» » » Відкритий лист керівництву обласної федерації футболу.

 
 
 
Найближчі матчі:
ФІНАЛ КУБКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 28 травня. 16-00. Стадіон "Уманьферммаш". "Базис" - "ЛНЗ-Лебедин"

Книгу "Історія футболу Уманщини. Книга перша. Від "Маккабі" до "УТК-Ятрань" бажаючі можуть придбати в Умані: в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни) а також у "ВІЗАВІ" (вулиця Тищика). Книга там присутня в твердій та мякій обкладинках. Бажаючі з інших міст можуть придбати звернувшись до автора (можна і укрпоштою і новою поштою).
У ПРОДАЖУ унікальний для нашої області довідник для уболівальника - "Гід по чемпіонату Черкаської області 2017". В ньому представлено всі команди, що планували грати в цьогорічному чемпіонаті (тобто з ватутінцями і командою Городища) - їх історію, статистику, історію і статистику зустрічей з усіма трьома командами Уманщини. Тобто прийшовши на будь-який матч чемпіонату області в Умані, Паланці чи Городецькому, ви будете максимально озброєні інформацією! Придбати можна буде лише в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни). Саме "SOCCER.BIZ.UA" надрукував перший тираж видання. Наклад обмежений, поспішайте придбати. На матчах в Городецькому 9 та 12 травня запитуйте у Олександра Клімова
Відкритий лист керівництву обласної федерації футболу.

Автор: Sobolenko від 14-11-2013, 22:01, подивилося: 1784

0 Голові ФФЧО
Фощію В.Г.,
члену Виконкому ФФЧО
Говденку О.В.

першого заступника голови
федерації футболу
Уманського району
Соболенка І.М.
Відкритий лист

Шановні Володимир Григорович та Олександр Васильович! Звертаюсь до Вас, як до керівника федерації футболу Черкаської області, та як до члена Виконкому цієї організації, що відповідає за роботу із ЗМІ.

Я особисто досить високо оцінюю роботу, яку виконує ФФЧО. І немаю жодного бажання займатися критикою заради критики. Звичайно, недоліки є, були і будуть у всіх. І не помиляється той, хто нічого не робить. Але в одному дуже важливому аспекті роботу ФФЧО вважаю вкрай незадовільною. І зрушень на краще через незрозумілі причини не надіюся помітити в найближчій перспективі. А відтак із щирим бажанням змінити ситуацію на краще і вирішив звернутися до Вас із відкритим листом.

Нажаль, на сайті ФФЧО не вдалося віднайти чи не перший основний документ цієї організації – Статут ФФЧО. Тому процитую більш доступний документ – Статут Всеукраїнської спортивної громадської організації «Федерація футболу України». За всією логікою очевидно, що і наша обласна федерація футболу має мати подібні завдання і цілі. Ну принаймні в розріз із національною федерацією піти точно не може.

Так от в Статуті ВСГО «Федерація футболу України» чітко вказано:

Стаття2. Мета, цілі та завдання
2.7. розвиток системи пропаганди і популяризації футболу;

Стаття1. Правова форма, повноваження, юридичний статус та штаб-квартира
3.8. поширювати інформацію і пропагувати свої ідеї та цілі серед громадськості;
3.9. засновувати засоби масової інформації, установи, підприємства, необхідні для
досягнення статутних цілей.

Ось тут і хочу висловити своє обурення. Вважаю, що вище перераховані цілі і завдання не виконуються належним чином ФФЧО. Я неодноразово мав розмову із деякими працівниками ФФЧО на цю тему. Навіть перші зрушення на краще в 2013 році відбулися (стали оприлюднювати призначення арбітрів, заявки команд,рішення КДК і т.д.). Але залишаюся при своїй думці – в напрямку поширення інформації, розвитку системи пропаганди наша обласна федерація працює однозначно на оцінку «незадовільно»! Інколи навіть складається враження, що в цьому питання просто відстали у часі не на один десяток років! Якщо хтось із працівників ФФЧО не спроможний реально оцінити важливість цього аспекту і опанувати сучасні методи і способи подачі інформації – то це його особисті проблеми. Таким чином завдається шкода роботі всієї ФФЧО. І дуже прикро, що ця шкода не оцінюється налижним чином в самій ФФЧО! Не можна в 21-му столітті працювати методами 20-го (а інколи складається враження – що і взагалі 19-го!) століття! В сучасному світі швидкість і якість подачі інформації – стратегічний показник! Якщо заспокоїтися на співпраці із «Молоддю Черкащини» і жахливому сайті (це обличчя ФФЧО ???), то тоді немає чого дивуватися кількості критики, яка тільки буде зростати! А як же може бути по іншому?! Хто знає про весь об’єм виконаної роботи, крім самих працівників ФФЧО? Чи невже хтось ще серйозно вважає публікацію в інформаційному спосорі ФФЧО (нагадаю, що це газета «Молодь Черкащини» і до неї якраз і немаю жодних претензій!) результатів і табличок через тиждень після самого труру виконаною роботою по поширенню інформації? Зараз уболівальник-школяр (навіть малограмотний) хоче отримати інформацію чи не відразу! І він знає, що в цьому нічого дивного! Куди він звернеться? Правильно – до інтернету! І невже можна без кривої посмішки на обличчі сприймати офіційний сайт (можна подумати що є неофіційний!) сайт поважної організації ФФЧО? Риторичне питання!
Для порівняння. Сайти інших обласних федерацій.

Кіровоградська ОФФ
Вінницька ОФФ
Івано-Франківська ОФФ
ФФ Волині

Створити зараз сайт – абсолютно не є проблемою! Він же і допомагатиме самим працівникам в проведенні власне змагань! До того ж буде якраз відповідати цілям і завданням, які стоять перед ФФЧО. В сучасному світі сайт організації стає не менш красномовним обличчям організації ніж все інше разом взяте! Та і створення професіоналами сайту не настільке дороге. До того ж і рекламодавців можна знайти, які оплатять все заради розміщення реклами на апріорі відвідуваному ресурсі. Було б бажання це все зробити! А його якраз абсолютно не видно. Все всіх влаштовує.
ІНФОРМАЦІЯ МАЄ БУТИ ОПЕРИТИВНОЮ І ДОСТУПНОЮ ДЛЯ ВСІХ УБОЛІВАЛЬНИКІВ І УЧАСНИКІВ ПРОЦЕСУ! Навіщо підливати масла в багаття критиків, які закидають ФФЧО в непрозорості роботи!

А критики такі часто праві! Наприклад, я абсолютно не розумію того стилю, в якому проводиться щорічний огляд роботи регіональних федерацій! Того більше – я не просто не розумію! В мене самого викликає він обурення! І я це аргументую.

Насамперед я абсолютно впевнений, що такий конкурс ПОТРІБЕН! Але не в тій формі, що він проводиться з року в рік! Якщо це огляд-гонкурс – то чому він проводиться під таким покривалом утаємниченості? Де можна ознайомитися із звітами про виконану роботу всіх учасників конкурсу (тобто районних і міських федерацій)? Де можна ознайомитися з аргументованою оцінкою цих звітів? Чому критерії виставлення балів також не доступні і в деяких випадках не носять чітких обрисів (про це нижче)? Як причетний кілька років до цього конкурсу-огляду (від федерації футболу Уманського району) я просто втратив до нього інтерес через весь той «туман», що його ховає з року в рік. Але опускати руки і мовчати – злочинно.

По ідеї цей конкурс має спонукати регіональні федерації до покращення своєї роботи. Тобто кращі заслужено мають отримати похвалу, гіршим потрібно вказати на шляхи покращення роботи. До того ж він має сприяти виконанню статутних цілей і завдань ФФЧО – поширенню інформації. Кожен має право на доступ до цієї інформації! Для того, щоб побачити краще у сусідів, щоб було до чого прагнути, чого повчитися. Для того, щоб порівняти свою роботу зі своїми колегами. Поясніть як це на практиці зараз досягається?

Логічним виглядало б у світлі сказаного мати наступне:
1. Критерій виставлення оцінок оприлюднються відкрито. При цьому вони мають бути чітко аргументованими. За що і скільки балів має проставлятися. І при цьому має бути присутнім логічний зв'язок. А не так, що, наприклад, три команди в змаганнях обласного «Шкіряного м’яча» (достатньо і по разу в сусіднє містечко звозити) приносять майже як участь в чемпіонаті області серед команд вищої ліги (ви самі розумієте різницю у витратах). Якщо ФФЧО вважає за доцільне оцінювати певні напрямки роботи диференційовано (наприклад, оцінювати якість проведення чемпіонату району в прив’язці до кількості населення у цьому районі), то має бути прописана чітка формула. Ато доводилося з року в рік слухати розмиті пояснення. Мене привчили оперувати формулами і цифрами. А коли мені починають розтягувати філософські міркування, то я їм не вірю.
2. Звіти учасників конкурсу-огляду мають бути відкрито опубліковані. Що це дасть? Невже з року в рік це не розуміють в ФФЧО??? Власне в цьому і криється вся суть самого конкурсу! Ті, хто працює, хочуть показати свою роботу. Всім. А не окремим посвяченим в це питання. Хочуть побачити – а як у інших, чого потрібно ще робити, чого удосконалити… До того ж це прикриє можливість займатися приписками і обманом декому з учасників конкурсу. Адже не секрет, що це має місце. Це влаштовує організаторів конкурсу? У випадку відкритості звітів їх зможуть у вільному доступі перечитати і небайдужі до футболу в самих регіонах, звідки «письменники-фантасти». А відтак і обман стане очевидним. А тому і бажаючі «прибавити» і «намалювати» опустяться на землю. Кому ж захочеться привселюдно зганьбитися?!
3. Відкрито опубліковані результати огляду-конкурсу, з аргументованими оцінками.
І все. Питань більше – ЖОДНИХ!

Зробити все перераховане вище на сьогодні – ЖОДНИХ ПРОБЛЕМ. Повторюся – на дворі 21 століття. Звіти здаються у електронному вигляді (невже хтось ще не опанував Word ?). І просто викладаються на сайті ФФЧО (навіть у нинішньому вигляді це не проблема!)

Так може варто нарешті щось зрушити з місця? Якраз з цьогорічного конкурсу і слід розпочати (адже ФФЧО завершує прийом звітів).

Дякую за розуміння.

Для прикладу звіт нашої районної федерації відкрито опублікуємо на сайті «Футбол Уманщини». Із великою радістю надам таку можливість для всіх інших районних і міських федерацій футболу. Інформація має бути доступною для всіх.

З повагою Ігор Соболенко

Категорія: Новини / Чемпіонат області

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.