В передостанньому турі "УТК" зазнав першої поразки в чемпіонаті області

Автор: Sobolenko від 22-09-2021, 19:33, подивилося: 518

0 В передостанньому турі "УТК" зазнав першої поразки в чемпіонаті області

18 вересня. Умань. Центральний стадіон. 16-00. 250 глядачів.
Арбітри: Коливай О., Железняк Р., Шульга С.

УТК: Щербина, Дудник (71, Казанюк О.), Тарасенко (59, Лісовий), Твердоух, Поплавка (37, Король), Подколзін, Троян, Здирко (71, Рудь), Потапов, Любченко, Зоря (65, Єжаченко)

"Златокрай-2017": Кудін, Котелюх, Горбинко, Коломієць, Блонський, Гамалій, Малько (90+2, Кондрунін), Погребняк, Манжела, Масло (60, Волощук), Кіт.

Голи: Малько (21), (47), Любченко (85)

Попередження: Кіт (32), Масло (44), Кудін (80)

В передостанньому турі чемпіонату області зійшлися в Умані чемпіони області 2020 («Златокрай-2017») та 2021 («УТК») років. Само по собі красномовно. Погляд на турнірну таблицю міг відлякати потенційних уболівальників. «УТК» ще за 4 тури до кінця турніру оформив чемпіонський титул. Натомість «Златокрай-2017» втратив не лише шанси відстояти титул чемпіона а і взагалі на призове місце. Але справа в тому, що між цими командами матчі проходили завжди цікаво, непрогнозовано і видовищно, незалежно від турнірних розкладів. Наприклад, торік в Умань в заключному турі достроковим чемпіоном їхав навпаки «Златокрай-2017», але гості аж геть не збиралися просто так здаватися «УТК», що ще боровся за нагороди. В 2017 вже «УТК» їхали в Золотоношу з медалями «в кармані», але насолили золотонішцям, які до того ще прагнули. Отож матч і тепер очікувався. І він виправдав сподівання в плані драматичності, непрогнозованості і видовищності.

В «УТК» в цьому чемпіонаті не було жодної поразки. І тепличники мали бажання зробити і два заключних кроки до фінішу в тому ж стилі. А в гостей помітні були кадрові проблеми. Достатньо сказати, що в протоколі гри у них значилося лише двоє запасних гравців а в стартовому складі в ролі польового футболіста вийшов знаний в області голкіпер Олександр Манжела. Тому дебют не здивував нікого - матч вибухово розпочали господарі. Причому неабиякою активністю у тепличників відзначався Сергій Твердоух. Він знову вийшов на поле у півзахисті (він декілька матчів перед цим провів у центрі захисту). І був помітно вмотивований відзначитися забитим м’ячем чи м’ячами, що у гонці бомбардирів наздогнати Оганесова. Але наскільки був активний Сергій, наскільки ж йому відверто не таланило! На третій хвилині його чудовий удар із-за штрафної прийняла на себе штанга! На 10-й хвилині Сергій просто класно зльоту, поклавши корпус, пробив метрів з 12-ти після подачі кутового. Але м’яч знову поцілив у каркас воріт! Тепер у поперечину! Але в цьому епізоді м’яч таки опинився за лінією воріт і лише по тому вилетів у поле! Та цього мало для того, щоб змінилися цифри на табло а гравцеві додалося у відповідному реєстрі бомбардирів. Адже ще треба, щоб взяття воріт зафіксувала бригада арбітрів. Цей матч в Умані став Бог зна яким в історії футболу у списку, коли не бачили арбітри, що м’яч таки перетнув лінію воріт. Якщо на високому рівні з цим борються фіксуючими електронними пристроями та ВАРами, то на нашому рівні того ще немає і невідомо чи буде колись…

Гра тим часом, звісно, продовжувалася. І «Златокрай-2017» огризнувся небезпечною контратакою. Але Щербина своєчасно вийшов з воріт і ліквідував загрозу від … свого колеги по амплуа Манжели(нагадаю, що Олександр грав « в полі»). А за 5 хвилин гості взагалі відкрили рахунок! Малько вдало головою замкнув подачу справа! 0:1!

«УТК» і зокрема Твердоух все шукали щастя у чужих воротах. На 24 хвилині Твердоух пробивав небезпечно з 2- метрів – поряд На 30-й хвилині Сергій вже замикав подачу зліва Поплавки. Але в цьому епізоду, відверто кажучи, важко було зіграти результативно. Через дві хвилини ще одну подачу Поплавки намагався використати Віталій Зоря. Але теж не поцілив у ворота. За хвилину епізод повторив точнісінько один в один і з тим же результатом. А перед перервою ще один момент був у Твердоуха. Теж голу не сталося.

Але гол стався відразу по перерві. І знову у ворота господарів! 0:2!

По тому перспектива втрати очок для господарів стала досить реальною. Згадалася яскрава гра між цими ж командами на цьому ж стадіоні в 2019-му. Тоді «Златокрай-2017» також вів у рахунку 0:2. Але тепличники в самому кінці відігралися і ще й ледь перемогу не вирвали. Господарі продовжили йти вперед. Правда, при цьому було помітно, що щось не те. Десь хтось зайве брав на себе. Хтось навпаки. Десь не вистачало звичної в цьому сезоні злагодженості. Коротше – відчувалися помітні збої в грі, що принесла «УТК» цього сезону заслужене чемпіонство. Про «розслабон» мови не було і геть. Команда старалася, йшла вперед, всі старалися. Але постійно чогось не вистачало. На 85-й хвилині «УТК» таки вдалося забити. Олександр Казанюк, якому самому довелося виходити на поле, від лицевої лінії видав класний пас а Анатолій Любченко не менш класно пробив низом – точно у нижній кут. Але заключний штурм більше до взяття воріт не призвів – гості змогли відбитися і відстояти свою перемогу! Цей результат нічого не змінив в турнірній таблиці для обох команд. Але «УТК» перервали свою більше ніж річну безпрограшну серію в чемпіонатах області (18 матчів – 17 перемог і 1 нічия). Хотілося все ж пройти весь чемпіонат без поразок. З іншого боку – в спорті не буває вічних серій, все рано чи пізно закінчується. І така встряска однозначно стане корисною у подальшій перспективі – в зародку придушить навіть натяк на «зіркову хворобу». Так що з огляду на такі міркування, то навіть можна і щось корисне знайти.

Ну а в перерві поєдинку відбулася приємна подія для потенційно майбутніх футболістів. За сприяння керівництва обласної асоціації футболу та президента ФК «УТК» М.В.Гордія навчальним закладам Паланківської ОТГ було вручено більше 70 футбольних м’ячів! Вчителям фізкультури від Миколи Васильовича звучали напутні слова: «Готуйте майбутніх Андріїв Шевченків!»