Автор: Sobolenko від 5-07-2015, 08:54, подивилося: 1767

Арбітр:Луценко О. (Корсунь-Шевч.), Шланчак В. (Городище), Шлончак С. (Черкаси)
"Зоря":Марченко, Шведенко, Логвиненко, Ентін, Колос, Власенко, Білоус (72, Калін), Бойко (63, Бабій), Аджубей (63, Кабанов), Тупчієнко (84, Передерій), Матвієнко.
"УТК-Ятрань":Московський, Гончаренко, Думенко (48, Фещенко), Коломієць (58, Потапов), Баланюк, Казанюк О., Єжаченко Є., Казанюк Д., Троян, Малютін, Ткач.
Голи:Голи: Матвієнко (25), Кабанов (69) - Гончаренко (54), Баланюк (81)
Попередження: Білоус (72), Малютін (75), Казанюк Д. (88), Давиденко (89), Ткач (90+2)

Вольова  нічія тепличників у Білозірї

Цьогорічний чемпіонат області не збирає збавляти обертів. Ось і в 9-му турі уболівальники стали свідками ряду непересічних футбольних поєдинків. Порадували чисельних глядачів обидві команди і у Білозірї. Відразу відмічу цікавий факт. Футбольним клубом "Черкаський Дніпро", структурним підрозділом якого є і резервна команда у Білозірї, було проведено масовано-ударну рекламну кампанію по залученню максимального числа людей на трибуни. Буквально до кожної домівки у Білозірї було занесено кольорове запрошення-програму на цей матч. Було випущено високоякісні дорогі (а для глядачів - безкоштовні) програмки. А в перерві на присутніх очікував розіграш десятка цінних призів. Мотивацією для керманича клубу було продемонструвати, що попри акцентовану увагу тепер першоліговому "Черкаському Дніпру" він не забуває про рідне село і футбольна команда в ньому не збирається пасти задніх. Отож й не дивно, що на трибунах таки зібралося багато глядачів. І за такої підтримки молоді футболісти господарів взялися втілювати у життя задум по "підрівнюванню турнірної таблиці" (такі наміри теж були присутніми).

Почали команди дуже динамічно. Темп гри з перших хвилин було задано високий. При цьому важко було віддати комусь перевагу. А по-справжньому гольових моментів створити не вдавалося - захист обох команд, нехай і з напруженням, але справлявся із атакуючими потугами суперника. У господарів більш перспективним і активним виглядав правий фланг. Гості там дещо не відразу змогли налогодити взаємну підстраховку. Але до конкретики справа і там не дійшла.

По середині тайму арбітр зробив "ватер-паузу", яка була при такій спеці необхідною гравцям. І відразу по поновленню гри господарям вдалося забити гол! Простріл справа впритул замкнув Матвієнко! 1:0.

На 39-й хвилині тепличники були дуже близькими, щоб відігратися. Але удар з близької відстані Євгена Єжаченка на себе прийняла стіка воріт. тут же флангову передачу (тепер зліва) ледь не реалізували господарі, але дубль Матвієнку завадив зробити самовідданий захисник. А перед самою перервою "УТК-Ятрань" створела ще два моменти. На 43-й хвилині захисники прогавили у карному майданчику Євгена Єжаченка і той пробивав головою без перешкод, але мяч пролетів поряд з воротами. І тут же лічених сантиметрів забракло Олександру казанюку, щоб у стрибку замкнути передачу.

Зрозуміло, що рахунок на табло не влаштовував "УТК-Ятрань", яке після попереднього туру вперше посідало одноосібно першу сходинку таблиці. Тепличники перехопили ініціативу. Як результат цього стали ряд порушень правил з боку господарів. І на 54-й хвилині саме зі штрафного Роман Гончаренко забив красеня-гола! Прямим ударом Роман обвів "стінку" і поцілив прямо в кут воріт! 1:1. Здавалося, що гості дотиснуть суперника. Але й ті гостро відповідали.

В середині тайму сталося якесь дежа-вю. Знову пауза на водопій і знову відразу ж гол у ворота тепличників! Стрімка контратака і знову гості мають відіграватися. Пішла досить нервова гра. Підріс відсоток браку. Але саме в такі моменти і проявляється характер команди. а він в "УТК-Ятрань" однозначно є! Тепличники і вдруге змогли відігратися! Навісна передача з правого флангу від Дмитра Казанюка, Сергій Баланюк (попри невисокий зріст!) "перевисів" всіх у штрафному і , скоріше, закинув (аніж забив) головою мяча по високій дузі у ворота! 2:2!!!

Тут же "УТК-Ятрань" мала виривати і перемогу. На 83-й хвилині Олександр Казанюк видав ювелірну передачу і Євген Єжаченко пробивав впритул. Але юний 17-річний голкіпер врятував свою команду, своєчасно зблизившись.
Пішла гра на зустрічних курсах. В одному моменті гості бурхливо сигналузвали про гру рукою захисника, що рятував власні ворота, але арбітр мав іншу думку. Так команди і завершили цікавий і драматичний поєдинок унічию. 2:2. І потрібно за такий спектакль подякувати ОБОМ командам!

"УТК-Ятрань" не здобуває бажану перемогу, але рятує важку нічию з непоступливим суперником.

Момент на останніх хвилинах матчу за рахунку 2:2, який викликав бурхливе обурення гравців "УТК-Ятрань". Сергій Баланюк пробиває по воротах практично з 11-метрової позначки. Захисник рятує ворота і стелиться під удар. Контакт з рукою був...

... Через кілька хвилин лунає фінальний свисток і Сергій Баланюк намагається дізнатися від арбітра - чому не призначено очевидний на його думку 11-метровий. Досвідченний Олександр Казанюк розуміє, що то вже нічого не дасть....

Тепер обіцяних пару слів по арбітражу цього матчу. Напевне, і в подальшому буду систематично це питання торкатися задля усунення звинувачень у вибірковості коментарів.

І так. Розпочну з призначення. Після недавньої дискусії і звинувачення у якихось "особливостях" призначень арбітрів (наразі та дискусія припинена за обопільною згодою сторін) проаналізував це питання (це може зробити кожен бажаючий - інформація по призначенням арбітрів доступна і на моєму сайті зокрема в анонсах турів). Виявив наступне. У 9-му матчі "УТК-Ятрань" працював 8-й арбітр (двічі повторилося прізвище Михайла Білоруса). До слова у опонентів приблизно аналогічна картина - 7 арбітів на 9 іграх (повторилися Іван Баранов та Павло Михайлюк). Про що це говорить. Наявна тенденція у призначеннях звести до мінімуму варіанти, коли один і той же арбітр обслуговує занадто часто одну і ту ж команду. Нормально це? Думаю, більшість погодиться, що так. Але тут федерація цього року потрапляє у певний капкан. На відміну від попередніх років рівень команд помітно підрівнявся. Подивіться на турнірну таблицю. А в такому випадку кількість значно відповідальніших і важчих для арбітрів матчів значно зростає. А відтак доводиться на такі матчі (а ми вже зрозуміли - їх значно більше стало) ставити не лише загальновизнаних авторитетів суддівського цеху. А і тих, хто ще лише здобуває того авторитету і досвіду. І в деяких матчах це й дається взнаки. Але маємо те, що маємо.

На звітний матч було призначення арбітрів, яке вже може говорити про певну тенденцію в ділі призначення. Арбітром призначається Луценко, що ходить в перспективних (тиждень до цього точно так само було і з Михайлюком). А ось в асистенти йому призначають двох самих рейтингових наших асистентів (Семен Шлончак безпомилково працює на топових і резонансних матчах українських грандів а Володимир Шланчак вже не рік у першій лізі працює). Матч передбачається важким. Молодь із "Зорі-Черкаський Дніпро-2" вже показала зубки. А "УТК-Ятрань" рветься до нагород. А головне не лише в цьому. На цьому матчі В.Г.Лашкул робить акцент в справі піару юної команди в Білозірї (нічого поганого не бачу в цьому). І сам присутній на трибунах. Присутність такого впливового функціонеру, зрозуміло, створює додатковий тиск на арбітрів. ну в асистентів там вже напрацювався певний імунітет в цьому ділі. А ось перспективному непереливки. Для нього ціна помилки значно зростає. Ось така преамбула. Я б не заздрив тому ж Луценку. Але з іншого боку - хочеш судити, то маєш бути стійким і готовим до багато чого.

Я сам арбітраж не назвав би провальним в цілому. Але по завершенню матчу, як не дивно, невдоволеними арбітражем залишилися обидві команди. Господарі мали свої мотиви. Гості - свої. По обуренню гостей можу більш конкретно протися - мав можливість особисто зрозуміти про що мова. Два надважливих моменти. Виникають сумніви по правильності другого забитого господарями мячу. а чи не було там офсайду? Нічого сказати особисто не можу в силу свого місця перебування. Думки кількох спеціалістів розійшлися. тут без сто грам відео не розберешся. Ну а другий момент - заключні хвилини гри і гра/не гра рукою захисника білозірців в своєму карному майданчику. тут та сама петрушка - погляди людей кардинально розійшлися.

Резюме - шуму чимало. Але допомогти може лише перегляд по відео (і то не факт, що допоможе).