Автор: Sobolenko від 24-05-2014, 19:18, подивилося: 1837

6
Сергій Коломієць проти Олега Гончара

"УТК-Ятрань" Уманський р-н - "Базис" Кочубіївка 5:2 (3:0)
24 травня. 16-00. Паланка. 300 глядачів.
Арбітри: Погорілий Микола (Кам'янка) , Буртник Роман (Черкаси),Цибулько Сергій (Канів)
Делегат-інспектор: Білорус О. В. (Черкаси)
"УТК-Ятрань" Уманський р-н:Московський (83, Прудиус), Гончаренко, Коломієць (72, Мельник), Баланюк (63,Дудник), Казанюк О., Троян (80, Єжаченко В.), Малютін (83, Малютін), Ткач (70, Трифонов), Дзига (57, Стеценко), Швець, казанюк Д.
"Базис" Кочубіївка:кузьмак, Тепляков, Кулібаба (83, Мельничук), Гірський, Смілянець, Гаврилюк (25, Вишневський), Годований В., Давиденко (50, Бондар), Годований О., Янчук, Гончар
Голи: 1:0 - О.Казанюк (12,пен), 2:0-Ткач (33), 3:0-Баланюк (44), 4:0-О.Казанюк (53,пен), 4:1-Годований В. (65), 5:1-Трифонов (75), 5:2-Янчук (85)

"Олімп" Кам’янка - "Наша Ряба" Катеринопіль 0 : 2

Останніх два роки Уманський район розживався дебютантами у вищій обласні лізі. В 2013-му там прописалася "УТК-Ятрань", а цього року там же вирішив спробувати власні сили кочубїівський "Базис". Таким чином вперше в історії ми отримали змогу спостерігати за протистояннм на вищому обласному рівні команд безпосередньо Уманського району (матчів між колективами міста і району було до цього багато - є про що згадати та поговорити!). Історія свіжа і у всіх твориться на очах. Але всеж вважаю за справедливе подякувати керівникам Уманського тепличного комбінату та агрофірми "Базис". Саме завдяки піклуванню Миколи Васильовича Гордія, Андрія Миколайовича Гордія та Володимира Олексійовича Осадчого ми на сьогодні маємо не лише цікаві футбольні колективи а і клуби з однією з найкращих інфраструктур в області.

Отож перше історичне дербі Уманського району! Навіть попри зливу, що передувала поєдинку і подекуди супроводжував його, поспостерігати за цікавим матчем добралося до Паланки більше 300-т уболівальників. І вони були винагороджені результативним спектаклем. Впевнений, що не пожалкував ніхто...

Микола Малютін проти Вадима Годованого

Перші хвилини обидва колективи витратили на те, щоб адаптуватися до мокрого газону та суперника. Краще це вдалося господарям поля. Вже на 12-й хвилині припустилися помилки гості в захисті і збили Олександра Казанюка, що саме увірвався по центру в штрафну. Арбітр знаходився поряд і справедливо оцінив ситуацію, призначивши пенальті. Сам же постраждалий його чітко реалізував, перехитривши молодого голкіпера "Базису". 1:0. Такий початок завжди впливає на перебіг подій. Правда, тут же свій момент мали кочубіївські футболісти. Олег Гончар отримав від захисників "УТК-Ятрань" шанс на удар, але пробив він поряд із штангою.

Олександр Казанюк реалізує свій перший пенальті

Ще один важливий момент трапився в першому таймі. В ігровому зіткненні дуже неприємного удару головами один одному завдали Роман Гончаренко та Сергій Гаврилюк. Довелося арбітру терміново зупиняти матч. Роман Гончаренко зміг швидко відійти від зіткнення. а ось Сергія Гаврилюка довелося під руки супроводити за межі поля. Через кілька хвилин він повернувся. Але грати довго він не зміг, нажаль. Довелося тренеру "Базиса" Сергія знімати з гри (цілком розумне рішення - здоровья футболіста важливіше за будь-який результат!). Не сумніваюся, що це було суттєвою втратою для команди. Сергій Гаврилюк - досвідченний півзахисник і один з ключових виконавців в обоймі Сергія Янчука. Залишається лише побажати Сергію Гаврилюку якомога швидше повернутися на поле у гарному настрої та здоровим!

Неприємний епізод із зіткненням Гончаренка і Гаврилюка

Важливим нюансом в дебюті матчу було те, що господарі не могли адаптуватися до манери гри у захисті "Базису". Кочубіївці вибудовують "гру у лінію". І в перші пів години асистент арбітра зафіксував з десяток офсайдів. Але справа в тому, що "гра у лінію" вимагає ідеальної злагодженості дій буквально всіх польових гравців команди (не лише захисників!). І позиційна помилка буквально одного призводить до великих проблем. А на таке відточування гри потрібно багато часу і розуміння всіма футболістами своїх маневрів на полі. Тобто - непросто це все. І супроводжується рядом помилок. До того ж і футболісти "УТК-Ятрань" з часом пристосувалися до суперника, згадавши передматчеві установки Олександра Єжаченка. І на 33-й хвилині Андрію Ткачу вдалася проникаюча розрізна передача і Віталій Швець холоднокровно реалізував свою спробу. Є перший забитий гол Віталія, який явно прийшовся до двору команди. 2:0.

Віталій Швець проти Артема Теплякова

В ці хвилини господарі намацали ще одне слабке місце в захисті "Базису". Олександр Вишневський вимушено замінив Гаврилюка і не встиг адаптуватися на полі. І, думаю, саме цим стали користуватися тепличники. Вони грамотно завдали удару саме правим своїм флангом. На 36-й хвилині Юрій Дзига кинув туди у прорив Баланюка. Той експресом промчав вільним правим флангом і видав передачу в центр. Олександр Казанюк розстрілював ворота метрів з 10. Але Роман Кузьмак зміг врятувати свою команду! Та господарі підбирають мяча і Казанюк отримує повторний шанс, але мяч влучає в поперечину! Ух... А буквально за хвилину тим же флангом промчав вже Олександр Казанюк і теж ювелірно прострілив. Так ювелірно, що аж ... партнери не повірили і не відгукнулися!

Юрій Дзига проти Олександра Вишневського

Було помітно, що "Базис" в певній мірі деморалізований перебігом подій на полі. Але навіть попри це гості змогли гостро огризнутися на 40-й хвилині. І зробили теж це своїм правим флангом.саме звідти увірвався Богдан Давиденко. Не знаю чи він бив чи робив передачу, але Гончар на мить не встиг. Було гостро!

І все ж до переви забили ще раз тепличники. Дмитро Казанюк виконав штрафний від правого кутового прапорця (і це наш лівий захисник!). І зробив це просто ювелірно! Сергій Баланюк, який був сьогодні помітнішим на полі аніж його улюбленець Крішті ввечорі у фіналі, без проблем головою забив впритул! 3:0.

44 хвилина. 3:0. Сергій Баланюк

По перерві картина не сильно змінилася. Можна говорити, що тепличники кураж упіймали. І пятками передачі проходили, і фінти гарні. На 53-й хвилині захисник нічого не зміг вдіяти з технічним Баланюком і збив того у своєму штрафному. Ще один 11-метровий Олександр Казанюк реалізував в силовій манері. 4:0. Тут же Кузьмак здійснив сейв після удару Швеця. Тут же момент мали господарі. На 60-й хвилині оригінальний розіграш штрафного завершився попаданням Швеця у штангу.

Олександра Казанюка переслідує Богдан Давиденко

53 хвилина. Сергій Баланюк заробляє ще один безспірний пенальті у ворота "Базиса"

53 хвилина. 4:0. Олександр Казанюк

Було зрозумі, що перемогу "УТК-Ятрань" не відпустить. Але я був впевнений, що з іншого боку, "Базис" руки не опустить. Команда молода. Формується. Розвивається. І є там гравці з характером. першим підтвердженням став перший гол гостей на 65-й хвилині. Граючий тренер команди дістав мяча на самому кутовому прапорці і зміг звідти навісити. Набігаючий Вадим Годований розстріляв ворота Артема Московського. 4:1.

Цей гол не сильно змінив картину на полі. Все ж переважали і надалі тепличники. На 69-й хвилині вихід один на один змарнував Андрій Ткач. Шукав свого шансу Олег Трифонов. і був винагороджений. На 75-й хвилині тепличники провели чудову стрімку атаку. сергій троян промачв лівим флангом і видав гарно в центр. Олег Трифонов холоднокровно зіграв і заслужено святкував взяття воріт! 5:1.

Олег Трифонов вийшов на заміну і свого добився - забив!

В ендшпілі матчу тренер "УТК-Ятрань" зробив ряд замін. Чи то рахунок розхолодив господарів, чи то гравці з лави запасних не увійшли у гру. Але факт - кінцівка матчу була за "Базислм". Неприємні були 7-8 останніх хвилин. Спочатку дали занадто багато часу для нанесення удару Сергію Янчуку. А для такого майстра це справжній подарунок - у воротаря шансів в результаті не було! 5:2. "Базис" попри безперспективний рахунок боровся до останнього і завдав чимало клопоту господарям. В тому числі і Василю Єжаченку, який проводив прощальний матч в рамках чемпіонату області. Оплесками зустріли всі присутні на стадіоні його появу на полі. Це справжня легенда нашого футболу і я постараюся для читачів підготувати розповідь про Василя Михайловича.

Сергій Янчук проти Сергія Трояна. В активі граючого тренера "Базису" гол+гольова передача

Василь Михайлович Єжаченко провів свій прощальний матч в чемпіонаті області

Короткі підсумки по побаченому. "УТК-Ятрань" провела гарний матч. Команда домінувала значну частину матчу. Засмутили останні хвилини. Варто розібратися в тому - чому так сталося. Зрозуміло, що рахунок заспокоїв усіх. Але заспокоїтися може уболівальник. Але не гравець.
"Базис" не розчарував. Очевидно, що команда має характер. Звичайно, що молодим гравцям притаманні ще помилки. Але за умови наполегливої праці все стане на свої місця. В цьому матчі важливим фактором є і різниця у досвіді. Все ж в обласних змаганнях тепличники грають цим складом третій сезон. Що не скажеш про "Базис". Все ще попереду.