«УТК» (Уманський р-н) – «ЛНЗ-Лебедин» (Лебедин) 1:0 (0:0)
Арбітри: Фощій Ю. (Черкаси), Шланчак В. (Городище), Погорілий М. (Камянка)
«УТК»: Єрошов, Коломієць, Олефір, Подколзін, Лут, Кальченко, Малютін, Горобець, Ткач (59, О.Казанюк, 90+2, Думенко), Троян (90+4, Дяченко), Потапов.
«ЛНЗ-Лебедин»: Козаченко, Листопад, Александров, Коломієць, Калініч, Лобов, Ткаченко, Гуд (65, Колодяжний), Дєдов (78, Барбанов), Грицай (71, Степанов), Литовчак (81, Охременко).
Гол: Кальченко (76)
Попередження: Гуд (19), Листопад (68)

Кальченко на випередженні.

Віталій Горобець

Диспозиція (чи як зараз говорять – «розклади») перед цією грою були зрозумілі всім. В разі перемоги гостей їх практично тут у Паланці можна було вже починати вітати з черговим чемпіонством – 8 очок відриву від другого місця при календарі, коли всіх основних конкурентів приймаєш вдома нинішня команда В.Гречаного і А.Полтавця не розбазарить (якщо є впевнені у протилежному – звертайтесь, цікаво поспілкуватися). Нічия залишала все на своїх місцях і ті ж таки гості просто відкладали час початку коронації (відрив у 5 очок теж комфортний). А ось перемога господарів додавала неабияк перчику до блюда під назвою «друге коло чемпіонату області 2017 року». Отож важливість цього матчу навіть виходила за межі шаблонної фрази «гра за шість очок». А якщо коротко резюмувати – центральний матч першого кола! І матч не розчарував. Це вийшов дійсно матч із якісною грою обох колективів. І не сподобатися справжнім поціновучам гри він не міг.

Перший тайм матчу пройшов за впертої і рівної боротьби. Вона точилася практично по всій центральній зоні. І віддати перевагу на цьому ключовому у футболі плацдармі було комусь важко. Тому і реальних загроз воротам було не так щоб багато. До того ж в обороні обох команд задіяні висококласні і досвідченні футболісти (про те, що в обох команд найкращий захист свідчить, що вони пропустили найменше у чемпіонаті – найближчі по цьому показнику пропустили майже в два рази більше) і вони підчищали ті загрози, які опоненти з боями таки виводили із середини поля ближче до штрафних майданчиків. При всьому цьому гра абсолютно не була нудною і дивилася вона на одному диханні.

Момент на 12 хвилині. Фото 1. Роман Потапов вступає в боротьбу...

Фото 2. Потапов першим встигає до мяча а захисник виставляє ліву ногу...

Фото 3. Потапов опиняється на газоні...

Перший небезпечний удар в матчі здійснив на 10 хвилині Литовчак Мар’ян, але для Віктора Єрошова не склало жодних проблем його намертво зафіксувати. Буквально тут же, на 12 хвилині, трапився по суті єдиний контраверсійний момент у матчі. Контраверсійний що стосується рішення арбітрів. Роман Потапов не побоявся вступити в боротьбу з центральним оборонцем. І зміг вибороти м’яча! І практично вискочив сам на сам з воротарем. Але Віктор Александров перечепив лівою ногою нападника і той опинився на газоні. Як по мені то це було порушення правил а відповідно мав бути призначений пенальті. Але арбітр розцінив по іншому і дав сигнал продовжувати гру. Можливо на таке рішення вплинуло кілька фактів – початок матчу, його ціна і т.п. Можливо впевненості в арбітра не було по причині, що контакт ноги оборонця і нападника відбувся з дальньої сторони від арбітра а до асистента чимала відстань та і чи став би він втручатися в цьому епізоді…. Але, як би там не було, самий гострий момент біля воріт гостей закінчився безрезультатно. Оскільки обидва клуби традиційно викладають у вільний доступ відеонарізки зі своїх матчів і всі бажаючі зможуть спробувати скласти свою точку зору по моменту…

Тим часом гра продовжувалася і зациклюватися на описаному епізоді в гравців обох команд, на відміну від уболівальників, можливості не було і близько. На 15 хвилині Дмитро Подколзін дуже ефектно обіграв суперника, перекинувши через нього м’яча, але за тим зіграв дещо самовпевнено і «обрізався» в центральній зоні. Що призвело тут же до гострого випаду лебединців. На ударі був справа В’ячеслав Ткаченко. Але не поцілив у дальній кут. Ближче до кінця тайму «ЛНЗ-Лебедин» приклало максимум зусиль, щоб таки відкрити рахунок. При цьому основна небезпека була під час виконання стандартів. Але оборона «УТК» зіграла безпомилково, хоча було непросто. А біля протилежний воріт було кілька потенційно гострих моментів, що пов’язані були зі швидкістю розгортання контратак. Двічі мав шанси вискочити сам на сам з воротарем Роман Потапов. Мабуть з іншим суперником так би і сталося. Але тут майстерності тому таки Листопаду вистачало, щоб приборкати прудконогого опонента і ліквідувати загрозу. На тому команди і пішли відпочивати.

А за справу традиційно взялися уболівальники. Тепер умови конкурсу було змінено. Відстань до воріт було значно зменшено. Але і поцілити потрібно було не лише у ворота а у «мішень», що підвішувалася в самій «дев’ятці»! Бажаючих було дуже багато. Але м’яч летів куди завгодно, але не в ціль! Виявилося, що все не так просто! Але азарт був підігрітий не на жарт! І коли таки учасник поцілив у «мішень», то заслужив навіть на оплески трибун! Ну а за тим тут же він отримав і приз!

На початку другого тайму «ЛНЗ-Лебедин» спробував переломити хід поєдинку. Але знайти тріщину чи шпарину в захисних редутах тепличників не вдавалося. Відмітити варто кілька штрафних ударів у виконанні спочатку Грицая а потім Калініча. Але в площину воріт м’яч не потрапляв. В середині тайму спекот ніше стало біля воріт Дмитра Козаченка. Тренер «УТК» Олександр Казанюк кинув в бій заготовлений «резерв ставки» в особі гравця Олександра Казанюка. На 65-й хвилині Роман Потапов чудовим пасом вивів на ударну позицію Олександра Казанюка, але гостей врятував голкіпер. За хвилину після подачі кутового зльоту зблизька бив вже сам Роман, але знову «ЛНЗ-Лебедин» врятував Дмитро Козаченко, який дістав м’яча під самою поперечиною! Ще одна хвилина і «УТК» розгортає класичну контратаку. Потапов кидає у прорив справа Горобця. Віталій прострілює, але Олександр Казанюк в стрибку не зміг замкнути передачу – м’яч пройшов на незручній висоті! Буквально тут же вже гості «пробачили» суперника – Дєдов у зручній позиції махнув повз м’яча! А на 73 хвилині Литовчак небезпечно пробив справа з гострого кута. А забили в цій перестрілці в середині тайму господарі! На 76 хвилині Потапов завдав удару в дальній кут з лінії штрафної, але Тимофій Листопад в падінні головою відбив м’яча. Але в самий центр карного майданчика, де абсолютно без опіки опинився Андрій Кальченко. І Андрій не залишив жодного шансу воротареві! 1:0! Ще до голу головний тренер «ЛНЗ-Лебедин» В.Гречаний став замінами вносити «свіжу» кров в гру своєї команди. І після голу ще відбулося пара замін. Гостей, звісно, рахунок не влаштовував! І в заключні хвилини було цікаво та спекотно! Гості тисли з усіх сил. Господарі не здавалися і шукали шанси у контратаках. У «ЛНЗ-Лебедин» знову основні шанси на порятунок в матчі були пов’язані зі стандартними положеннями. Воно і не дивно – адже тепер вперед йшли ледь не всі,включаючи високих оборонців Тимофія Листопада. Та Віктора Александрова. І двічі гості були близькими до того, щоб відігратися. Але рахунок сьогодні більше не змінювався. Що означало з фінальним свистком – перемога «УТК». Тепличники сьогодні трішечки під корегували свою історію. Вони до цього на своєму полі ще не перемагали «ЛНЗ-Лебедин». Тепер в команд паритет –що взагалі, що на полях обох суперників. Цінності перемозі «УТК» додає ще один статистичний факт – «ЛНЗ-Лебедин» не програвав в офіційних матчах з осені 2015 року.

Загалом матч вийшов дуже цікавим і повністю відповідав статусу – центральний матч першого кола. За що можна подякувати обом командам. Варто загалом відмітити і арбітрів, що не зіпсували видовище (загалом лише один згаданий момент на 12 хвилині, відносно якого можна посперечатися). Подякувати потрібно і уболівальникам, які створили відповідну майстерності команд атмосферу на стадіоні. А тепер можна трішки відпочити. Щоб набратися сил – адже друге коло буде спекотне! І тим цікавіше!!!

Особисто дуже задоволений цією перемогою "УТК" над реально дуже сильним суперником. Довелося почути кілька цікавих думок після матчу - мовляв "більшого очікували від "ЛНЗ-Лебедин". Дивні люди.... Так може якраз в цьому і полягала основна заслуга "УТК", гравці якого не дали зіграти супернику. Давно відома істина "кожен грає так, як йому довзоляє суперник". Так от сьогодні тепличники не дозволили лебединцям те, що йому дозволяють всі інші команди в області...

Олександр Казанюк: «Навіть жалко, що перше коло закінчується…» (цитата з післяматчевого інтерв’ю, яке традиційно буде в детальному телерепортажі на ТК «Сатурн» і тут на сайті)