» » » Фінал кубка Уманського району знову став святом футболу!

Фінал кубка Уманського району знову став святом футболу!

Автор: Sobolenko від 25-08-2016, 16:44, подивилося: 1245

0

Традиційно фінал кубку Уманського району став чудовим подарунком до найголовнішого свята нашої країни до Дня незалежності. Подарунком футбольним, спортивним. Подарунком видовищним і емоційним.

Фінал Кубка Уманського району 2016

«Базис-2» (Кочубієвка) – «УТК-Агро» (Паланка) 3:5 (2:3)
24 серпня 2016. Родниківка. 300 глядачів.
Арбітри: Тріфонов Олег, Баланюк Артем, Стасюк Сергій
«Базис-2»: Рибак, Раков, Коваленко, Шабатура , Вивальнюк Н. (67, Посесор), Гребінний (76, Масленніков), Кузьменко, Мельник (58, Панов), Годований, Григораш, Орел.
«УТК-Агро»: Прудиус, Драч, Пономаренко, Дудник (46, Плюта), Кузьменко В. (72, Абрамочкін), Глинський, Ярошук (60, Сухар), Фещенко, Карандевич (90+2, Плужник), Темчишин, Коломієць.
Голи: 0:1 – Ярошук (8), 1:1 – Шабатура (17), 2:1 – Кузьменко (пенальті), 2:2 – Фещенко (40), 2:3 – Карандевич (42), 3:3 – Мельник (52), 3:4 – Пономаренко (71), Плюта (90+2)
Попередження: Драч (33), Гребінний (64), Годований (72), Шабатура (90+2), Кузьменко (90+4)

Останніми роками всі вже звикли, що фінал проводився в чудових умовах. Так вже було, коли грали в Паланці, на «Уманьферммаші» (двічі), в Городецькому (двічі). Ось і цього разу було досягнуто домовленості зіграти в Родниківці (дякуючи розумінню керівництву цього села). Саме тут вже є чудове футбольне поле (котре вже у нашому районі!). І матч між «Базисом-2» та «УТК-Ятрань» став історичним – першим на новенькому газоні! Правда, ще не завершенні роботи по облаштуванню нових трибун і бігових доріжок (це ще попереду). В результаті на мешканців Родниківки і всієї Уманщини очікує ще один дуже гарний, затишний, якісний стадіон!

За традицією будь-якого футбольного матчу уболівальники намагалися спрогнозувати підсумковий результат, визначали фаворитів. Я з такими діями не поспішав. Цьогорічний кубок Уманського району не відзначався сенсаційністю. Достатньо сказати, що вже у півфіналах між собою грали команди, що посідають чотири перших рядки в турнірній таблиці чемпіонату району. Ну а до фіналу пробилися команди, що наразі йдуть першою і другою. Такщо номінально ми мали поєдинок між найсильнішими командами районних аматорських змагань на цей момент.

Активніше і впевненіше матч розпочали гравці «УТК-Агро». І досить швидко відкрили рахунок. Денис Понамаренко асистував справа, а Євген Ярошук зряче і влучно пробив. 0:1.

«Базис-2» витримав удар. І вже на 11-12 хвилинах Прудиус двічі парирував удари суперників – спочатку Михайла Гребінного а потім Станіслава Орла. А ось на 16 хвилині і воротар був безсилим. Після подачі кутового Андрій Шабатура забив головою – 1:1. І цей гол був логічним по перебігу подій на газоні. Абсолютно всім стало зрозуміло, що буде цікаво, видовищно і результативно!

Практично тут же, на 18-й хвилині «Базис-2» і вперед міг вийти – але Андрій Шабатура не реалізував вихід сам на сам з воротарем. На це послідував убійний момент в «УТК-Агро» , але Михайло Фещенко примудрився пробити на 25 хвилині з кількох метрів вище! Тут же на 28 хвилині після небезпечного простілу ледь не трапився авто гол в ворота команди з Паланки. Втім гол у ці ворота таки відбувся. На 33 хвилині відверто трапився провал на правому фланзі захисту «УТК-Агро». У вільну зону суперник кинув Михайла Гребінного. Молодий лівофланговий гравець «Базису-2» увірвався в штрафну. Євген Прудиус кинувся у ноги гравцю. Але той встиг перекинути голкіпера. На шляху м’яча опинився центральний захисник і капітан «УТК-Агро». Арбітр фіксує гру рукою і призначає пенальті. З 11-метрової позначки Михайло Кузьменко забиває. 2:1!

32 хвилина. За мить арбітр призначить пенальті у ворота "УТК-Агро"

Тепер стає зрозуміло, що вже команда Паланки стійка до ударів. Теж не «попливла». І буквально за дві хвилини все знову перевернулося з ніг на голову. На 40-й хвилині «УТК-Агро» не лише відігралася а знову вперед вийшла! Спочатку Михайло Фещенко перекинув ювелірно молодого і перспективного голкіпера Владислава Рибака. М’яч від поперечини перетнув лінію воріт. А на 42-й хвилині після штрафного в центрі поля Руслан Карандевич (лідирує серед бомбардирів чемпіонату району після першого кола) чудово зорієнтувався після вертикальної передачі у штрафну.

40 хвилина. Фещенко робить рахунок 2:2.

42 хвилина. Карандевич - 2:3.

На перерву команди навіть після всього цього не захотіли піти спокійно. Спочатку на 45 хвилині при падінні у чужому штрафному Дениса Понамаренка арбітр відмовився фіксувати порушення. А на 45+1 хвилині вже падіння гравця у протилежному карному майданчику. Олексій Годований сміливо пішов по центру, обіграв кількох суперників і при цьому опинився також на газоні. Обидва моменти на розгляд арбітра. Але при цьому лемент і образи на адресу арбітра лунали в перерві лише з боку прихильників «Базису-2». Втім про суддівство пару слів скажу на завершення.

45+1 хвилина. Епізод , що викликав бурхливе невдоволення з боку представників "Базису"

Після такого феєричного першого тайму всі з нетерпінням очікували продовження «банкету». І воно, продовження послідувало. Вже в дебюті тайму «Базис-2» відігрався. На 52 хвилині Олег Мельник наважився на дальній удар. Несподіване рішення. Саме головне, що воно стало несподіваним для воротаря – Євген Прудиус у стрибку дотягнувся до м’яча, але той від рук лише піднявся перед потраплянням у сітку! 3:3!

"Базис-2" святкує свій третій гол.

На 67-й хвилині зліва у чужу штрафну увірвався 15-річний Владислав Абрамочкін, якого на заміну випустили в «УТК-Агро». І опинився на газоні. І тут арбітр не вгледів порушення. Але за три хвилини команда Паланки такий вийшла вперед. Атака розгорталася справа. І коли послідувала передача низом в центр, то виявилося, що там Денис Пономаренко абсолютно не прикритий. І він чітко пробив низом. 3:4!

71 хвилина. Пономаренко. 3:4.

Напруга зросла до максимуму. Команда Кочубієвки намагалася відігратися. Колектив Паланки протидіяв цьому і шукав шанс поставити крапку і прибити остаточно інтригу. Було багато боротьби. Були нерви (залишився поза увагою арбітрів і абсолютної більшості глядачів момент, коли гравець «Базису-2» опинився на газоні – суперник відмахнувся рукою, але всі були сконцентровані на боротьбі за м’яч; Олексій Годований не зміг вгамувати емоцій і награв на перше попередження і на друге, яке арбітр не пред’явив, проявивши своє розуміння дипломатії). Але при цьому ставало очевидно, що обидві команди віддали дуже багато сил. І цих сил залишається все менше і менше. Не знаю якби там розгорталися події в додатковий час, але 90+2й хвилині (всього арбітр компенсував 5 хвилин) Артем Плюта після подачі кутового точним ударом низом з лінії штрафної поставив крапку! 3:5!Часу залишалося мало. До честі «Базиса-2» боровся до останньої секунди, ще завдали кілька ударів. Але відіграти два м’ячі вже було дуже важко.

90+2. Плюта. 3:5.

Володарем кубка Уманського району стала другий рік поспіль команда з Паланки – «УТК-Агро»!

На нагородженні команд були присутні Голова Черкаської обласної ради Вельбівець О.І., очільник УТК Гордій М.В., очільник с.Родниківка Яремчук Р.А., очільник родниківського сільськогосподарського підприємства Войченко С.М. Нагороди арбітрам, фіналістам і переможцям вручав почесний гість – Вельбівець Олександр Іванович.

нагороджуються арбітри фіналу кубка Уманського району 2016 року.

Нагороджуються фіналісти.

Команда "Базис-2" (Кочубієвка) - фіналіст кубка Уманського району-2016.

"УТК-Агро" (Паланка) - володар Кубка Уманського району 2016 року.

Наостанок про арбітраж. Особисто хотів би висловити подяку всій бригаді арбітрів – Олегу Трифонову, Артему Баланюку, Сергію Стасюку. Вважаю, що вони на високому рівні провели важкий поєдинок. Були моменти. Коли потрібно було приймати важкі рішення, які однозначно багато кого не влаштують. Бувають такі ігри. І в фіналі кубка району арбітри були послідовними. Моменти з призначення чи не призначенням пенальті, які стали предметом обговорення, арбітром оцінювалися послідовно і однаково. І на мою думку оцінені вірно. Якщо ви маєте протилежну думку, то ваше право. А з тими, у кого оцінка напряму залежить від підсумкового результату, не вступав у дискусії раніше і робити цього не збираюся ( в силу неповаги до таких оцінок). Як і дискутувати на предмет того, чи потрібен взагалі нейтральний арбітраж. Завершиться сезон – прийме більшість рішення яке вважає за потрібне. Як і керівника, який надалі всім керуватиме. На сьогодні багато зроблено. Але ще більше потрібно зробити. І потрібен новий імпульс, свіжий погляд. Підросло ряд молодих чесних, морально незаплямованих і стійких, незалежних спеціалістів, які зможуть це все надати нашому районному футболу.

Категорія: Новини / Кубок району