» » » Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"

 
 
 
Найближчі матчі:
ФІНАЛ КУБКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 28 травня. 16-00. Стадіон "Уманьферммаш". "Базис" - "ЛНЗ-Лебедин"

Книгу "Історія футболу Уманщини. Книга перша. Від "Маккабі" до "УТК-Ятрань" бажаючі можуть придбати в Умані: в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни) а також у "ВІЗАВІ" (вулиця Тищика). Книга там присутня в твердій та мякій обкладинках. Бажаючі з інших міст можуть придбати звернувшись до автора (можна і укрпоштою і новою поштою).
У ПРОДАЖУ унікальний для нашої області довідник для уболівальника - "Гід по чемпіонату Черкаської області 2017". В ньому представлено всі команди, що планували грати в цьогорічному чемпіонаті (тобто з ватутінцями і командою Городища) - їх історію, статистику, історію і статистику зустрічей з усіма трьома командами Уманщини. Тобто прийшовши на будь-який матч чемпіонату області в Умані, Паланці чи Городецькому, ви будете максимально озброєні інформацією! Придбати можна буде лише в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни). Саме "SOCCER.BIZ.UA" надрукував перший тираж видання. Наклад обмежений, поспішайте придбати. На матчах в Городецькому 9 та 12 травня запитуйте у Олександра Клімова
Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"

Автор: Sobolenko від 31-07-2015, 20:22, подивилося: 1808

0

Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"
Олександр Однороженко

Сьогодні нарешті вдалося поспілкуватися із Олександром Однороженком. Жнива – у прямому сенсі слова – і люди причетні до сільського господарства зараз днюють і ночують на полі. А нас же цікавить – як це команді із райцентру вдалося протиснутися на п’єдестал пошани ветеранського чемпіонату України серед міст із такими професійними футбольними традиціями. А, нагадаю, 25-26 липня команда ветеранів з Уманського району «Ятрань-80ті» на мажорній ноті в Одесі завершила свій дебютний національний чемпіонат.

Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"
Перед дебютною грою


Давайте розпочнемо з самого початку – як взагалі виникла ідея створити ветеранську команду?

Така ідея висіла в повітрі не один рік. Чекали ще на підході кілька юніорів))) Ми бачили як грала старша ветеранська команда і чекали свого часу. Вирішили цього року спробувати – вік вже став дозволяти.

Як назва така виникла? «Ятрань-80ті»?

Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"

Якось так слово за слово і це спонтанно сталося. Ну з «Ятранню» - це зрозуміло. Більшість людей з нашої команди мали (а дехто і має) відношення до районної команди, що в самі славні часи мала таку назву. А приставка – «80ті» - та радше посил до часів нашої щасливої молодості. Родилися ми формально не у 80-ті. Але саме 80-ті – то із розряду «а в дитинстві і дерева були вищими і трава – зеленіша»! Та і асоціації із «дискотекою 80-х» у нас присутня – у нас колектив веселий і музикальний))))

Футбол – річ затратна. Як з фінансовою складовою в команді?

Хто як може – так і вкладається в цю справу. Ініціаторами в цьому аспекті стали ми разом із Сергієм Онищуком. Тут хочу додати, що у нас всі витрати пішли на організацію виїздів (транспорт, проживання у тому ж фіналі), оплату внесків та арбітражу. Самі гравці ніякої грошової винагороди не отримували ( у декого через це «бюджет» роздувається мінімум вдвічі). І грали не за гроші. Грали – за задоволення і можливість продовжити свою молодість!

А як з екіпіруванням склалося? Всі відмітили дуже якісну і симпатичну форму від фірми «Патрік».

Тут від імені всієї команди маю висловити щиру подяку часопису «Український футбол». Свого часу головний редактор видання Сергій Бондаренко побував у нас на конференції районної федерації футболу. Зокрема розповів про цікаву акцію, що проводилася газетою. Я передплатив кілька газет – собі, Казанюку і ще кільком товаришам. Квитанції надіслали на конкурс. І нам перепав один із самих цінних призів! Ми були просто в шоці!!! Ви ж знаєте – які у нас в Україні «акції». Але в «Українському футболі» все було чесно і порядно! Знаю, що багато призів отримали ті, хто повірив газеті. Газета добряче витратилася! Ну потім нам підготували комплект дуже якісної ігрової форми фірми «Патрик». І ми грали в цій чудовій формі – і самі бачите результат! Такщо «Український футбол» теж вписав себе в історію футболу Уманщини!

Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"
Сергій Репін

В заявці команди є цілий «штатний розпис». Хто там у вас чим займався?

Це все формально. Я особисто не претендую на лаври «президента». Або той же Сергій Онищук може й не знає, що він «заступник президента»))) Не посади і портфелі прикрашають людей. Всі і так знатимуть хто і що насправді робить задля існування команди, задля її результатів.
Тут хочу подякувати Ігорю Соболенку за «паперову» роботу. Завжди не відмовляв в пораді і допомозі Валерій Ковальчук, який стояв у витоків першої ветеранської команди в Умані.
Тренером у нас вважається Олександр Казанюк – самий «погравший» з нас. Капітанську пов’язку віддали Володимиру Щербині. В принципі – жодної тіні образ у нас тут не проскакувало і близько.
Лікарем був Даценко Микола Васильович.

Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"
Олександр Казанюк

Хто став кістяком команди, мабуть, більшості і так зрозуміло?

Зрозуміло, що кістяком нашої команди стали люди, що мають досвід виступів у професійному футболі. Це Володимир Щербина, Сергій Янчук, Олександр Казанюк, Сергій Репін, Василь Єжаченко. Максимально часу на полі отримували разом з ними Дмитро Казанюк та Володимир Дерманський (останній, правда, в заключному матчі не грав). Всі інші в рівній мірі робили свій внесок в кожній грі. Кожен зробив щось для успіху. Не можу когось виокремити чи забути.

Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"
Василь Єжаченко


Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"
Дмитро Казанюк


А як щодо «легіонерів» у «Ятрані-80ті»?

Ну тут у нас є тальнівчани, маньківчанин – Владислав Топтун, Олександр Герасимлюк, Віктор Табакар. Але у мене, як і в більшості, язик не повернеться назвати їх «чужими»! Взагалі у нас дуже помітний тальнівський «слід». Адже звідти коріння також у Володимира Щербини, Сергія Репіна, Сергія Янчука, моє.
Формально за ознакою «легіонер» у нас можна назвати Ігоря Ляховича та Олега Лобанова. Але перший не один рів віддав «Уманьферммашу». А з другим я не один рік перетинався по районним і товариським турнірам. Тому це досить відносно… Відтак мені, як і більшості симпатизуючим нам, особливо приємно, що ми досягли чогось власними силами! Ми з тіє ж підгрупи вийшли взагалі по суті власними силами. Це вже на півфінал та фінал ми точково підсилилися згаданим Ігорем Ляховичем та Веніаміном Білоусом (з Ватутіно – теж ще той «варяг»!)
У нас взагалі стартовою ідеєю було просто спробувати власні сили і просто пограти! Ми перед стартом не зовсім усвідомлювали куди і в що встряємо!

Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"
До питання про тальнівське "коріння" (Олександр Федорович примкнув за компанію))))

Знаю, що в «Ятрані-80ті» склалася дуже гарна атмосфера. Це теж напевне сприяло успіхові районної команди серед грандів українського футболу?

Воно і не дивно! Більшість наших гравців знають один одного не один десяток років. Це впливало на позитивний настрій в колективі. Люди буквально рвалися в команду. Всім тут було комфортно. А футбол – гра колективна.

Щодо організаційних питань – важко було дебютантам?

Ну я згадував людей, які мали вже організаційний досвід – це нам допомагало значно. Ми дуже старалися. І впевнений – ми не осоромилися! Домашні матчі ми провели в ідеальних умовах. Тут відмічу – нам йшли на зустріч. Грали ми й на «Уманьферммаші» (дякуємо А.В.Ліпкану), в Паланці (дякуємо М.В.Гордію), в Городецькому (дякуємо В.О.Осадчому ). Так попутно ми показали ще багато кому в Україні як розвивається футбол на Уманщині. Суперники дуже високо оцінили побачене! Дехто взагалі був у захваті і робив для себе відкриття! Ті ж майстри з Одеси побоювалися. Коли дізналися, що грати їм в Городецькому. І були здивовані з кращого боку.

Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"
Сергій Янчук


Уболівальники вас підтримали?

Тут їм висловлю особливу подяку. Вони нас підтримали, хоча їх і не так багато було. Особливо приємно було, коли вони з розумінням поставилися до наших поразок – а ми двічі саме на власному полі добре програли – одеситам і криворіжцям. Але більшість із розумінням поставилися і підтримували. Це було дуже цінно!

Чи є якісь плани на майбутнє?

Не будемо зарікатися. Отримуємо задоволення день від дня. Будуть цікаві турніри – будемо думати. Ми, не забуваємо, розпочинали із турніру в Іллічівську. Перед цим був міні-футбольний турнір в Південноукраїнську. Будемо жити – будемо бачити.

Ігор Соболенко. Липень 2015.Олександр Однороженко: "Кожен зробив все можливе для успіху"


Категорія: Новини / Чемпіонат України

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.