» » » Драбів залишається зачаклованим для "УТК" - тепличники там поступилися місцевому "Альтаїру"

Автор: Sobolenko від 4-07-2019, 19:39, подивилося: 594

0 Драбів залишається зачаклованим для "УТК" - тепличники там поступилися місцевому "Альтаїру"

«Альтаїр» Драбів – УТК Паланка 2:1 (1:1)

3 липня. Перенесений матч 5 туру. Драбів. Стадіон «Колос». 200 глядачів.
Арбітри: В.Березняк (Черкаси), М.Погорілий (Кам’янка), О.Коливай (Сміла)
Інспектор: П.М.Петько (Черкаси).
«Альтаїр»: Маценко(Магльований, 46), Александров (Аджубей, 55), Дмитренко, Олефір, Вдовика, Халілов, Саркісян, Бичков, Бреус, Біда, Манасян (Ординський, 66; Черниш, 83).
УТК: Єрошов, Дудник (87, О.Казанюк), Подколзін, Яловенко, Лут (Потапов, 66), Горобець, Ібрахім, Троян, Рудь (Білоус, 79), Раковський (Король, 70), Новіков
Голи: Ю.Дмитренко (39 пен.), Д.Бреус (86) – О.Раковський (26).
Попередження: Яловенко (56), Манасян (65)

Третій рік поспіль після завершення першого кола «УТК» грає перенесений матч з головним чи одним з головних конкурентів за нагороди в чемпіонаті області. На цей раз потрібно було спробувати перервати безпереможну смугу в Драбові – до цього тепличники ще не перемагали тут (двічі зафіксовано було нічиї і раз мінімальна перемога господарів). В світлі того, що в цьогорічному чемпіонаті команди з лідируючого квартету очки втрачали лише між собою, то ціна очок в зустрічах між цими колективами зростає неймовірно. Переможець матчу «Альтаїр» - «УТК» ставав переможцем першого кола з відповідними перспективами на друге. Нічия призвела б до взагалі неймовірної тіснявини на горі таблиці. Виходячи з усіх цих передумов і розрахунків цілком резонно було очікувати дужє обережної гри. Як інший перед цим матч в Драбові, коли тут гостив «Базис». Ціна результату до того спонукала. Але не так сталося як гадалося.

5 хвилина. Момент у Новікова

7 хвилина. Момент у Новікова

Буквально зі стартовим свистком арбітра команди стали обмінюватися гострими випадами і моменти стали регулярно виникати біля обох воріт. За перший тайм можна нарахувати десь приблизно по 5 реальних гольових нагод в обох команд!

0:1.

Першими всі шанси забивати мали гості. На 5-й і 7-й хвилинах чудові передачі з правого флангу знаходили в чужому карному майданчику Сергія Новікова. Дебютант «УТК», що вийшов в нападі, опинявся на чудовій ударній позиції а центрбеки господарів, зокрема капітан Юрій Дмитренко, надавали йому шанс завдати власне удару. Але в першому випадку Сергій пробив поряд зі стійкою а в другому «Альтаїр» врятував Маценко. За хвилину першого небезпечного удару завдали і господарі, але м’яч після рикошету вийшов на кутовий. На це свого удару із-за штрафної завдали тепличники. Причому удар у Сергія Трояна метрів з 25-ти вийшов напрочуд класним! Але м’яч струсив поперечину і вилетів в поле! Це вже навіть не смішно – в чотирьох останніх матчах, включно з трьома головними конкурентами, м’яч 8 (!!!) разів поцілював у каркас воріт суперників «УТК»! Так на вскидку навіть не згадаю чогось подібного!

На це «Альтаїр» відповів двома чудовими моментами у Манасяна. На 12-й хвилині помилка оборонців, які невдало вибили м’яча, призвела до виходу на чудову позицію колишнього нападника «УТК». Але Єрошов був на місці. А на 17-й хвилині вже стрімка атака «Альтаїру», прорив справа Біди і передача під удар Манасяну. Але і цей удар метрів з 8-9 парирує той таки Єрошов!

1:1

На 21-й хвилині гарну подачу зліва зробив Раковський, але Рудь своєчасно не зреагував і не замкнув її. Взагалі Раковський проявляв неабияку активність. Як в цілому і вся команда «УТК», яка геть не переймалася виїзним статусом чи розкладами в турнірній таблиці. Але у Раковського свої ще й особисті рахунки з «Альтаїром». І саме Олександру вдалося відкрити рахунок! На 25-й хвилині Раковський з досить таки чималої відстані справа завдав зі штрафного несподівано удару по воротам. Чи то це було несподівано і для голкіпера, чи йому заважали гравці, але Маценко не зміг парирувати м’яч, спрямований у ближній кут! 0:1! Радість гостей і вигуки докору з лави запасних на адресу Маценка, якого тренер в перерві взагалі замінив.

Забитий м’яч на характер гри не вплинув – продовжилися такі собі футбольні гойдалки. На 35-й хвилині в результаті гарної комбінації на ударну позицію альтаїрівці вивели Бреуса. Але у Дениса відверто не вдався удар. У відповідь бив Горобець, але Маценко здійснив сейв. На 37-й хвилині на гарну позицію вирвався невгамовний Раковський і в боротьбі опинився на землі у чужому карному майданчику. Арбітр не вгледів тут ніякого порушення. І я, напевне, погоджуся – гравець атакуючий більше сам шукав порушення ніж воно там було. І тут же в контратаці «Альтаїру» на полі опинився в чужому штрафному вже гравець господарів. Конкретно – їх капітан і лідер Юрій Дмитренко. Тут Березняк не вагався ні миті і моментально вказав на 11-метрову позначку. Фокус в тому, що на мою думку і тут гравець атакуючої команди «шукав» те порушення. Виходячи з рішення арбітра, то він його таки знайшов на самому вході в штрафну (цікаво, що в тому ж моменті ще один гравець в червоному шукав порушення на собі, але таки не впав). Сам же Дмитренко чітко 11-метровий реалізував і рахунок зрівнявся. 1:1. Відразу же гості на гарну позицію справа вивели Артема Рудя, але його удар в ближню «дев’ятку» виявився трішечки неточним. На тому команди і пішли на перерву.

Такий розвеселий футбол у першому таймі завжди подобається глядачам, але рідко коли залишається без тренерських коректив. В другій половині зустрічі обидва колективи явно залатали «дірки» і «лази» в своїх захисних порядках. Моментів гольових стало значно менше. Боротьби ж менше не ставало. Тут зверну увагу на арбітраж. Володимир Березняк регулярно отримує призначення на ключові матчі цьогорічного чемпіонату. Зокрема він був арбітром і зустріч між «УТК» та «Златокраєм-2017». Я тоді толерантно звертав увагу, що в поєдинку було багато непростих для суддівства моментів і рішення приймалися неоднозначні. Тоді невдоволеними залишилися, що цікаво, обидві команди. Висловлю припущення, що і цього разу таке цілком можливе. Наприклад. Арбітр фіксував багато фолів, але при цьому був, скажем так, дуже стриманим у дисциплінарних покараннях. Наприклад, в цьому матчі було багато відмашок, ударів руками у верховій боротьбі. Якщо арбітр фіксує таке порушення, то гравець має бути покараним – зараз не пропускають цих моментів. Якщо руками потрапляєш у вухо чи обличчя суперника, то це карається. Точніше – має каратися. Цього дня це ігнорувалося арбітром. Відповідно таке розширене «вікно можливостей» стало призводити до ще більшої жорсткості з боку гравців обох команд. Ніхто не прибирав ніг. Іскри сипалися. Гулі і синці стали з’являтися на гравцях, як гриби після літнього дощу. Футбол чоловіча гра. Але арбітр має контролювати все це. Каталізатором цього зростання градусу протистояння став епізод на 65-й хвилині. В боротьбі в центрі поля у вухо від колишнього одноклубника Манасяна отримав Лут. Отримав добряче – Казанюк від гріха подалі замінив захисника. Що характерно тут же Манасяна замінив і Поліщук. Адже «повернути» могли та і сам Арсен міг награти і на другу картку.

Добре, що команди не скотилися до непотрібної неконтрольованої брутальності. А гра, доречі, розбилася вдрузки на фрагменти. Як те дзеркало. Емоції, біганина, боротьба. З ігрових ментів згадаю небезпечний штрафний від «УТК» (але Подколзін пробив невдало) і ледь не вихід сам на сам Новікова (нереалізований). В такі моменти статися може будь-що. «УТК», зокрема, не мали бажання задовольнятися нічиєю. Як, втім, і «Альтаїр». На 86-й хвилині ланцюг якихось невірних рішень в діях кількох гравців «УТК» призвів до штрафного у ворота гостей. Щоб ви зрозуміли – ледь не від кутового прапорці! І ось цієї точки Денис Бреус забив! М’яч влетів у дальню «дев’ятку» від штанги! 1:2! По совісті справедлива у матчі нічия трансформувалася в перемогу господарів! Драбів залишається якимось зачаклованим місцем для «УТК». Команда продемонструвала змістовну гру, заслужила на достойний результат, але в підсумку програє і відпускає суперника на перше місце. Попереду двомісячна перерва і боротьба в другому колі!