» » » "Чемпіонський раунд" між "УТК" та "Альтаїром"

"Чемпіонський раунд" між "УТК" та "Альтаїром"

Автор: Sobolenko від 30-09-2018, 19:28, подивилося: 966

29 вересня. 16-00. Кочубіївка. Стадіон СК «Базис». 500 глядачів.
Арбітри: Погорілий М., Ларін К., Лобанов В.
Інспектор: Цвященко Г.
«УТК»: Єрошов (71, Щербина), Дудник, Подколзін, Олефір, лут, Горобець, Степанюк (89, Трегубов), Рудь (51, Коломієць), Потапов (88, Раковський), О.Казанюк (84, Єжаченко), Ібрахім (74, Манасян).
«Альтаїр»: Магльований, Гопка, Дмитренко, Грищук (Кретов, 46),Лобов, Доненко (Аджубей, 46), Черниш (Вдовика, 63), Бичков, Ширай (Степанов, 57),Бреус, Ординський (Білоус, 74).
Голи: Р.Потапов (15), О.Казанюк (45+3), А.Манасян (81, 90+4) – Ю.Дмитренко (55), Гопка (79)
Попередження: Степанюк (26), Ібрахім (28), Дмитренко (45+1), Кретов (51), Лут (54), Бичков (69)
Вилучення: О.Бичков (77, повторне попередження).

Удари по воротах: 16 (7) – 12 (8)
Удари в площину воріт: 5(2) – 3(2)
Кутові: 5(2) – 5(3)

В боксі є поняття «чемпіонські раунди». Не обов’язково саме в них когось нокаутують і стануть чемпіоном. Але саме в них, в заключних, раундах вирішується доля важливих двобоїв. Щось подібне футбольні уболівальники області отримали 29 вересня в Кочубіївці. Саме тут, на стадіоні люб’язно наданому тепличникам СК «Базис», відбувся центральний поєдинок 18 туру і всього другого кола чемпіонату Черкаської області. Зустрічалися головні претенденти на чемпіонський титул – «УТК» приймав «Альтаїр». У випадку навіть перемоги в звітному матчі що перших що других вони не оформляли титул тут і зараз. Але робили в такому разі свої шанси на його здобуття дуже реальними. Нічия теж могла бути різною. В Драбові команди розійшлися 1:1. Нульова нічия тепер при рівності очок в підсумку виводила вперед «УТК». 2:2 і більше навпаки більше на руку була «Альтаїру». А 1:1 могла призвести до підрахунку і загальної різниці м’ячів. Отакі були стартові розклади.

Матч розпочався під акомпанемент осіннього дощу (тут дуже в нагоді стало накриття над заповненими трибунами) і уболівальницької активності. Чисельний десант з Драбова скандуванням висловлював свої наміри – «Ми приїхали, щоб перемагати!». Не відставав і розташований в протилежному секторі активний хор прихильників «УТК». На трибунах було спекотно. Не відставали і команди – було цікаво і на полі.

Перший момент вже на 4-й хвилині створили господарі, але Юрій Степанюк головою після подачі Казанюка пробив вище. Через три хвилини зліва вже небезпечно прострілював Потапов. На що дуже гострим моментом відповів «Альтаїр» - перший удар з лінії штрафного Бреуса заблокував захисник. Але Денис зорієнтувався і першим був на підборі. Віктор Єрошов врятував господарів після дуже небезпечного удару. Тут же після кутового альтаїрівець пробив з дуже небезпечної відстані – з кута воротарського. Вище.

На 15-й хвилині господарям вдалося відкрити рахунок. Причому вийшло то неймовірно ефектно! Тепер вдало зіграв на своєму фланзі правий півзахисник «УТК» Артем Рудь і видав класну подачу на дальню штангу. А там Роман Потапов надмайстерно зльоту (!) лівою ногою вколотив м’яча під поперечину! Все було зроблено просто класно!

Зрозуміло, що забитий м’яч вніс корективи в хід гри. Гостей ніяка поразка не влаштовувала і близько. І вони стали шукати шляхи до чужих воріт. До моментів реальних справа не дійшла, але було інтригуюче. Тут ще в середині тайму тепличники в центральній зоні відхопили два «гірчичника». Якщо Ібрахім дійсно не встиг у підкаті і таки порушив правила, то Юрій Степанюк отримав попередження незаслужено – він явно спочатку зіграв спочатку в м’яч. Але то лірика а проза – один з опорників «УТК» «підвис» на «гірчичнику». Доречі, той таки Юрій Степанюк знову був в епіцентрі уваги, коли на 34-й хвилині знову пробивав головою після подачі тепер з кутового. Дуже небезпечно, але трішки неточно. Коли вже подумки всі зібралися на перерву і щоб десь зігрітися чаєм, Юрій Дмитренко в боротьбі порушив правила на Потапові. Сталося це перед самою лінією штрафної. Виконувати удар взявся граючий тренер господарів Олександр Казанюк. І зробив то мегамайстерно – мов рукою «поклав» м’яча в саму «дев’ятку»! Без шансів для воротаря!!! 2:0!! Скільки таких штрафних забив Казанюк, але від того насолоди, коли це бачиш, менше не отримуєш!!!

Другий тайм розпочався з того, що досить швидко «Альтаїр» скоротав знову відставання до мінімуму. В чужому штрафному в сутолоці найкраще за всіх зорієнтувався Юрій Дмитренко. Він буквально проштовхнув м’яча в сітку воріт «УТК». Капітан «Альтаїру», центральний захисник, просто вражає своєю результативністю! Він входить до числа кращих бомбардирів чемпіонату області і наколотив ще в районній першості за пів сотні м’ячів! І цього дня він був на мою думку кращим на полі в своїй команді – він не лише забив а і дуже надійно зіграв на своєму місці в обороні. Наприклад, він не дав розігратися тому таким Ібрахіму Муніру.

Рахунок став хитким. Але при цьому гостям ще потрібно було кров з носу відігруватися. Ну а господарі отримували простір для швидкісних контратак. На 60-й хвилині елегантно зіграв Роман Потапов. Він, кинувши між ніг м’яча, обіграв опонента і пробив низом – не поцілив в дальній кут. Тут же на 62-й хвилині небезпечно після кутового пробивав Кретов. На 71-й хвилині гостру атаку по центру розігнав Горобець. Своєчасно відпасував наліво Казанюку. Але той таки Горобець з партнером трішки не встигли на простріл у відповідь. За дві хвилини знову пронизує центр поля Горобець і тепер в розріз видає Ібрахіму. Мунір втікає і пробиває в боротьбі – поряд з штангою! Казанюк вдається до планових замін і вони приносять плоди. Той таки Манасян тут же приймає участь у гарній комбінації і скидає під удар Потапову, але той не поцілив в площину воріт. За хвилину намагається взяти на себе гру Олександр Бичков. Він теж був серед лідерів «Альтаїру». Він умисно іде в обіграш кількох суперників на вході в штрафну і опиняється на газоні. І тут зіграв досвід Олефіра. У Володимира його скільки, що не займати. Він тонко відчув момент і просто прийняв ногу. Про порушення правил з боку оборонця мови не могло бути і близько. А відповідно і про пенальті. Натомість арбітр матчу Микола Погорілий пред’явив жовту картку Бичкову за симуляцію. Вона в Олександра виявилася другою і відповідно було показано і червону картку. А через дві хвилини третій м’яч опинився в воротах «Альтаїра». Як по мені то саме він і зламав остаточно спротив гостей. Зіграли, як написав вище, заміни від Казанюка – на правому фланзі Манасян і Коломієць розіграли класичну комбінацію і послідував простріл - досвідчений Олег Гопка, рятуючи ситуацію, зрізав м’яч у власні ворота. 3:1. Не минуло й ще двох хвилин як тим же правим флангом знову «стіночка» між Дудником і Коломійцем і подача на дальню стійку а там Арсен Манасян головою спрямовує м’яча в сітку воріт! 4:1. На цьому самим затятим оптимістам з гостей стало зрозуміло, що гра зроблена. «УТК» ж не збавляв обертів. Мав свій момент ще Єжаченко, що також вийшов на заміну. А в компенсований час збили ще одного з тих, хто вийшов на заміну у господарів, - Раковського. І Манасян поставив крапку, чітко реалізувавши пенальті. Арсен демонструє цього сезону просто вбивчу результативність, виходячи на заміну – більше десятка м’ячів так вже забив (включно з двома голами в фіналі кубка області у ворота того ж «Альтаїра»!) !!!

Крапку в матчі то поставили але не в подіях на стадіоні. Справа в тому, що особливістю стадіону в Кочубієвці є те, що єдиний вхід на трибуни (тунель в будівлі з роздягальнями) зроблено повз лави запасних обох команд. Чудова арена, із затишними критими трибунами, ідеальним газоном і т.д. Але оця особливість призводить до циркуляції уболівальників повз технічну зону і лави запасних. І в результаті в цій розігрітій атмосфері (а варто ще згадати скандування в останні хвилини від сектора уболівальників «Альтаїру» - «Суддя – п…с!» і вам стане зрозуміло настрої на трибуні) це дало негативний ефект. Виникла словена перепалка уболівальника «УТК» з лавою запасних гостей. Ветерани місцевого футболу, представники обох команд (і «Альтаїру» і «УТК») і господарів («Базис») приклали зусилля, щоб локалізувати ексцес. Довелося локалізовувати і намагання також декого з приїжджих уболівальників (відмічу – не всіх а саме декого) добратися до арбітрів. Особливо гарячкував один чоловік похилого віку, що погрожував навіть «Мені втрачати нічого – можу і ножем штрикнути». Хтось і ногою намагався дати пенделя, коли арбітри проходили в приміщення. Тут знову ж таки віддам належне, що осторонь не залишилися не лише представники «УТК» а і ветеран драбівського футболу Олександр Євтушевський, який буквально під руку супроводив арбітрів до сходів. Висловлю своє припущення – нікому не кортить нарватися на санкції з боку федерації. Особливо того не кортіли в «УТК», щоб перемогу в такому матчі зіпсував який інцедент. Навіть президент клубу Микола Васильович Гордій знаходив слова до найбільш гарячих голів. І загалом обійшлося без чогось такого, що зіпсувало б таке свято футболу.

Підводячи підсумок, висловлю свою думку – у цікавому, одному з кращих у сезоні, матчі заслужену перемогу здобув «УТК». Максимальна налаштованість на гру, самовідданість у кожному епізоді і пристойна форма всіх гравців спряли цьому. Висловлю думку, що можливо в кінці сезону ми ще всі подякуємо за болючу поразку в важливому матчі вдома від «Златокраю-2017». Тепличники не опустили руки а мобілізувалися і продовжили боротьбу а тренер при цьому зробив висновки. Тепер все в руках «УТК» - 270 хвилин до омріяного чемпіонства і історичного дублю. Попереду три дуже непростих, непоступливих суперники і розслаблятися не на часі точно і ніхто не збирається.

П.С. Фоторепортажу з цієї гри, нажаль, не буде. З технічних причин. Вибачаюся.

П.С.-2. Максимально оперативно буде оприлюднено у вільний доступ відеонарізку з цієї (та і попередніх також) гри. А також того більше – повністю гру. Тут зупинюсь детальніше. З року в рік ФК «УТК» працював максимально відкрито. Ми показували 30-хвилинні збірки по всім своїм матчам. Але інші клуби області не підтримали того. Відповідно кожен міг ознайомитися з особливостями гри тепличників. Натомість побачити свого суперника ми не могли. Тому цього сезону нами було прийнято рішення усунути таку нерівністю по відношенню до нас. По завершенні кола ми показували нарізки по всім іграм. І наразі це також буде зроблено. Тут додам, що не так важко внести в Регламент змагань не лише зобовязання господарів поля вести відеозапис матчу а і викладати його у вільний доступ на протязі 1-2 діб. Тоді всі буди в абсолютно рівних умовах і при цьому буде досягнуто максимальної відкритості. Так, наприклад, з цього сезону зроблено в чемпіонаті України серед жіночих команд. Фінансові можливості тих команд мають співставимий порядок цифр з бюджетами клубів області. Тому приклад привів коректний. Думайте самі…