» » » Післясмак кубкового Дербі між "УТК" і "Базисом". В допомогу борцям за справедливість. Ато вони щось позабували...

 
 
 
Найближчі матчі:
ФІНАЛ КУБКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 28 травня. 16-00. Стадіон "Уманьферммаш". "Базис" - "ЛНЗ-Лебедин"

Книгу "Історія футболу Уманщини. Книга перша. Від "Маккабі" до "УТК-Ятрань" бажаючі можуть придбати в Умані: в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни) а також у "ВІЗАВІ" (вулиця Тищика). Книга там присутня в твердій та мякій обкладинках. Бажаючі з інших міст можуть придбати звернувшись до автора (можна і укрпоштою і новою поштою).
У ПРОДАЖУ унікальний для нашої області довідник для уболівальника - "Гід по чемпіонату Черкаської області 2017". В ньому представлено всі команди, що планували грати в цьогорічному чемпіонаті (тобто з ватутінцями і командою Городища) - їх історію, статистику, історію і статистику зустрічей з усіма трьома командами Уманщини. Тобто прийшовши на будь-який матч чемпіонату області в Умані, Паланці чи Городецькому, ви будете максимально озброєні інформацією! Придбати можна буде лише в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни). Саме "SOCCER.BIZ.UA" надрукував перший тираж видання. Наклад обмежений, поспішайте придбати. На матчах в Городецькому 9 та 12 травня запитуйте у Олександра Клімова
Післясмак кубкового Дербі між "УТК" і "Базисом". В допомогу борцям за справедливість. Ато вони щось позабували...

Автор: Sobolenko від 7-10-2020, 20:39, подивилося: 1439

0 Чергове Дербі Уманщини вийшло надцікавим, драматичним і дало привід ще не один день поговорити тим, хто став його свідком. Що не дивно власне для цих матчів. З урахуванням емоцій, що вирували власне у грі практично відразу було підготовлено нарізку відеофрагментів, які могли викликати суперечки. Але трішки притримано, щоб дещо і декого роздивитися. Вдалося роздивитися і дати себе проявити. Навіть текст, що приведений нижче умисно притримав на добу. Дав повирувати бурі в стакані, висловитися «експертам» і тим, «хто все знає». Коментарі були в амплітуді від «Довелося бути на грі, підтверджую, що судійство було в один бік…» до лаконічного «Під…си» на адресу арбітрів). І СМС-ки різні… І так тепер по суті.

6 жовтня сайт «Табло» вкотре продемонстрував тісний зв'язок з СК «Базис» (про то могла була б бути окрема мова, але цей сайт мене не цікавить і я його практично не читаю, оскільки не є фанатом «хайпів» і вирваних з контекстів цитат в стилі «жовтої преси») опублікував матеріал під назвою «Спірні моменти в кубковому матчі УТК – Базис (3:2) (ВІДЕО)
Далі цитата: « ФК Базис надав сайту Табло відеонарізку спірних, на їхню думку, моментів, які могли вплинути на результат поєдинку.» І в матеріалі приводиться нарізка з чотирьох відеофрагментів. Посилання на публікацію і на відео приводжу.
https://tablo.ck.ua/futbol/13990-spirni-momenty-v-kubkovomu-matchi-utk-bazys-3-2-video.html

Відео від «Базиса»


https://youtu.be/Lc45yN6RZd0


Бажаного було досягнуто. «Хайпанули». Чисто випадково у СК «Базис» і на сайті «Табло» забули вказати дрібницю – що відео було надано ФК «УТК». Можливо для когось буде несподіванкою, але ФК «УТК» ніколи не приховує ніяких відео. Це лише в цьому сезоні відео нами надвалися і «Росаві», і «Альтаїру»… Наш клуб взагалі був неодноразово ініціатором того, щоб в Регламент змагань було внесено норму виставляти у відкритий доступ ВСІХ матчів (що стабільно ігнорується – тут вже не лише про ФФЧО мова, на нараді цієї весни пропозицію чули представники клубів, але гордо промовчали). І після останнього кубкового матчу нами було оперативно надано відео всього матчу представникам СК «Базис». Це про щось говорить. Але це чомусь не вказується у публікації. Ну буває. Забулися. Випадково.

Після того появився такий коментар у Фейсбук. Максим Філіпенко, який представився як «прес-атташе СК Базис»»: (далі дослівна цитата його коментаря у Фейсбук)
«Хочеться внести ясність: Я, як прес-атташе СК Базис від імені команди хочу пояснити, ця нарізка не тільки спірних моментів які могли вплинути на результат поєдинку, а і моменти в яких була просто некомпетентність арбітрів Цибулька і Єременка. І наш клуб не звинувачує УТК а хоче щоб вище згадані арбітри подумали що команди на полі 120 хвилин віддають всі свої сили , а вони цими рішеннями все нівелюють.»

Цікава в світлі цього коментаря від Максима Філіпенка цитата з огляду матчу «УТК» - «Базис» на сайті СК «Базис» (посилання http://scbazys.co.ua/2020/10/04/%d1%84%d0%ba-%d1%83%d1%82%d0%ba-%d1%81%d0%ba-%d0%b1%d0%b0%d0%b7%d0%b8%d1%81-%d0%be%d0%b3%d0%bb%d1%8f%d0%b4-%d0%bc%d0%b0%d1%82%d1%87%d1%83-2/):
«Далі на полі відбувалось щось неймовірне, команди раз-за-разом створювали небезпечні моменти. То Кузьмак, то Сорокін були змушені рятувати ворота команд. Всі хлопці грали до останнього, та чомусь всі зіткнення трактувались, як фоли гравців Базиса, та і гірчичники чомусь отримували лише кочубіївці.»
Не протирічать цитати одна одній? Чи за добу-дві змінилися думки?

Тепер по власне приведеній нарізці. Автори нарізки, які «не звинувачують УТК», привели чотири епізоди. Коротко по них.
Перший. Мова про аут. Аут на половині поля «УТК», майже біля їх штрафного майданчика! На думку авторів нарізки і «прес-атташе» (в огляді матчу на сайті СК «Базиса») м’яч вибив гравець «УТК». На відео чітко видно, що таке твердження дуже сумнівне. Адже два гравці грають в м’яч. Класичне «п’ятдесят на п’ятдесят». Але Бог з ним чи там дійсно помилка у визначенні від кого м’яч вийшов. Оцініть ДЕ той аут (читайте вище або дивіться відео)? Після того м’яч ще раз побував в ауті (в центрі поля)! ще зроблено ряд передач… Але це «момент, який вплинув на результат…» Ну-ну…

Другий. Момент з, мабуть, не призначеним штрафним на користь «Базиса» біля його карного майданчика. М’яч там вибили далеко в аут. Тобто гольової нагоди ні на одні ні на другі ворота не трапляється. Але це теж «момент, який вплинув на результат…» … На скільки пояснили (але ж лише в приватній розмові), то мова про винесену картку тренерові і образи відповідні, що заплелися у клубок і після гри. Ну тут можна не лише подивитися на цей епізод а і послухати вигуки. Теж цікаві. Їх було у цій грі…
В четвертому епізоді приведено момент зі штрафним в центральному колі. Ноу комент.
Якщо хтось відносить три приведені фрагменти до тих, що «…вплинув на результат…», то я їх переконувати не збираюся – нехай продовжують існування в своїй реальності (це якщо навіть брати до уваги, що там були помилкові рішення, що дуже спірно). Приведення таких трьох епізодів за 120 хвилин свідчить, що з аргументами щось не склалося…

Окремо про третій епізод. Помилка в ньому дійсно може бути віднесена, до таких, що «вплинули на результат». Якщо там мова про непризначений пенальті, то за рахунку 3:2 на 118 хвилині таке трактування справедливе. І відео навели і навіть скріншот доклали. Ніби красномовно. Але простір, в якому ми живемо , не двовимірний а тривимірний (ех тягне мене на рівень минулорічної дискусії про «котів Шредінгера»))) . І тут ми вам приведемо цей епізод знятий ще з двох камер (знаючи з чим маємо справу, «УТК» йшли на те, що ці два матчі знімались з трьох камер, що, мабуть, стане несподіванкою для всіх «коментаторів»). І судіть самі тепер без допоміжних скріншотів. Особливо цікавий ракурс з другої камери. Де чітко видно відстань від пробиваючого (метр) і те, що м’яч сумнівно, що поцілив в руку, а прийшовся у груди захиснику.

Момент на 118 хвилині з трьох камер:https://youtu.be/xp4Z-uwIjb0
https://youtu.be/Sj5U705HXGw

https://youtu.be/MYOn9IZl8xc

Мій колега «прес-атташе» зі СК «Базису» (ех, торік, за попереднього автора від «Базиса» було значно цікавіше! Тоді навіть в площину теоретичної фізики поринули, про «котів Шредінгера» нагадали людям… Тоді було цікаво... А зараз якось не то, не той рівень...) стверджує, що «…І наш клуб не звинувачує УТК а хоче щоб вище згадані арбітри подумали що команди на полі 120 хвилин віддають всі свої сили , а вони цими рішеннями все нівелюють.» Але чомусь відеофрагменти підібралися однобічно. Ну ми йому допоможемо. Як і торік довикладемо відеофрагментів. Ми викладемо теж чотири (баш на баш)))

Момент, коли арбітр міг призначити пенальті за гру рукою у ворота «Базису». Ну я не стверджую. Я користуюся логікою авторів нарізки від «СК «Базис». Якщо вони вгледіли гру рукою на 118 хвилині, то, впевнений, вони послідовні і аналогічну оцінку дадуть і тут. Я ж не помиляюся, правда, щодо послідовності і щирості намірів? Відео надаємо з трьох ракурсів.


https://youtu.be/9It2IjsKeNM


Момент, коли не зарахували гол УТК. Зверніть увагу – зіткнення за межами воротарського майданчика ( я знаю, що більшості «коментаторів» не вистачає часу на таку дрібницю, як хоч раз прочитати самі «Правила гри у футбол», але нагадаю – за межами воротарського майданчика голкіпер немає ніяких привілей в боротьбі з іншими гравцями). Якщо це не пенальті, то на підставі чого взагалі було не зараховано гол УТК? Я нічого не стверджую – я просто допомагаю авторам відеонарізки для сайту «Табло» і додаю те, що вони простовипадково забулися.


https://youtu.be/aQiDIo-Gwxs

А ось ще два цікавих моменти, які акуратно оминув я в своєму репортажі на сайті. Тепер не буду таким толерантним.
Момент з грубою атакою Рибака голкіпера. Чітко проглядається умисний намір зіткнення. Зверніть увагу на те, де цей епізод відбувається. У воротарському майданчику. І нагадаю, що за «атаку з наміром чи ризиком нанести травму» гравця вилучають з поля.

https://youtu.be/XZeS70cSyWI


Момент з грубою атакою Смілянця голкіпер. А тут не намір, але ризик нанести травму. Зверніть увагу на те, де цей епізод відбувається. У воротарському майданчику. І тут теж нагадаю, що за «атаку з наміром чи ризиком нанести травму» гравця вилучають з поля.

https://youtu.be/8ZcDRTWgbBQ


Ну ось приблизно так. Ми нікого не звинувачуємо. Ми просто допомогли футбольній спільності Уманщини та області побачити більше (перші автори просто забулися, буває…) і мати більш повну, зрівноважену з обох боків, картину подій цієї суботи в Умані на Центральному стадіоні…
П.С. Після матчу першого кола в Городецькому між цими ж командами на «Табло» не полетіли депеші з відео епізоду з пенальті/не пенальті на Потапові. Буває… ;)


Категорія: Новини / Чемпіонат області

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.