційних осіб та фахівців клубу (команди) районної федерації футболу, асоціації:
1. Попередження;
2. Зауваження;
3. Відсторонення від виконання службових обов'язків на визначену кількість матчів або на визначений чи невизначений термін;
4. Заборона на ведення діяльності, пов'язаної з футболом у змаганнях під егідою ФФУР .
Стаття 16. Відбуття відсторонення від матчу або виконання обов'язків
1. Офіційна особа, представник/тренер клубу (команди), який відсторонений від виконання своїх обов'язків, може спостерігати за матчем, від якого він відсторонений, тільки з трибуни. Йому не дозволяється знаходитись у роздягальні або технічному майданчику та контактувати із своєю командою до та під час матчу.
2. Відсторонення, накладене на футболіста/тренера стосується його як футболіста та тренера одночасно.
3. Якщо футболіст, відсторонений мінімум на три матчі, починає виконувати обов'язки офіційної особи або /тренера, будь-яка частина санкції, що залишилася, виконується ним на його новій посаді.
Стаття 17. Інші порушення
Дисциплінарні заходи, передбачені Правилами, можуть застосовуватись до колективного члена або клубу (команди), якщо:
а) команда, футболіст, офіційна особа або колективний член порушують ст. З Правил;
б) команда продовжує поводитись неналежним чином навіть після застосування
арбітром кількох індивідуальних дисциплінарних санкцій;
в) глядачі вибігають чи намагаються вибігти на поле, кидають в ігрову зону будь-які предмети, підпалюють феєрверки, вогнища, застосовують піротехнічні засоби, або якщо порядок та дисципліна на стадіоні не забезпечені у будь-який інший спосіб.

Стаття 18. Відповідальність арбітрів, асистентів арбітра та четвертого арбітра
1. Комітет арбітрів ФФУР своїм рішенням відсторонює арбітра від арбітражу змагань або відмовляється від його послуг через помилки підчас проведення матчів під юрисдикцією ФФУР, а також інших конфліктні ситуації, пов'язані з діяльністю арбітра.
2. У контексті всіх змагань, які проводяться під юрисдикцією ФФУР за дисциплінарний вчинок до арбітра (асистента арбітра) застосовуються такі санкції:
3. Попередження;
4. Тимчасове переведення на арбітраж ігор нижчої ліги.
5. Тимчасове відсторонення від арбітражу ігор.
6. Відсторонення на визначений або невизначений термін.
3. Дисциплінарні санкції застосовуються до арбітрів за такі порушення вимог регламентів змагань з футболу:
1. Неявка арбітрів на семінари, наради без поважних причин - відсторонення від арбітражу матчів на 5 (п'ять) матчів;
2. Невиконання у встановлені комітетом арбітрів ФФУР терміни нормативів з фізичної і/ або теоретичної підготовки - відсторонення від арбітражу на 5 (п'ять) матчів або на визначений термін;
3. Несвоєчасне підтвердження на адресу комісії призначень комітету арбітрів ФФБР згоди на арбітраж чи зняття з матчу після офіційного призначення (крім непередбачуваних обставин):
а) вперше - відсторонення від арбітражу на 1 (один) матч;
б) повторно - відсторонення від арбітражу на 3 (три) матчі;
в) у разі подальшого порушення п. 3.3 - відсторонення від арбітражу на 6 матчів, або на невизначений термін.
3.4. Запізнення на календарний матч без поважної причини:
а) вперше - відсторонення від арбітражу на 2 (два) матчі;
б) повторно - відсторонення від арбітражу на 4 (чотири) матчі;
1. Неявка на календарний матч без поважних причин - відсторонення від арбітражу на 7 (сім) матчів або на визначений термін;
2. Несвоєчасне надання (відправлення) у ФФУР рапорту арбітра, неохайне його оформлення та несвоєчасне повідомлення результату матчу:
а) вперше - попередження;
б) повторно - відсторонення від арбітражу на 1 (один) матч
Упереджений арбітраж матчу або фальсифікація щодо внесення до рапорту арбітра запису про вилучення і попередження, невнесення до рапорту вилучень і попереджень футболістів, що мали місце, приховування фактів неетичної, некоректної поведінки футболістів, офіційних осіб або глядачів щодо арбітрів або інших осіб - відсторонення від арбітражу на 10 (десять) матчів або на визначений термін;
1. Порушення Регламенту в частині допуску футболістів до матчу - відсторонення від арбітражу на 3 (три) матчі;
2. Неповідомлення післяматчевої інформації (результату матчу) голові комітету з проведення змагань ФФУР - відсторонення від арбітражу на 1 (один) матч;
4. Дисциплінарні санкції застосовуються до арбітрів за порушення морально-етичних норм:
1. Порушення правил поведінки загальновизнаних у суспільстві під час відрядження для арбітражу матчу, зокрема неправомірні вимоги до умов свого харчування, надання будь-яких додаткових послуг, пільг або знаків поваги - відсторонення від арбітражу на 10 (десять) матчів або на визначений термін;
2. Неетичне, некоректне ставлення до делегата, інспектора, футболістів, офіційних осіб або глядачів - відсторонення від арбітражу на 10 (десять) матчів або на визначений термін.
5. Дисциплінарні санкції застосовуються до арбітрів за неякісний арбітраж (оцінка 5.0 –5.9 балів - незадовільно):
а) вперше - відсторонення від проведення 2 (двох) матчів або на визначений термін
у лізі, відповідній статусу арбітра;
б) повторно - відсторонення від проведення 7 (семи) матчів або на визначений
термін у лізі, відповідній статусу арбітра;
в) у разі подальшого порушення п. 5 - відсторонення від арбітражу на визначений або невизначений термін.
6. Дисциплінарні санкції застосовуються до арбітрів за посередній арбітраж (оцінка 6.0 - 6.9 балів - задовільно):
а) вперше - попередження;
б) повторно - відсторонення від проведення 2 (двох) матчів або на визначений
термін у лізі, відповідній статусу арбітра;
7. Суттєві помилки арбітра (асистента арбітра), не враховані делегатом (інспектором)
під
час оцінювання проведеного матчу:
а) попередження;
б) повторно (в одному колі змагань) - відсторонення від арбітражу на 1 (один) матч.
8. Порушення, пов'язані з екіпіруванням арбітра під час виконання обов'язків арбітра:
а) вперше - попередження;
б) повторно - відсторонення від арбітражу на 1 (один) матч.
На данний момент не є обов’язковою суддівська форма. Але арбітр має мати охайний вигляд і одягнений в спортивну екіпіровку.

9. З урахуванням всіх обставин та характеру дисциплінарного порушення можливе застосування санкції у вигляді переведення арбітра для арбітражу матчів у лігу нижчу за рангом на визначений або невизначений термін.
10. Усі дисциплінарні санкції повинні вноситися до атестаційного листа арбітра та враховуватися при наступних рекомендаціях його для арбітражу змагань у відповідних лігах.
1. У разі відсторонення від матчів у лізі, що відповідає статусу арбітра, він переводиться до ліги, нижчої за рангом на визначений термін.
2. Дисциплінарна санкція, застосована до арбітра, діє у наступному колі змагань або наступному змагальному сезоні.
3. Комітет арбітрів своїм рішенням може тимчасово утриматись від призначення арбітра для проведення матчів на період з'ясування обставин та прийняття Органом здійснення футбольного правосуддя рішень щодо допущених арбітром порушень, а також інших конфліктних ситуацій, пов'язаних з діяльністю арбітра.
Стаття 19. Відповідальність делегата (інспектора) ФФУР (данна стаття на сьогодні не є актуальною, але приймається із урахуванням загальноприйнятих норм)
1. Інспекторський комітет відсторонює делегатів (інспекторів) ФФУР від інспектування змагань або відмовляється від їх послуг за помилки під час проведення матчів районних змагань, а також інші конфліктні ситуації, пов’язані з діяльністю делегатів (інспекторів).
2. У контексті всіх змагань під егідою ФФУР за дисциплінарний вчинок до делегата (інспектора) ФФУР застосовуються такі санкції:
- попередження;
- відсторонення від інспектування делегата на визначений або невизначений термін.
3. Дисциплінарні санкції застосовуються до делегатів (інспекторів) ФФУР за:
3.1. Неявка на навчально-практичний семінар, нараду перед початком кола без поважних причин - відсторонення від інспектування на один місяць змагань.
3.2. Запізнення на матч:
а) вперше - відсторонення від інспектування на 1 (один) матч;
б) повторно - відсторонення від інспектування на 3 (три) матчі.
3.3. Неохайно заповнений рапорт або несвоєчасне подання рапорту делегата (інспектора):
а) вперше - попередження;
б) повторно - відсторонення від інспектування на 2 (два) матчі.
3.4.Упереджене інспектування, фальсифікація при внесенні в рапорт записів про попередження, вилучення, не внесення в рапорт вилучень і попереджень, які мали місце, приховування фактів неспортивної поведінки футболістів, тренерів, офіційних осіб, арбітрів, глядачів - відсторонення від інспектування на 10 (десять) матчів або на визначений термін.
4. Неявка на матч без поважних причин:
а) вперше - відсторонення від інспектування на 4 (чотири) матчі або на визначений термін;
б) повторно - відсторонення від інспектування на 7 (сім) матчів або на визначений термін;
в) у разі подальшого порушення п. 4 - відсторонення від інспектування на визначений або невизначений термін.
5. Невірна оцінка рішень арбітра ,які істотно вплинули на хід та кінцевий результат матчу:
а) вперше - відсторонення від інспектування матчів у лізі, відповідній статусу делегата (інспектора) на 2 (два) матчі або на визначений термін;
б) повторно - відсторонення від інспектування матчів у лізі, відповідній статусу делегата (інспектора) на 5 (п'ять) матчів або на визначений термін;
в) у разі подальшого порушення п. 5 - відсторонення від інспектування матчів всіх рівнів на визначений або невизначений термін.
1. Невірна оцінка рішень арбітра ,які вплинули в деяких епізодах на хід або рахунок матчу, але не на кінцевий результат матчу - застосовуються дисциплінарні санкції від попередження до відсторонення від інспектування матчів на 1 (один) матч.
2. Недотримання вимог регламентних документів щодо організації та проведення матчу - відсторонення від інспектування на 4 (чотири) матчі;
3. Порушення морально - етичних норм поведінки під час відрядження та інспектування, некоректне відношення до арбітрів, тренерів, футболістів, офіційних осіб, глядачів відсторонення від інспектування на 7 (сім) матчів або на визначений термін.
4. Інспекторський комітет ФФУР своїм рішенням може тимчасово відсторонити делегата (інспектора) від інспектування чергових календарних матчів змагань на період з'ясування обставин та прийняття рішення юридичними органами ФФУР щодо допущених делегатом (інспектором) помилок під час проведення матчів під егідою ФФУР, а також інших конфліктних ситуацій, пов'язаних з діяльністю арбітра, делегата (інспектора) та перевести його до нижчої за рангом ліги або відмовитися від його послуг.
5. Дисциплінарна санкція, застосована до делегата (інспектора), за рішенням органу здійснення футбольного правосуддя діє у наступному колі змагань або наступному змагальному сезоні.
Частина друга: Дисциплінарна процедура ФФУР

V. Загальні положення
1. Дисциплінарна процедура ФФУР (далі - Процедура) визначає порядок розгляду питань і винесення рішень Органами здійснення футбольного правосуддя ФФУР.
2. Процедуру розроблено на основі Статутів і регламентних документів ФФУР і ФФУ та законодавства. Процедура визначає організаційні та процедурні заходи, принципи діяльності та коло питань, вирішення яких входить до компетенції органів здійснення правосуддя ФФУР.
3. Мета Процедури - визначення порядку розслідування, розгляду та винесення рішень з питань порушення Статуту ФФУР, Дисциплінарних та інших правил, рішень ФФУР і регламентів змагань, що проводяться під юрисдикцією ФФУР на основі створення правових і організаційних засад та об'єму повноважень Органів здійснення футбольного правосуддя ФФУР.
4. Завдання Процедури - привести порядок розгляду та винесення рішень з питань порушення норм Статуту та діючих регламентних документів ФФУР у відповідність до правових норм ФФУР, ФФУ та законодавства і запобігти причинам та умовам, які сприяють їх порушенням.
VI. Органи здійснення футбольного правосудця ФФУР
Стаття 20. Визначення
1. Відповідно до вимог Статуту ФФУР Органи здійснення футбольного правосуддя ФФУР мають виключне право застосовувати дисциплінарні санкції до своїх членів, клубів, футболістів, офіціальних та інших осіб, які працюють у футболі.
2. Органами здійснення футбольного правосуддя ФФУР є:
а) Контрольно-дисциплінарний комітет (далі - КДК) - орган першої інстанції;
б) Апеляційний комітет (далі - АК) - орган другої інстанції.
1. Органи здійснення футбольного правосуддя є постійними діючими органами ФФУР.
2. Органи здійснення футбольного правосуддя ФФУР є незалежними. Їх члени діють виключно в межах Статуту, інших правових документів ФФУ, ФФЧО, законодавства та цих Правил і Процедури згідно зі своєю честю і совістю на принципах законності та справедливості.
3. Органи здійснення футбольного правосуддя ФФУР приймають рішення простою більшістю голосів.
4. Члени Органів здійснення футбольного правосуддя зобов'язані дотримуватися конфіденційності, не розголошувати і не коментувати порядок розгляду та результати голосування з питань порядку денного.
Стаття 21. Склад органів здійснення футбольного правосуддя ФФУР
1. Голови, заступники голів та члени Органів здійснення футбольного правосуддя обираються Радою ФФУР з кандидатів, запропонованих Головою ФФУР, заступниками Голови ФФУР, терміном на один рік. Органи здійснення футбольного правосуддя ФФУР підзвітні тільки Конференції і Раді ФФУР.
1. КДК обирається в складі девяти осіб.
2. АК обирається в складі трьох осіб.
3. Як правило, КДК приймає рішення в присутності усіх членів. Кворум для прийняття рішень – більшістю від складу КДК .
4. Присутність на засіданні двох членів АК забезпечує кворум.
5. Голова Органу здійснення футбольного правосуддя ФФУР призначає секретаря зі складу членів, який веде справи та протоколи засідань.
VII. Повноваження

Стаття 22. Юрисдикція КДК
1. Юрисдикція та діяльність КДК визначається Статутом ФФУР та цими Правилами.
2. КДК розглядає питання щодо порушень Статуту та інших регламентних документів ФФУР і контролює їх дотримання усіма суб'єктами футболу.
3. КДК, у випадку порушення Статуту або інших регламентних документів ФФУР, застосовує дисциплінарні санкції до будь-якої особи, яка працює у футболі під юрисдикцією ФФУР.
4. У разі необхідності КДК може звернутися для отримання інформації до районних (міських) федерацій, асоціацій, комітетів, комісій, осіб, структурних підрозділів ФФУР, ФФЧО, ФФУ або органів, що мають відношення до розгляду питань.
5. Обставини та інциденти в офіційних звітах офіційних осіб, у тому числі арбітра та делегата (інспектора) матчу, є достовірними і незаперечними.
6. У разі розходжень у різних звітах достовірними є звіти арбітра та делегата (інспектора) матчу щодо тлумачення інцидентів, що мали місце на полі і за його межами до, під час та після матчу.
Стаття 23. Юрисдикція АК
1.До юрисдикції АК відноситься розгляд апеляційних скарг на рішення КДК.
2. Рішення, прийняті АК, набувають чинності після їх оголошення та є остаточними і обов'язковими для всіх зацікавлених сторін.
VIII. Основні положення, процедура

Стаття 24. Скликання і представництво
1. Засідання Органу здійснення футбольного правосуддя ФФУР (КДК, АК) скликає голова відповідного органу.
2. Засідання Органу здійснення футбольного правосуддя ФФУР веде голова або його заступник за дорученням голови.
3. Як правило, засідання органу здійснення футбольного правосуддя ФФУР проводяться в приміщенні запропонованому Головою комітету.
4. Присутність на засіданні голови або заступника Органу здійснення футбольного
правосуддя ФФУР є обов'язковою.
5.На засідання можуть бути запрошені особи, які мають відношення до розгляду справи - представники колективних членів ФФУР, клубів (команд), футболісти, тренери, офіційні та інші особи або представники футболістів, тренерів, офіційних та інших осіб.
6.Представники суб'єктів футболу повинні підтвердити свої повноваженняє.
7. Органи здійснення футбольного правосуддя приймають рішення з питань представництва.
8. ФФУР на засіданні Органу здійснення футбольного правосуддя представляє Голова або заступник Голови ФФУР.

Стаття 25. Процедура розгляду питань
1. Підготовку матеріалів з питань, що надійшли до Органу здійснення футбольного правосуддя для розгляду, здійснює один з його членів за дорученням Голови комітету.
2. У процесі розгляду питань Орган здійснення футбольного правосуддя може вдатися до консультацій та висновків експертів, дотримуючись принципів неупередженості і конфіденційності.
3. Під час голосування питань справи, що розглядається, будь-які особи, окрім членів Органів здійснення футбольного правосуддя, не можуть бути присутніми у залі засідань.
4. Якщо в процесі розгляду питань не встановлено будь-якого дисциплінарного порушення, Орган здійснення футбольного правосуддя приймає рішення про припинення справи та інформує зацікавлені сторони та Голову ФФУР, заступників Голови ФФУР.
5. Розглянуті питання оформляються протоколом засідання, до якого додаються використані матеріали.
6. Матеріали справи можуть бути відправлені на додаткову перевірку за рішенням Органу здійснення футбольного правосуддя.
7. Процедура розгляду питань, порядок прийняття рішень носять конфіденційний характер і розголосу не підлягають.

Стаття 26. Засідання КДК
1. Слухання проводяться за заявою, що надана у письмовій формі, та за матеріалами з прийнятих рішень колективними членами ФФУР, поданими на затвердження, або на свій розсуд.
2. Про дату розгляду справи зацікавлені сторони повідомляються у будь-якій формі.
3. КДК з'ясовує обставини справи на основі наданих документів. При необхідності КДК може вимагати додаткові матеріали.
4. КДК може брати до уваги письмові або усні свідчення.
5. КДК може вести обговорення справ та приймати рішення із застосуванням сучасних комунікаційних технологій.
6. За підсумками розгляду питань КДК має право залишити рішення, що відбулось, без
змін, змінити рішення, скасувати його або ухвалити нове рішення.
7. Усі зацікавлені сторони повідомляються про прийняте рішення у письмовій формі.
8. При оголошенні рішення зацікавленим сторонам повідомляється про можливість подання апеляційної скарги у 10-денний термін до АК.

Стаття 27. Фінансові витрати
Фінансові витрати на підготовку та проведення засідань КДК покриваються за рахунок ФФУР , за виключенням витрат на відрядження представників зацікавлених сторін.

IX. Апеляційне оскарження. Процедура

Стаття 28. Розгляд апеляційних скарг

1. Розгляд апеляційних скарг на рішення КДК відноситься до виключної юрисдикції АК.
2. АК приймає до розгляду апеляційні скарги на рішення, прийняті КДК, за винятком випадків:
а) попередження;
б) зауваження;
в) обов'язкового грошового внеску;
г) відсторонення офіційних осіб від виконання обов'язків на один місяць;
д) відсторонення футболістаів до 3 (трьох) матчів або на 1 (один) місяць.
3. У разі незгоди зацікавленої сторони з прийнятим рішенням КДК, воно може бути оскаржене нею в АК не пізніше 10-ти днів з моменту його отримання.
4. АК, може залишити без змін, змінити або скасувати рішення КДК.
5. Рішення, прийняте АК є остаточним і обов'язковим для всіх зацікавлених сторін.
6. Подання апеляційної скарги не призупиняє рішення КДК, за винятком апеляції з фінансових питань.
7. Подавати апеляційну скаргу мають право тільки зацікавлені сторони.
8. При розгляді апеляційної скарги КДК представляє один з його членів, призначений Головою КДК.
9. До апеляційної скарги додаються:
а) письмове обгрунтування апеляційної скарги;
б) письмові докази, копії документів, що підтверджують обставини, викладені в
апеляційній скарзі;

Стаття 29. Процедура
1. Після надходження апеляційної скарги Голова без затримки встановлює дату слухань та в 5-денний термін повідомляє про це у письмовій формі зацікавлені сторони.
2. Голова приймає докази фактів, викладених в апеляційній заяві. До доказів відносяться:
а) офіційні звіти;
б)документи КДК;
в) показання свідків;
г) свідчення сторін;
д)перевірка на місці;
є) записи та документи, надані на вимогу;
ж) висновки експертів;
з) теле- та відеозаписи.
1. На засіданні АК можуть бути присутніми тільки запрошені особи.
2. АК може проводити засідання і ухвалювати рішення без запрошення зацікавлених сторін.
3. АК може запросити додаткові документи щодо поданої апеляційної скарги або викликати додаткових свідків, експертів.
4. У межах апеляційної скарги АК проводить розслідування фактів і юридичних підстав для прийняття рішення.
5. Обговорення питань АК веде за закритими дверима. Члени АК повинні дотримуватись конфіденційності як до, так і після прийняття остаточного рішення.
6. Рішення АК у 5-денний термін надсилається зацікавленим сторонам.
7. У разі встановлення значних помилок, припущених КДК при розгляді, АК може повернути справу до КДК на доопрацювання.
Стаття 30. Поновлення розгляду справи
1. Якщо з'ясовуються вагомі факти, які були раніше невідомими, Орган здійснення футбольного правосуддя ФФУР може поновити розгляд справи, закритої після прийняття остаточного рішення.
2. Рішення стосовно заяви про поновлення справи приймається Органом здійснення футбольного правосуддя ФФУР, який приймав рішення що оскаржується.

X. Прикінцеві положення
o При розгляді Органами здійснення футбольного правосуддя ФФУР випадків, що не регулюються цими Правилами, застосовуються Дисциплінарні правилами ФФУР, або рішення приймаються у відповідності з принципами законності і справедливості.
o Виконання рішень Органів здійснення футбольного правосуддя ФФУР покладається на Адміністрацію ФФУР.
o Використання чоловічого роду в Правилах поширюється також на жінок.
o Дисциплінарні порушення, скоєні до набуття чинності цих Правил регулюються попередніми Дисциплінарними правилами ФФУР.
o Правила набувають чинності з моменту затвердження на Раді ФФУР.
o Видання Правил здійснюється українською мовою.

Категорія: Документи / Регламент чемп. р-ну

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.