» » Яскрава перемога УДПУ!

Яскрава перемога УДПУ!

Автор: Sobolenko від 13-10-2019, 20:12, подивилося: 514

1 Яскрава перемога УДПУ

10 жовтня на фізкультурно-оздоровчому комплексі «Дніпро-80» в місті Черкаси проходив Чемпіонат Черкаської області з футболу в рамках XVII Універсіади. Участь в змаганнях взяло чотири університетських збірних команд. Згідно Регламенту, учасники грали за кубковою системою. Волею жеребу нашій збірній довелося в першому матчі зіграти з Черкаським інститутом пожежної безпеки (ЧІПБ). В іншій парі, сильніший визначався між збірними ЧНУ та ЧДТУ. Переможці пар мали зіграти в фіналі, а інші два учасники поборотися між собою за ІІІ місце.

ЧІПБ завжди є претендентом на високі місця в змаганнях футболу та футзалу. Цікаво, що наші хлопці в минулому році уже зустрічались з цим суперником на футзальному паркеті в рамках такої ж Універсіади. Тоді збірна УДПУ здобула перемогу лише в серії післяматчевих пенальті і стала перший раз в своїй історії Чемпіоном області з футзалу. Отож ніхто не чекав легкої прогулянки з таким потужним суперником.
З перших хвилин матчу нашим хлопцям вдалося заволодіти, хоч і не тотальною, але впевненою ігровою ініціативою. У наших збірників все виходило і при цьому було мінімум технічного браку. І результат не довелося чекати довго, вже на 5-й хвилині рахунок матчу відкрив Олександр Кулик (ФК «Базис»), студент фізико-математичного факультету. Швидкий м’яч тільки додав обертів нашим гравцям і вже на 17-й та 22-й хвилинах закріпив рахунок та місце за собою в основному складі новачок збірної, студент І-го курсу ФФВ Тилінський Володимир (ФК «Олександрія», Ю-19). Четвертий ефектний гол з відстані близько 20 метрів забив капітан та старожил команди Боднюк Максим, теж студент ФФВ. На перерву команди пішли за рахунку 4:0 на нашу користь. В другому таймі хотілося б пригадати момент, коли наш голкіпер Владислав Осіпов врятував свої ворота при виконанні пенальті. Взагалі гра Влада «в рамці» цього дня була вище всяких похвал. А супернику все таки вдалося забити м’яч престижу і матч закінчився з рахунком 4:1 на користь УДПУ.
Тепер наші хлопці чекали на свого суперника. В іншому півфіналі дива не сталося і збірна ЧНУ прогнозовано «пройшла» ЧДТУ.

Отож фінал. ЧНУ та наша збірна завжди були надпринциповими та непримиренними суперниками, адже у обох вузах є факультети фізичного виховання, які, зрозуміло, є базовими для формування збірних з усіх видів спорту.
Наші хлопці розуміли значущість та важливість цього матчу. У збірної з’явився чудовий шанс вдруге в своїй історії здобути звання Чемпіона. Перший раз це було понад 10 років тому. Цікаво, що в тому турнірі кольори нашого університету захищав сьогодні уже тренер ФК «УТК», а тоді ще гравець ФК «Олександрія» Казанюк Олександр, батько нашого збірника Єгора. Тренером тоді ж в уманчан був Генадій Лісовий, а сьогодні на полі вже був його син Ян. І ще, ці дві збірні уже грали в фіналі у 2017 році. Тоді доля матчу вирішувалася в серії післяматчевих пенальті – сильнішими і фартовішими були черкащани.
На матч збірна УДПУ вийшла максимально налаштована та мотивована. Перше, що було поставлено перед гравцями – це ігрова дисципліна та самовіддача. І хлопці не підвели. Вже в дебюті, на сьомій хвилині третій свій м’яч за збірну забила «неперевершена сімка», Володимир Тилінський. Пізніше по дублю зробили гравці ФК «УТК» Король Артем (28, 33 хв.), студент факультету іноземних мов та Лебедєв Владислав (39, 55 хв.), студент ФФВ. А ще у футбольній лотереї (пенальті), Влад не зміг переграти на 54 хвилині голкіпера суперника. ЧНУ ж змогли відповісти забитими м’ячами лише в другому таймі на 42 та 46 хвилинах (грали по 35 хвилин тайм).

Отож футбольна збірна команда Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини знову Чемпіон Черкаської області. У цей день кольори нашого університету захищали:
1. Кулик Олександр (ФФМІ, ФК «Базис»).
2. Лебедєв Влад (ФФВ, ФК «УТК»).
3. Боднюк Максим (ФФВ, ФК «Ятрань-80»).
4. Лісовий Ян (ФФВ, ФК «УТК»).
5. Крочак Григорій (ФФВ, ФК «УТК»).
6. Білоцерківець Едуард (ФФВ, ФК «Моноліт» (Козятин)).
7. Устенко Артем (ІЕБО, ФК «УТК»)
8. Осіпов Владислав (ФФВ).
9. Шеремета Олег (ФФВ, ФК «Уманьферммаш»).
10. Тилінський Володимир (ФФВ, ФК «Олександрія»).
11. Рамазанов Дмитро (ФФВ).
12. Гура Іван (ФФВ, ФК «Олександрія»).
13. Чернишенко Микола (ФФВ, ФК «Базис»).
14. Казанюк Єгор (ІФ, ФК «Ятрань-80»).
15. Король Артем (ФІМ, ФК «УТК»).
Тренер: Олег Андрощук
Керівник спортклубу: Володимир Щербина.

Наостанок хочу подякувати та висловти жаль збірникам УДПУ, що п’ять років були фундаментом, беззаперечними лідерами нашого колективу, але з певних причин не змогли взяти участь в цьому турнірі і отримати таку бажану перемогу. А саме: Тастанкулову Владу, Потапову Роману та Темчишину Олегу. Сподіваюсь Ваші перемоги попереду.
Також особлива подяка керівництву та тренерському складу футбольних клубів «УТК», «Базис» та «Олександрія» за підготовку чудових виконавцв та розуміння значущості гри ваших гравців для збірної УДПУ.
Бажаємо нашим переможцям, ще вищих спортивних досягнень, ігрового довголіття та мирного неба!

P.S. сподіваюсь обласний спорткомітет та ФФЧО на наступний рік зможуть співпрацювати та зробити такий Каледар ігор, де не будуть утискатись інтереси ні збірних вузів, ні клубних команд. Дякуємо.