» » » Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

 
 
 
Найближчі матчі:
ФІНАЛ КУБКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 28 травня. 16-00. Стадіон "Уманьферммаш". "Базис" - "ЛНЗ-Лебедин"

Книгу "Історія футболу Уманщини. Книга перша. Від "Маккабі" до "УТК-Ятрань" бажаючі можуть придбати в Умані: в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни) а також у "ВІЗАВІ" (вулиця Тищика). Книга там присутня в твердій та мякій обкладинках. Бажаючі з інших міст можуть придбати звернувшись до автора (можна і укрпоштою і новою поштою).
У ПРОДАЖУ унікальний для нашої області довідник для уболівальника - "Гід по чемпіонату Черкаської області 2017". В ньому представлено всі команди, що планували грати в цьогорічному чемпіонаті (тобто з ватутінцями і командою Городища) - їх історію, статистику, історію і статистику зустрічей з усіма трьома командами Уманщини. Тобто прийшовши на будь-який матч чемпіонату області в Умані, Паланці чи Городецькому, ви будете максимально озброєні інформацією! Придбати можна буде лише в магазині "SOCCER.BIZ.UA" (на перехресті вулиць Європейської та Паркомуни). Саме "SOCCER.BIZ.UA" надрукував перший тираж видання. Наклад обмежений, поспішайте придбати. На матчах в Городецькому 9 та 12 травня запитуйте у Олександра Клімова
Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Автор: Sobolenko від 8-07-2016, 23:30, подивилося: 1459

0 Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Сьогодня, 8 липня, в Умані на стадіоні "Уманьферммаш" відбулася фінальна зустріч чемпіонату України серед аматорів.
Це більш ніж помітна подія в історії нашого футболу. А з урахуванням того, що в самому матчі за великим рахунком можна було перебувати спокійним спостерігачем, то можна поглянути через призму цієї події на ... нас самих. Для того, щоб цей фінал не просто став стрічкою в історії а допоміг зробити ще крок у розвитку футболу Уманщини. Тому поділюся такими собі "путевыми заметками", хоча "в путь" вирушати власне й не довелося)))

Церемонії. Спочатку - відкриття.

Матч розпочинався з церемонії відкриття за всіма канонами фінальних матчів. Великих фінальних матчів. І команди в супроводі діток, і прапори команд, і гімн України - все налаштовувало на свято великого (ну для уманчан, що таки прийшли, і гостей, що приїхали з Одеської та Хмельницької областей, то саме так) футболу. І не виглядало це надмірно пафосним. При цьому і не таким щоб розтягнутим у часі.

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
"Балкани" (с.Зоря, Одеська обл.)

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
"Агробізнес" (м,Волочиськ, Хмельницька обл.)

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
Дружнє рукостискання капітанів...Глядачі. Уманчани і гості.

Глядачів, як для масштабів такої події, могло бути значно більше. І при цьому відверто підкачали уманчани. Гості, яким до нашого міста було більше аніж по чотири сотні кілометрів (що одним, що іншим!) відверто домінували на трибунах "Уманьферммашу". Не один і не два спорядили автобуси обидва клуби-фіналісти.

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
Центральна трибуна, на якій сконцентрувалася левова частка присутніх - так сонце не дошкуляло. Сектор, що на знімку далі, був відведений гостям з Одеської області. Відповідно, через вихід із роздягалень - для гостей з Хмельниччини.

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
А це протилежна трибуна ...

Якби не гості - то стадіон виглядав би осиротіло. Уманчан прийшло помітно менше аніж на центральні матчі чемпіонату Черкаської області (я вже змовчу про фінал обласного кубка, де було близько двох з половиною тисяч). Так, кому захочеться, то вдасться помізкувати і відрити ряд причин - і тіпа будній день (так вечірній же час - 18.00!), і тіпа "ненаші" грають (а порівняти, а просто насолодитися видовщем і хай для когось але історичним матчем ?!), і тіпа "наїлися" уманчани футболом (в нас і три команди в обласному чемпіонаті грає - кожної субути 1-2 матчі, і відразу дві жіночих команди у вищій лізі, і "район" цікавий - але ж не щодня у нас не товариський а крутий матч-заруба за чемпіонський титул по суті однією ногою професійних команд!) і т.п. Але я не про "відмазки" краще поговорю. Адже давно відомий афоризм: "Хто не хоче - шукає можливості, хто хоче - шукає причини!". І тому висловлюся про інші причини такої низької активності уманчан щодо нерядового футбольного матчу.

1. Низька відвідуваність цього матчу вкотре ілюстрює, що не вправі ми називати себе футбольним містом. Ображайтесь, не ображайтесь - але то так. Коли до нас на матч за 400 кілометрів приїджає вдесятеро гостей більше ніж прийшло поряд живучих господарів, то це факт! Я відверто скажу - я і державу нашу не назву "футбольною". Я ще більше скажу - не сприймаю за виправдання факт, що грали "не наші". От стояло питання про проведення фіналу кубка області в Черкасах. Чи набралось би у нас тих же 5-6 автобусів (навіть на халяву! тобто від клубу) зіздити підтримати свою команду за 200 кілометрів? Та не тіште себе думкою - я по суті моніторив ту ситуацію - не набралось би і близько. Це я вже змовчу про те, що Умань (а додати ще район) в рази перевищує за чисельністю той же Волочиськ чи Зорю...

2. Недостатня поінформованість населення щодо цього заходу. Залучення глядачів на трибуни - то копітка праця за багатьма напрямками. Є така наука - "маркетинг". У нас вона в Україні в царині футболу в зародковому стані (ага, посперечайтесь - ви для початку знайдіть літературу по цій темі нашу!). А в Умані взагалі ніколи цим не переймалися. Від слова "ВЗАГАЛІ" ! Точніше крок на пару міліметрів зробили і вважається, що герої, молодці (ну афіші розклеять, можуть по муніципальному телебаченні оголшення запустити - і досить). Тут логіка проста - коли люди. що задіяні в цьому процесі, не будуть матеріально залежати від підсумкового результату ( в даному випадку - відвідуваності матчів), або просто щиро любити футбол і мати ще жагу вчитися і вдосконалюватися), то так і буде все на примітивному рівні. (П.С. Сентенцію, що "поряд чи десь ще гірше ніж у нас, в Умані", прошу не приводити - вона просто свідчить, що прогресу точно нічого чекати, все влаштовує)

3. Людей потрібно не лише заманити, запросити, привести на трибуни. Їх ще потрібно перетворити ... на УБОЛІВАЛЬНИКІВ!

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
Уболівальники "Балкан" в момент тріумфу!

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
А це фанати, ультрас з Волочиська

Обидві команди в уманському матчі мали не просто чисельну підтримку. Вони мали ЯКІСНУ підтримку! Як же вона контрастує з уманськими реаліями! Ілюстрацією цих контрастів став мій діалог під час вже додаткового часу з одним із наших уманських уболівальників. Причому - поважна, поміркована людина, яка дуже любить футбол. Тому його думки були яскравою ілюстрацією написаного мною нижче. Так от. Цей чоловік був на повному серйозі дещо невдоволений тим, що уболівальників гостей розмістили в центральних секторах і вони ... "шумлять, в барабан гепають і заважають футбол дивитися..." . В принципі додати нічого. У нас в Умані футбол - то театральна вистава в близькій до цілковитої тиші, коли чути лише шурхіт насіння і думки спеціалістів на трибунах. От тепер згадайте (хто був вчора і на обласному фіналі) - як підтримували свою команду у домашньому фіналі кубка області цього року в Умані і як це робили уболівальники обох вчорашніх команд. Просто згадайте і порівняйте. Щось додати? Отсання ілюстрація - як підтримували фани "Агробізнесу" свою команду після пропущеного голу в додатковий час. Вони не хаяли і не лаяли. А ПІДТРИМУВАЛИ і гнали цим її вперед. У нас за виключенням кількох десятків активних уболівальників (від слова "УБОЛІВАТИ") цього не дочекаєшся і близько. Добріші - тихенько поспівчувають своїм, більшість - авторитетно обхає...

Доречі, пару слів про фанів, ультрас з Волочиська. Якщо у "Балкан" були чисельні і активні уболівальники, то в "Агробізнесу" були і уболівальники і фанати. Це різні речі. В Умані, при появі "Уманьферммашу", свого часу була спроба започаткувати фанатський рух. Навіть хотілося побажати успіху тим кільком юнакам. Але швидко все скотилося до калькування нацистських символів і гасел (цікаво було б зараз на все це подивитися, коли в "Уманьферммаші" грають кілька темношкірих спортсменів). Причому прошу відмітити - саме нацистські були символи, які нічого спільного не мають з націолістичними і патріотичними, які доречні, зрозумілі і потрібні. Вчора фанати з Волочиська показали - і в провінційному (десь як наше) містечку можуть бути справжні фанати, ультрас, які виглядають не пародійно а як треба! А як треба? А чисельність чимала, а не три-чотири хлопчики. А весь матч сканудють злагоджено, співають. Це все виглядало гарно, природньо. Додавало колориту матчу. ФУТБОЛЬНИЙ МАТЧ У ТИШІ - НЕПРИРОДНЬО! ФУТБОЛЬНИЙ МАТЧ ЯК ВЧОРА - ТАК МАЄ БУТИ! І ТАК ДУЖЕ ХОЧЕТЬСЯ!

Відмічу, що і правохоронцям проблем уболівальники особливо не завдали (а це теж важливо). Була ближче до кінця спроба провокації з боку фанатів "Агробізнесу". Два юнаки з прапорами команди на довгих держаках побігли по перемитру арени. Все б нічого, але це означало і пробігтися повз сектор уболівальників суперників. Але одного "бігуна" припросили правохоронці. Другого - представник свого клубу. Проблему краще передбачити, ніж потім її вирішувати. отож і проблеми ніякої не виникло.

Як окрема думка. У нас часто задають питання - а чому той чи інший бізнесмен не утримує на Уманщині команду хоча б другої ліги? А питання до нас, уболівальників - а ми варті того? Ми будемо підтримувати команду? А ми заплатимо зі свого гаманця за той квиток, щоб хоч малу частину витрати повернути?

Ще одна думка. А клубам Уманщини потрібно працювати значно якісніше не лише з кадровим потенціалом самої команди. Потрібно працювати і з уболівальниками. Хтось взагалі задумувався у нас, що то замкнене коло? Більше уболівальників - більше інтересу до футболу - більше діток в секціях (тато або мама самі заведуть, бо їм подобається) - більше власних вихованців ....4. Подяка уболівальникам своїм.

Коли за команду так уболівають, то цілком природньо, що гравці мають за це віддячити. Звісно, що краща подяка - гарна гра і перемога. Але і підійти до сектора, поаплодувати тим, хто за тебе дійсно уболіває - це гарно, доречно, встановлює ще глибший звязок між командою і її уболівальниками!

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
Переможці ділили свою радість

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
І переможеним не соромно було дивитися в очі своїм відданим уболівальникам

Думаю, що і нашим командам за доречне взяти це за гарний приклад. І дякувати своїм відданим уболівальникам після кожної гри. Нехай цих СПРАВЖНІХ уболівальників хочеться мати ще більше, але потрібни цінити кожного. Тоді їх сьогодні є десять, а завтра буде сотня.


Валентин Полтавець.

Роль особистості в історії футболу (та історії взагалі) непереоціненна. Люди завжди хочуть мати кумирів. В футболі на таких ходять. Ось і у вчорашньому матчі на поле вийшло чимало вправних гравців. Але беззаперечно найвідомішим був Валентин Полтавець. Його вихід на поле уже викликав шквал емоцій. Але він на поле не лише обличчям "торгував". Так, напевне, з роками швидкість не та стала, десь уступить чи т.п. Але досвід то який передається молоді! При цьому і від особистих якостей дуже багато що залежить, а не лише ігрових. Полтавець грав а не давив авторитетом, як подекуди буває. А після фінального свистка він першим у своїй команді пішов привітати суперника, який прогграв... Достойно!

Взагалі Полтавець не виглядав представником "клубу збитих пілотів". І свої місце він у команді займає по ділу.

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
Самий знаний гравець на полі першим пішов подякувати за гру суперникамГра.

Про сам матч детально розписувати не стану. Хто хотів - сам прийшов і побачив. Хто не робив цього - то йому і читати про це нецікаво. Це я про читачів Уманщини. Щодо інших - то всеукраїнський портал про це докладно розповість. Лише відмічу, що зустрічалися два дуже достойних суперника. Можливо дещо далася взнаки різниця в досвіді "Балкан". Було багато цікавих моментів біля обох воріт. Відмічу, що обидва колективи постали збалансованими, ніхто відверто "не випадав" з гри. При чому так тривало навіть не 90 а 120 хвилин. За що і подякуємо обом командам!

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
Воротарі обох команд були на висоті, хоча й такий кадр вдалося упіймати)))

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
Й пяткою пробували забити (на фото), й через себе - все по-дорослому!

Нагородження.

Церемонія нагородження теж пройшла зі смаком. Причому ніякого присмаку не було! Я маю на увазі - образ на арбітраж, нечесну гру і т.д. Це було видно насамперед по переможеним. Вони були засмучені, але не ображені.

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
Арбітри сьогодні були на рівні.

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...
Коридор шани фіналістам від чемпіонів

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

Крізь призму всеукраїнського фіналу на нас глянемо...

ПОДЯКУЄМО ВСІМ ЗА НАДАНУ МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ НАСОЛОДУ ВІД ГАРНОГО ФУТБОЛУ! І ВІЗЬМЕМО ДЛЯ СЕБЕ ВСЕ НАЙКРАЩЕ!

Категорія: Новини / Чемпіонат України

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.