» » » Пекельний котел емоцій в Золотоноші в матчі лідерів чемпіонату!

Пекельний котел емоцій в Золотоноші в матчі лідерів чемпіонату!

Автор: Sobolenko від 17-06-2018, 13:48, подивилося: 897

0 Чемпіонат Черкаської області з футболу. Вища ліга. 7 тур

«Златокрай-2017» (Золотоніський р-н) - «УТК» (Паланка, Уманський р-н ) – 2:2 (0:0)
16 червня 2018р. Золотоноша. Стадіон «Колос». 700 глядачів.
Арбітриу: Погорілий М.(Кам’янка), Березняк В. (Черкаси), Ліхотворік С. (Черкаський р-н).
Делегат-інспектор: Білорус О.
«Златокрай-2017»: О.Манжела, О.Котелюх, М. Безгуба, О.Удовика, (І.Дробітько, 72), О.Коркішко, М.Дровольський, (Д.Логвиненко,48), А. Бабенко (Д.Сидоренко,80), К.Мітленко (Д. Масло, 90+3), А.Хрипченко (О.Аргєєв,74), В. Горщинський, В.Панченко (В. Блонський, 68).
«УТК»: В.Шербина, В.Олефір, Д.Подколзін, Р.Потапов, В.Горобець, Ю.Степанюк,
С.Коломієць (Д.Казанюк, 85), А.Рудь (Є.Єжаченко, 79), С.Троян, О.Раковський (О.Казанюк, 62), Пемпем Нжоя Ібрахім Мунір (А.Манасян, 88, Трегубов 90+3).
Голи: Бабенко (54хв.), Блонський (90+6) – Потапов (62 хв. з пен.), Манасян (90 хв.)
Попередження: Котелюх (41), Подколзін (80+2), ??? (90+6)
Вилучення: Котелюх (48)

Удари по воротах: 10 (4) – 12 (3)
Удари в площину воріт: 5(1) – 7(1)
Кутові: 4(3) – 4(2)

7-й тур чемпіонату Черкаської області містив у своєму розкладі відразу два матчі, в яких зустрічалися між собою чотири лідери і претенденти на нагороди, чемпіонство. Тому було відразу, як по мені, два «матчі туру». Якщо підійти суто формально, то самий-самий був у Золотоноші – зустрічалися перша і друга команди актуальної на той момент турнірної таблиці. За журналістськими шаблонами зустріч між «Златокраєм-2017» і «УТК» називалася «матчем за шість очок». Я б додав – «за шість золотих очок».

В Золотоноші дуже старанно готувалися до звітного матчу. На вході до стадіону всі бажаючі могли розфарбуватися в кольори прапору району. Також отримували таких же кольорів номерний квиточок (безкоштовний), який самі удачливі в перерві обмінювали на призи після розіграшу лотереї (в основному – різноманітні напої та солодощі, а найцінніші – м’яч футбольний та новенький костюм з екіпіровки «Златокраю-2017»).

Традиційно для «Златокраю-2017» строєм зайшли на трибуни і військові з розквартированої в Золотоноші частини. Вояки підтримували свою команду активно голосами і гучним барабаном. Загалом одна з трибун була пристойно заповнена і чоловік 600-700 було точно. Врахуємо, що саме стартував чемпіонат світу і паралельно йшли трансляції звідти. А відтак ще більш цінною була наявність такої кількості уболівальників на матчі чемпіонату області. І не маю сумнівів, що жоден з присутніх на стадіоні «Колос» того дня не пожалкував, що зробив саме такий вибір. Матч лідерів чемпіонату Черкащини вийшов цікавим, видовищним і драматичним! А господарів, хто приклав скільки зусиль для створення свята футболу, варто лише відзначити з кращого боку і брати як приклад для наслідування (і дуже добре, що то вже не поодинокі випадки для нашої області)

41 хвилина. Фол на Ібрахімі.

Вибухово розпочали поєдинок гості, створивши момент в першій же атаці на першій хвилині, але Ібрахіму забракло пари сантиметрів. Втім попри цей епізод констатую, що дебют був за господарями. Вони дуже активно провели перші 6-8 хвилин. Гра більше проходила на половині гостей. Але забити знову могли саме гравці в зеленому. На 10-й хвилині Потапов майстерно зіграв на своєму лівому фланзі і видав точну передачу на 11-метрову позначку. А там Раковський зльоту завдав гарматного удару. Але дива реакції Олександра Манжели, що кінчиками пальчиків дотягнувся до м’яча, і міць поперечини (здалося, що вона лусне від удару!) допомогли господарям!

48 хвилина. Фол, що призвів до вилучення.

Загалом гра була практично рівна. Характирним було велика кількість боротьби і фолів. Обидві команди не гребували зривати мінімально перспективні атаки чи контратаки супротивника вже в початковій стадії. Я б не сказав, що ці фоли були занадто грубими. Вони носили, повторюся, більше тактичний характер (не сумніваюся, що обидві команди ретельно готувалися до поєдинку і мали чіткий тактичний план). Але було їх забагато і пристрасті на полі та на трибунах стали поступового накручуватися. Не обійшлося навіть без скандувань і вигуків на адресу арбітра. Одним видавалося, що суддя «не дає грати». Іншим навпаки вбачалося, що він щось «пропускає». Комусь хотілося побільше карток (і бажано суперникам). Як по мені – гра видалася непростою. І важко однозначно виписати універсальний рецепт арбітрові. «Дав би грати» - то ще більше сутичок мали б. Свистів би ще більше – то куди вже більше. Можливо варто було роздати пару трійку «гірчичників» за апеляції та накручування емоцій – то це цілком імовірно знизило градус. Хоча не факт…

1:1

Кінцівку тайму активніше провели гості. Причому на 41-йхвилині отримали чудовий шанс відкрити рахунок (тут варто ще згадати небезпечний удар зі штрафного Горщинського на 36-й хвилині – Щербина «витягнув» важкого м’яча). Ібрахім Мунір вискакував сам на сам з воротарем по самому центру штрафної. Але капітан «Златокраю-2017» Олег Котелюх вимушений був на прийомі збити форварда. Штрафний небезпечний (сталося то перед лінією штрафного) і головний біль для арбітра – яку картку пред’явити порушнику. Дістав жовту картку. Гості дещо пообурювалися і стали готуватися до виконання штрафного. Раковський низом поцілив у «стінку». На тому і пішли відпочивати.

Другий тайм розпочався вибухово і з неприємностей для господарів. Раковський вискакував сам на сам з воротарем і Олегу Котелюху знову довелося з порушенням правил до штрафної зупиняти форварда. Тепер уже було без варіантів – вилучення (тут що другу жовту показуй, що пряму червону – з поля довелося піти досвідченому центральному захиснику). Тут же з цього штрафного Олефір міг відкрити рахунок. Але Манжела і тут врятував свій колектив. Попри корективи на полі викликані вилученням, рахунок відкрили господарі. В меншості. Штрафний з правого флангу і Андрій Бабенко підправив головою м’яча під самісіньку дальню штангу. Гарний гол і шквал емоцій у господарів та їх чисельної підтримки. 1:0! Того більше – через дві хвилини рахунок ледь не подвоївся. Горщинський здійснив затяжний слалом і зупинили його лише перед самою своєю штрафною тепличники. Арбітр розцінив, що зробили це з порушенням правил - блокуванням (тому тут не є принциповим – до штрафної чи ні – я взагалі перебував за протилежними воротами, тому і внесу ясність в «сантиметрову справу»). Розіграш вільного удару призвів до потрапляння м’яча у поперечину воріт «УТК».

Звісно, що «УТК» максимально активізувалося з намірами врятувати матч. На 60-й хвилині на підборі вправнішим був Володимир Олефір і пробив з лінії штрафної. Але м’яч заплутався у Романа Потапова. Тут же ще один підбір за Раковським, але його удар вже самовіддано блокують суперники. І все ж таки штурм призвів до забитого м’яча. В скупченні біля воріт «Златокраю-2017» арбітр зафіксував гру рукою у Панченка. Я знаходився саме за цими воротами. Тому маю право на власну точку зору. Котакт м’яча рукою був 100-відсотково. Те, що до захисника від пробиваючого була відстань не метр і не два – теж факт. Тому право призначити пенальті в арбітра було. І Потапов його чітко реалізував. Цікаво, що Манжела потім довго бідкався, що йому своїми порадами куди стрибати «допоміг» чоловік за воротами. Через якийсь час і арбітр звернув увагу на цього оголеного по пояс уболівальника і навіть призупинив поєдинок, поки він не пішов до трибун (за ним прослідував і наряд поліції, щоб заспокоїти занадто гарячого чоловіка, який вдавався і до вигуків на адресу приїжджої команди про «Хасидів з Умані» і т.д. – не личить такому футбольному місту, з такими відданими уболівальниками переходити до таких образ а тому чоловіку варто поцікавитися чим ще славиться Уманщина і не проявляти деякі свої якості напривселюд...)

Враховуючи чисельну перевагу, «УТК» намагалося і перемогу вирвати. Але тут відзначу, що і вдесятьох дуже гідно протистояли золотонішці. Вони зробили ряд замін, перебудувалися. Але наприкінці тепличники стали дотискати. На 82-й хвилині Ібрахім відпасував під удар Олександру Казанюку. Але м’яч пройшов в сантиметрах від штанги. А на 89-й хвилині граючий тренер «УТК» зі штрафного взагалі поцілив в поперечину! І таки «УТК» свого добилися! Потапов взяв гру на себе і відважився на удар метрів з 20-ти. Манжела м’яч і цей парирував. Але перед собою. І прямо на Манасяна, який буквально пед цим вийшов на заміну. Арсен просто «розстріляв» впритул ворота! 1:2. Пристрасті закипають мов у якомусь котлі! На 90+2 хвилині сутичка біля центральної лінії. Прямо біля лав запасних. Дмитро Подколзін отримує попередження. І не тільки! Він отримує мячем, якого запустив один з представників ФК «Златокрай-2017»! Маю величезну повагу до цього футбольного клубу. Дуже високо ціню все зроблене – дуже потужна сама команда (недаремно в лідерах чемпіонату!), по роботі з уболівальниками серед кращих в області, постійно прогресують ! Але. Але, вибачте, такі випадки не личать таким ентузіастам футболу і їх потрібно викорінювати. Це на голову не натягується. То давайте всі будемо швиряти м’ячами, чи що під руку потрапить в гравців! Гравці будуть зриватися (не в цьому випадку – просто стримався) і їх будуть вилучати а ініціатор інциденту не буде навіть відзначений в рапорті арбітра. І потім будемо дивуватися, що воно повторюється. Додамо, що така поведінка з лави запасних ще й уболівальників провокує! Сама гра доводить всіх до максимуму всіх своїх емоцій. А тут ще й давайте будемо підкидати сірники в цей газовий котел навколо! От і маємо по фінальному свистку те, що маємо – керівництво і поліція виводить арбітрів з поля під вигуки розпалених уболівальників (гостям не дісталося, не враховуючи особливо «цінних» умозаключень лічених «спеціалістів», які були виключенням).

Тим часом гра ще не завершилася. Господарі кидаються у відчайдушний штурм. 90+5 хвилина. Сейв Щербини. Залишаються лічені секунди (арбітр додав багато по причині зупинок у грі – Ібрахіму надавали допомогу після зіткнення, його навіть замінили). І «Златокрай-2017» рятує гру! Горщинський проривається зліва у штрафну і пробиває. Щербина таки парирує м’яча, але Блонський впритул «додає»! 2:2! Трибуни шаленіють разом зі своєю командою!

Чудовий матч лідерів чемпіонату із фантастичною розв’язкою і вишуканою драматургією! За що можна подякувати обом футбольним колективам! Це було видовище! Особливо варто подякувати і організаторам, які старалися створити справжнє футбольне свято. І їм це вдалося. І побажати прогресуючому футбольному клуб «Златокрай-2017» врахувати деякі неприємні нюанси в поведінці окремих людей. Не сумніваюся, що «Златокрай-2017» , що стає візитівкою всього району, з усім розберуться.

Відео фрагментів гри та післяматчеве інтервью буде опубліковано також (обробляється саме відео)