» » Уродженка Уманщини і вихованка ФК "Ятрань-Берестівець" Олена Цикаленко причетна до вдалого старту збірної України на чемпіонаті світу серед студентів!

Автор: Sobolenko від 22-08-2018, 21:44, подивилося: 1342

0

З трьох перемог стартувала студентська збірна України на чемпіонаті світу! І до цього причетна наша землячка Олена Цикаленко, яка захищає ворота нашої збірної! Олена Цикаленко народилася на Уманщині і розпочинала свій футбольний шлях в нашій жіночій команді "Ятрань-Берестівець". І наразі Олена є основним голкіпером "Ятрані-Берестівець". Цікаво, що Цикаленко дебютувала в нашій команді в період, коли вона виступала в чемпіонаті України з футтзалу. І цей вид спорту вона не полишила. Зараз вона паралельно виступає у вищій лізі чемпіонату України з футзалу за полтавську команду (за "Ятрань-Берестівець" грає у великий футбол). І привернула увагу тренера національної збірної, за яку вже провела кілька матчів. А наразі є основним голкіпером студентської збірної України з футзалу (Олена є студенткою нашого УДПУ). Отож сподіваємося на успішне завершення чемпіонату світу, який так феєрично розпочався для нашої збірної!

Україна - Польща 8:2

Студентська жіноча збірна України з перемоги стартувала на дебютному для себе чемпіонаті світу серед студентів. Підопічні Олега Шайтанова зустрічалися зі збірною Польщі.

Старт поєдинку для «синьо-жовтих» був не дуже вдалим. По-перше – у них не все виходило, що можна пов’язати зі стартовим хвилюванням. По-друге – наші співвітчизниці першими пропустили. Але пропущений гол, вочевидь, по-спортивному розізлив нашу збірну. Це згодом підтвердили і голи української команди. Результат першого тайму – 5:2 на користь українок – свідчить про те, що наші футзалістки змогли не тільки подолати стартове хвиьвання, а й адаптувались на паркеті «Халик Арени». Ще більшої впевненості своїм партнеркам по команді додала Олена Цикаленко, яка перед перервою відбила дабл-пенальті.

У другому таймі підопічні Олега Шайтанова спочатку віддали ініціативу своїм польським опоненткам, а самі почали грати на контратаках. І ці контратаки, варто сказати, буи дуже небезпечними. Втім, згодом стало зрозуміло, що навряд чи футзалістки «Кадри» зможуть відновити інтригу в цьому матчі. По-перше – українки збільшували свою перевагу в рахунку. А по-друге – у кількох епізодах відмінно зіграла Яніна Романюк, яка по ходу другої 20-хвилинки замінила у воротах Олену Цикаленко. Все це призвело до того, що збірна України у підсумку перемогла з рахунком 8:2.

Чемпіонат світу серед студентів. Жінки. Група «А».
Україна – Польща – 8:2
Голи збірної України: Сидоренко (3 м’ячі), Дударчук (з 10-метрового), Шевченко, Дубицька, Майбородіна, ? (автогол)
Склад збірної України: Цикаленко (Романюк) – Дударчук, Бабенко, Сидоренко, Дичко – Майбородіна, Шевченко, Роздобудько, Дубицька – Чиженок.

Олег Шайтанов: «Ми не «розклеїлись» після першого пропущеного голу»

Після перемоги у першому матчі чемпіонату світу серед студентів над збірною Польщі (8:2), головний тренер жіночої студентської збірної України Олег Шайтанов прокоментував для «5х5» результат цієї гри.

– Це була наша перша гра. Дівчата хвилювались, а Польща в перші хвилини виглядала більш впевнено. У нас немає досвіду таких ігор, і це далося взнаки на початку зустрічі. Ми пропустили першими, але не «розклеїлись». З кожною хвилиною ми виглядали краще, і коли вже забили, то у нас все почало виходити.

Канада – Україна – 2:3 (1:2)

Після перемоги над Польщею наші дівчата отримали у суперниці представниць Північної Америки. «Біло-червоні» у надзвичайно непоступливому стилі намагалися вибороти очки у головного конкурента за турнірною таблицею, адже канадки так само зуміли стартувати з перемоги, здолавши Ізраїль – 5:2.

Перший тайм показав, що легко нашій збірній з північноамериканками не буде. За результатом стартової двадцятихвилинки «жовто-сині» завдяки голам Ірини Дубицької, яка спочатку не реалізувала шестиметровий, але першою встигла на добивання, та Яни Дичко зуміли оформити мінімальну перевагу – 2:1.

Початок другого тайму знову дозволив канадкам зробити рахунок рівним – 2:2. Тож, обидва суперники мали фактично цілий тайм, щоб визначити лідера групи. Зрештою, це вдалося здійснити збірній України, яка знову вийшла вперед завдяки влучному удару Юлії Шевченко – 3:2.

Кінцівка зустрічі проходила досить нервово. Наші суперниці пішли грати у п’ять польових і «жовто-сині» декілька разів могли остаточно поховати опоненток, які залишили порожніми свої ворота. Зрештою, свої моменти мала і команда з Північної Америки. Однак, рахунок залишився незмінним.

Як підсумок, підопічні Олега Шайтанова здобувають шосте очко і завтра матимуть день перепочинку перед протистоянням з Росією.

Чемпіонат світу серед студентів. Жінки. Група А
Україна: Олена Цикаленко – Таїсія Бабенко, Яна Дичко, Анна Сидоренко, Юлія Дударчук – Яніна Романюк – Анастасія Чиженок, Аліна Бундюк, Вікторія Роздобудько, Анна Майбородіна, Ірина Дубицька, Юлія Шевченко.
Голи: Дубицька, Дичко, Шевченко.

Нереалізований пенальті: Дубицька

Прес-служба Асоціації футзалу України

Україна – Росія 2:1

Поєдинок, який, вочевидь, був центральним у групі «А», розпочався трохи раніше, ніж планувалося спочатку. Так, гра між збірними України та Росії мала би розпочатись об 11.00. Але потім стало відомо, що цей поєдинок буде перенесений на 9.00 за київським часом. Можливо, цей перенос у чомусь також допоміг нашій збірній у цьому над принциповому двобої.

Перед матчем виникало одне питання: чи дасться взнаки день відпочинку, який був у збірної України? Теоретично він мав піти на користь підопічним Олега Шайтанова, оскільки вони мали бути трохи свіжішими за росіянок. Однак, у той же час російські футзалістки мали після двох ігор набрати ходу, і вони були в ігровому тонусі. Тому, такий аспект гри був дуже важливим. В принципі, він дався взнаки, коли українки, за традицією цього студентського «мундіалю», першими пропустили. Так було і в поєдинках проти Польщі та Канади. Так сталося і зараз. Але потім своє вагоме слово сказала Юлія Дударчук. Саме два її голи вивели збірну України вперед. Російські футзалістки протягом першого тайму намагались відігратись, змушуючи наших дівчат грати переважно на оборону. До того ж, проблем додавав і той факт, що в пасиві у «синьо-жовтих» вже було п’ять командних фолів. Однак, підопічні Олега Шайтанова змогли вистояти.

Логічно було передбачити, що у другому таймі збірна Росії мала би додати обертів та збільшити тиск на ворота збірної України. Дійсно, росіянки намагалися створювати моменти біля воріт Цикаленко. Однак, голкіпер «синьо-жовтих» кілька разів виручила свою команду. Хоча в одному з епізодів ворота збірної України від голу врятувала хрестовина. Однак, у той же час неможливо не відзначити небезпечні контратаки збірної України, які могли привести до третього взяття воріт збірної Росії. Та, на жаль, жоден з цих контрвипадів не був втілений у гол. Разом з тим, підопічні Олега Шайтанова змогли вистояти, коли їх російські опонентки пішли вперед з п’ятим польовим. І це призвело до того, що жіноча студентська збірна України здобула перемогу з рахунком 2:1.

Отже, після трьох зіграних матчів жіноча студентська збірна України має три перемоги та дев’ять очок у своєму активі, а разом з ними – і поточне перше місце у групі «А». Тепер підопічні Олега Шайтанова 23 серпня зіграють заключний поєдинок групового етапу проти збірної Ізраїлю. Початок зустрічі заплановано на 13.00 за київським часом.

Категорія: Життя краю