0 Дербі Уманщини на завершення чемпіонату області!

Арбітри: Залозний В., Барезняк В., Цибулько С.

"Базис": Кузьмак, Каплюченко, Тастанкулов, Гірський, Мачульський (85, Тарасюк), Бондаренко, Гріщенко, Попсуй (87, Бомко), Тепляков, Алієв, Легедза (56, Богдан, 90+2, Рибак)

"УТК": Щербина, Дудник (81, Єжаченко), Тарасенко (84, Лісовий), Подколзін, Троян (46, Поплавка), Здирко, Потапов, Твердоух, Любченко, Горобець (66, Король), Зоря

Гол:
Тастанкулов (2)

Попередження: Попсуй (45), Зоря (45+1), Горобець (59), Алієв (64), Твердоух (65), Бондаренко (67), Тастанкулов (72), Мачульський (86)

Вилучення: Алієв (81, повторне попередження)

Як заключний акорд чемпіонату області на футбольну Уманщини очікувало саме гаряче блюдо останніх років – дербі Уманщини. «Базис» мав порівну очок з «Росавою» і для завоювання «срібла» чемпіонату волів перемагати, щоб не очікувати новин із Золотоноші, де грала паралельна «Росава». «УТК» вже давно здобула чемпіонський титул. Але останнє аж геть не вбивало інтригу у матчі – всі місцеві знають про принциповість протистояння між клубами з Уманщини. А відтак на трибуни стадіону у Городецькому потягнувся футбольний люд. З огляду на погоду, що під такий матч (ексклюзивно так би мовити)))) порадувала осіннім сонечком, та протиковідні перестороги (не треба бути генієм, щоб не очікувати насування чергового чи то локдауну чи карантину різної міри жорсткості… Доречі про перестороги – все ж на повітрі і за дотримання дистанції, про що наголошував постійно диктор, навіть при активному уболіванні не створювали критичної маси людей на площі стадіону ) люди воліли отримати порцію футболу. І отримали. Сподівання виправдалися – матч вийшов бойовим і напруженим. Емоції від перемоги то вже кому як пощастило.

Матч розпочався вибухово. Вже на 2 хвилині було відкрито рахунок. Це вдалося зробити господарям - Тастанкулов потужним ударом зі штрафного поцілив під саму стійку. Ще за 5 хвилин Щербина врятував гостей після удару Алієва. А на 9 хвилині вже Кузьмак здійснив сейв після удару Горобця. Така перестрілка в дебюті була багатообіцяючою для глядачів. Але в подальшому захист обох команд не допускав збоїв і до перерви, попри активність і намагання обох колективів, рахунок змін не зазнав. М’яч, правда, побував у воротах господарів перед самою перервою. Але арбітр дії Віталія Зорі а-ля «рука Бога/Марадони» оцінив не фіксацією взяття воріт а винесенням попередження.

Другий тайм вийшов дуже емоційний. Пристрасті з плином часу закипали! Достатньо згадати, що за тайм гравці побачили перед собою 7 жовтих карток. «Базис» законопатив найменші шпарини в своїй обороні і організовано відбивався, очікуючи свого шансу у контргрі. І у тепличників реальних нагод відігратися не сильно було. Але накручування емоцій і температури на полі, призвели до того, що арбітр став передчасно гасити багаття роздачою карток. Вони посипалися мов з рогу достатку. В середині тайму вони прилітали почергово гравцям обох команд практично щохвилини. Такий смерч карток, якщо хтось не вгамує свої емоції, часто призводить і до вилучення. Так сталося і тут. Одна з жовтих карток перетворилася на червону і господарі останні 9 + компенсовані хвилин грали в меншості. Ще до вилучення перевага гостей стала очевидною. За дві хвилини до цього «УТК» створили надреальний шанс для взяття воріт, але Роман Потапов вихід сам на сам з воротарем завершив ударом у стійку! А після вилучення почався взагалі класичний тотальний штурм воріт Кузьмака. Атака за атакою накочувалися. Але господарі вистояли, витримали штурм гостей. І тим самим забронювали собі срібні медалі чемпіонату області. З чим і вітаю «Базис». «УТК» ж свій третій чемпіонський титул оформили майже місяць до цього. Тим самим перші два рядки у підсумковій таблиці за командами Уманщини, Паланської ОТГ. Ще одне історичне досягнення спорту краю.