Матч-відповідь півфіналу кубка області. Перший матч – 3:4
Арбітри: Білорус М., Березняк В., Бурлай М. (Черкаси).
«УТК»: Щербина, Дудник (75, Рудь), Олефір, Подколзін, Лут (90+2, Єжаченко), Коломієць, Горобець, Степанюк, Троян, Ібрахім (64, Раковський), Потапов (81, Манасян).
«Базис»: Рибак, Каплюченко, Тастанкулов, Гірський, Мачульський, Тепляков, Гріщенко, Попсуй (83, Панов), Вальчиковський, Янчук, Новіков (88, Годований)
Попередження: Гірський (15), Потапов (15), Рибак (75), Гріщенко (86), Смілянець (88)

Удари: 8(6) – 8 (3)
Удари в плащину воріт: 5 (4) – 1 (0)
Кутові: 9 (3) – 3 (2)

Якщо провести аналогію між футбольними гурманами та енофілами (не подумайте нічого грішного – то так називають гурманів вина), то футбольні енофіли нашого краю отримали від дербі Уманщини в півфіналі кубка Черкаської області широкий спектр частувань. Якщо в першому матчі на столи було подано ігристе вино у вигляді шаленої перестрілки і семи забитих м’ячів, то в Паланці важко було очікувати повторення такого ж банкету. Тепер гурмани відчули всі відтінки марочного сухого напою. Але в обох випадках то було дуже якісне вино!

Якби потрібно було охарактеризувати матч-відповідь одним словом, то тут альтернативи немає – боротьба. Боротьба була всюди на полі. Боротьба були від «дзвінка до дзвінка». Зрозуміло, що диктував умови результат першого матчу. Гості більше оборонялися. А господарі більше шукали шпарину в їх захисних редутах. Моментів гольових було обмаль. Як і взагалі ударів в площину воріт. Самий реальний момент у першому таймі створили тепличники. На 15 хвилині Подколзін був першим на підборі і метрів з 13 пробив. Але самовіддано прийняв на себе постріл захисник і навіть не дійшла справа до Рибака. У гостей найцікавіший момент був пов'язаний із ударом зльоту Новіковим після передачі Янчука. Але м’яч пішов значно вище. А так то оборона помилок не припускалася ні в одних ні в других. Давався взнаки і поривчастий вітер, що нівелював перший довгий пас від центр беків «УТК». М’яч то перелітав адресатів, то зависав…

По перерві до ударів ще менше справа доходила. Напруга наростала. Стало цілком очевидно, що долю путівки у фінал вирішити може один єдиний гол. А оскільки в футболі є аксіома, згідно якої гол то є результатом чиєїсь помилки, то все могла вирішити одна єдина помилка. І таке трапилося на 86-й хвилині, коли напруга досягла апогею. Не поталанило на цей раз «Базису». По суті помилка, нещасний випадок призвели до призначення пенальті (з іншого боку чудово зіграв гравець «УТК», який «прочитав» ситуацію і зіграв на випередження). Що трапилося. Чергова подача (з кутового) в карний майданчик «Базису» завершилася тим, що захисники виграли «другий поверх» і відбили м’яча. На виході зі штрафної Юрій Гріщенко, один з кращих гравців у «Базисі» в цьому матчі і взагалі, спиною до поля намагався зльоту вибити чим подалі м’яча. Але Віталій Горобець встиг підхопити м’яча і удар Юрія прийшовся по тілу суперника. Порушення правил. Зрозуміло неумисне, але від цього суті не міняється. А оскільки це трапилося в межах карного майданчика, то це пенальті. Те, що це на фініші матчу, що важко було назвати це гольовим шансом, то лише додало розпачу та розчарування гравцям «Базису». Вони в емоціях ще спробували вплинути на рішення арбітра, але коли ж то давало результат. Отож пенальті. Раковський прес відповідальності витримав і пробив в інший кут від того, куди стрибнув голкіпер. 1:0. І тепер ситуація кардинально змінилася на полі. Арбітр компенсує 5 хвилин і ще на додачу додає дві (загалом тайм тривав 52 хвилини). І гості мали шанс відігратися! Вони отримали право на три стандартних положення. Два штрафних удари з дуже небезпечних позицій поряд з лінією штрафної «УТК» і один кутовий. І всі три рази було дуже спекотно біля воріт Щербини. Але досвідчений голкіпер був на висоті двічі. А ще одного разу поперечина прийняла удар на себе 9від Юрія Гріщенка зі штрафного). Отож матч так і завершився перемогою «УТК». І саме тепличники вийшли до фіналу кубка області. Залишається лише додати, що це було двоматчеве протистояння двох рівних по силам команд. Міг «Базис» вийти другий рік поспіль до фіналу. Могли вдруге за три роки зробити це тепличники. Вдалося це зробити «УТК». А у виграші опинилися глядачі, що отримали в обох поєдинках видовище високої якості. За що і потрібно подякувати обом колективам.

Ну а на тепличників тепер очікує фінал проти «Альтаїра» 3 червня. Скоріше за все в Черкасах, хоча місце проведення фіналу ще не озвучено.

Категорія: Новини / Кубок області