» » » Фінал Кубка Уманського району - за всіма канонами драматургії!

Фінал Кубка Уманського району - за всіма канонами драматургії!

Автор: Sobolenko від 25-08-2012, 12:15, подивилося: 2247

1
Свято Незалежності нашої держави озноменувалося святом в футболі Уманщини - на чудовій арені в Паланці відбувся фінал кубку Уманського району. Зустрічалися головні онтогоністи і найкращі команди району останніх 5 років. Саме "Комунальник" і "Світ Меблів" останніми роками ведуть відчайдушну боротьбі за чемпіонський титул. і кубком району 5 років володіють саме ці колективи. Трирічну переможну серію у Кубку "Світу меблів" торік перервав саме "Комунальник" (того ж року "СМ" навпаки перервав чемпіонську серію "Комунальника"). Отож фінал очікувався з нетерпінням. Правда, тут варто відмітити, що ці команди є лідерами районного футболу, але шлях до Паланки у них був далеко непростим. Достатньо сказати , що обидва фіналісти пережили навіть по разу футбольну "лотерею" - післяматчеві пенальті ("Комунальник" вже у 1/8 лише по пенальті здолав "Уманьферммаш" а "СМ" в півфіналі пробивав пенальті з "Інтерес-Центром").
До фіналу спрогнозувати переможця було важко. Більшість сходилися на тому, що суперники рівні і матч буде впертим і непростим як для гравців так і для арбітрів. Так і сталося. Всі присутні (а глядачів було чимало) не мали можливості заспокоїтися від стартового свистка аж до останньої миті! Це був справжній фінал - не надто насичений гольовими моментами але більше ніж драматичним!

Команди перед виходом на поле

Арбітрам в цьому фіналі довелося приймати чимало непростих рішень! Сергій Коломієць і Вячеслав Потайчук

З перших хвилин ініціативу захопив "Комунальник". він явно більше володів мячем. притискав суперника на його половині, до його штрафної. Правда, до гольових моментів реальних справа не доходила. З максимальним напруженням. але захист "СМ" справлявся. Варто відмітити досвідченного Валерія Дорошенка, який цементував захист меблевиків по центру. він же стрибком під удар локалізував і найнебезпечніший момент в першому таймі - на 13-й хвилині гравець "Комунальника" завдавав удару з воротарської.
До середини тайму гра вирівнялася. Але голів глядачі не побачили.

По перерві картина не змінилася. Рівна вперта боротьба на кожному клаптику поля в кожному епізоді! Всі схилятися почали до висновку, що все може вирішити один забитий мяч ато і до додаткового часу чи пенальті дійде. Аж тут на 67-й хвилині Денису Куцому вдався удар з лівого фланку метрів з 30 і мяч по високій дузі влетів в дальній кут воріт "Комунальника"! Рахунок відкрито!
За 11 хвилин мяч побував і в сітці воріт "СМ" - але асистент арбітра вірно і чітко зафіксував офсайд. Але "Комунальник" таки зміг відігратися! На 81-й хвилині навісну передачу зліва зі щтрафного виконав Олександр Карнаушенко і центральний захисник Олександр Мамбик головою спрямував мяча в кут воріт. 1:1.

Олександр Мамбик, який зробив рахунок 1:1

На 84-й хвилині трапився прикрий і драматичний епізод. На лінії штрафної "Комунальника" головами зіштовхнулися два захисника - Євген Лут та Анатолій Дегтярьов. Обидва опинилися на газоні і гравець "СМ" опинився сам на сам з Володимиром Гурбичем. який вийшов на заміну. Нападник пробив повз голкіпера. А захисник, тягнучись за мячем,добив його в сітку. Арбітр Сергій Коломієць вказав на центр поля. Що тут почалося! Гравці "Комунальника" кинулися доводити, що в епізоді з зіткненням комунальників причиною був поштовх гравця "СМ". В цей час гравців "Комунальника" не могли привести до тями і було очевидно, що вони зазнали ушкоджень серйозних. Присутній на грі медпрацівник міг обмежитися лише першою допомогою а відтак довелося терміново доправляти постраждалих до приймального відділення лікарні! Тривало все це хвилин 10!
Арбітр все ж прийняв рішення - відмінити взяття воріт і зафіксувати порушення з боку меблевика. Тут хотів би виперидити всіх бажаючих висловитися по цьому моменту. Момент був дуже складним. Абсолютна більшість присутніх на стадіоні не змогли визначитися однозначно - чи було там порушення чи ні. А відтак перед тим як дорікнути арбітрові - поставте себе подумки себе на його місце. Я хочу відразу сказати, що вся бригада арбітрів на гарному рівні провела весь матч. А данний епізод був просто неймовірно складним - будь-яке рішення було б спірним (повторюся, що важко дійсно було вгледіти в зіткненні що там було насправді!). Відмічу, що навіть цей момент не вибив з колії арбітрів і вони не знітили. а пристрасті могли закипіти неабиякі!
Гра поновилася. І так команди і довели справу до додаткового часу.
В екстратаймі все було як і в основний час. Були помилки. Були моменти (скоріше - напівмоменти). варто згадати, що було спекотно і сили у футболістів не безмежні! На 110-й хвилині за удар по мячу після свистка отримав друге попередження ( а вдтак і вилучення) граючий тренер "Комунальника" Олександ Карнаушенко. Але більше голів уболівальники не побачили.
Отож серія пенальті.
Першим пробиває автор гола "СМ" Денис Куций. але переграти досвідченного Володимира Гурбича йому не вдається (варто згадати, що в згаданій вище серії з "Уманьферммашем" Володимир парирував три пенальті!)
Удар Руслана Лута приходиться в поперечину. Тобто - все спочатку!
Просенюк таки переграє Гурбича. Воротар знову вгадав кут, але мяч був спрямований занадто точно.
Пономаренко від "Комунальника" знову вдучає в поперечину!
Ройтенко робить рахунок 0:2!
Лапцай - третій поспіль промах "Комунальника"!